„Raseinių“ vadovas T. Totulis: „Įgyvendinome tik minimalius lūkesčius“

Akimirka iš pusfinalio rungtynių tarp „Raseinių“ ir „Jurbarko-Kario“
Akimirka iš pusfinalio rungtynių tarp „Raseinių“ ir „Jurbarko-Kario“

Po dviejų paeiliui nesėkmių ketvirtfinaliuose Raseinių „Raseiniams“ 2022-2023 m. Nostra.lt-RKL sezone galiausiai pavyko patekti į stipriausiųjų ketvertą. Deja, ten raseiniškiai liko be medalių. Ekipos vadovas Tomas Totulis tikina, kad minimalūs sezono lūkesčiai įgyvendinti, tačiau komandai norėjosi daugiau.

Neįtikėtina serija reguliariajame sezone

2018 m. prie Nostra.lt-RKL A diviziono prisijungę „Raseiniai“ iškart demonstravo netikėtai gerą žaidimą ir iškovojo sidabrą, tačiau iki tokių aukštumų sugrįžti ekipai kol kas nepavyko. Du sezonus iš eilės raseiniškiai suklupo ketvirtfinalyje, todėl prieš praėjusio sezono pradžią jie išsikėlė tikslą patekti į finalo ketvertą.

Komandos vadovas teigia, kad „Raseiniai“ visada siekia tobulėti ir kilti turnyrinėje lentelėje.

„Antroji nesėkmė ketvirtfinalyje mūsų netenkino, nes mes stengiamės kasmet gerinti rezultatus. Dukart suklupę ketvirtfinalyje, šiemet taikėmės į stipriausiųjų ketvertą“, – sako T. Totulis.

Pirmojoje reguliariojo sezono pusėje „Raseinių“ reikalai atrodė prasti – komanda patyrė daugiau pralaimėjimų nei iškovojo pergalių ir tesirikiavo turnyrinės lentelės viduryje. T. Totulio teigimu, nelengva sezono pradžia nepalaužė ekipos dvasios.

„Nors pradžioje sekėsi nekaip, žaidėjai nenustojo tikėti vieni kitais, o aš – komanda. Jie man kartojo, kad po Naujųjų Metų viskas bus gerai. Būtent tada persilaužėme“, – pasakoja „Raseinių“ vadovas.

Iš tiesų – 2023-iuosius raseiniškiai pradėjo nuskindami net 13 pergalių iš eilės. Ši laimėjimų serija leido komandai pakilti turnyrinėje lentelėje ir reguliarujį sezoną baigti 5-oje pozicijoje.

Ketvirtfinalyje – netikėtai lengva pergalė

Aštuntfinalio serijoje iki 3 pergalių „Raseiniai“ nesunkiai įveikė Prienų „Labas GAS-KKSC“ krepšininkus, o ketvirtfinalyje komandos laukė nelengvas varžovas – „Tauragė“. Būtent jai ankstesniame sezone raseiniškiai nusileido įtemptoje ketvirtfinalio serijoje. Be to, tauragiškiai laimėjo abu ekipų susitikimus reguliariajame sezone.

Vis dėlto „Raseiniai“ šventė pergalę visose trijose ketvirtfinalio rungtynėse, dviejose iš jų – didesniu nei 20 taškų skirtumu. Raseiniškių ekipos vadovas neneigia stipraus komandos pasirodymo, tačiau yra įsitikinęs, kad prie jo prisidėjo išorinės aplinkybės.

„Manau, kad „Raseiniai“ ir „Tauragė“ yra labai panašaus pajėgumo komandos. Pernai ketvirtfinalyje nepasisekė mums – keli žaidėjai susirgo koronavirusu, todėl nebuvome geriausios formos. Šįkart dėl žaidėjų traumų susilpnėjo „Tauragė“, ir mes tuo pasinaudojome, – aiškina T. Totulis. – Toks jau tas krepšinis.“

Ketvirta vieta netenkina

Triumfuodami ketvirtfinalio serijoje, „Raseiniai“ įgyvendino užsibrėžtą tikslą ir užsitikrino vietą finalo ketverte, bet, kaip ir visos finalo ketverto komandos, taip pat siekė iškovoti medalius. Kelią į finalą raseiniškiams pastojo vienvaldis reguliariojo sezono lyderis Jurbarko „Jurbarkas-Karys“.

Raseinių krepšininkai varžovus privertė kaip reikiant paprakaituoti, bet galiausiai rezultatu 87:95 jiems nusileido. Ekipos vadovas atskleidžia, kad mintys apie skaudų pralaimėjimą ilgai neramino komandos narius.

„Jurbarkiškiai buvo pranašesni, bet mes išlaikėme gana mažą skirtumą. Po rungtynių daug mąstėme apie tai, ko nepadarėme, ką galėjome padaryti ir kad buvome netoli pergalės prieš labai stiprią komandą, – atvirauja T. Totulis. – Tokios mintys tą vakarą ilgai neleido užmigti.“

Nesėkmės pusfinalyje nuliūdinti ir prastai pailsėję raseiniškiai mažajame finale stojo į kovą su Kazlų Rūdos SC-„Ataka“. Antrojoje rungtynių pusėje jėgų pritrūkusi „Raseinių“ ekipa patyrė pralaimėjimą dviženkliu skirtumu ir liko be medalių.

Pasak T. Totulio, nors prieš sezoną išsikeltą tikslą komanda pasiekė, rezultatai finalo ketverte nuvylė.

„Patekę į finalo ketvertą likome ketvirti, todėl įgyvendinome tik minimalius lūkesčius. Apmaudu, kad buvome taip arti medalių ir jų neiškovojome. Nei treneriai, nei žaidėjai nėra patenkinti ketvirta pozicija“, – tikina „Raseinių“ vadovas.

Tačiau T. Totulis nepamiršta ir teigiamos pusės – gerai tarpusavyje sutarianti ekipa pasirodė geriau, nei pernai.

„Siekėme suburti motyvuotą, draugišką ir pozityvią komandą – ši užduotis pavyko. Kiekvienas narys atidavė visas jėgas, – įsitikinęs „Raseinių“ vadovas. – Ankstesnių sezonų kontekste šis buvo sėkmingas, nes patobulėjome ir pakilome aukštyn lentelėje. Tikimės po truputį siekti ir dar aukštesnių pozicijų.“