Ignalinoje įvyko produktyvus rajono savivaldybės ir RKL vadovybės susitikimas

Akimirka iš susitikimo
Akimirka iš susitikimo

Vakar, birželio 8 dieną, Nostra.lt-RKL vadovybė viešėjo Ignalinoje, kur susitiko su Ignalinos rajono savivaldybe, vietinės krepšinio komandos vadovu bei Lietuvos krepšinio federacijos prezidentu. Diskusijos metu buvo aptarta Ignalinos „Vilkakalnio“ ateitis bei sporto populiarinimas regione.

Susitikime dalyvavo Nostra.lt-RKL prezidentas Vidas Butkus ir direktorius Remigijus Kuodis, Ignalinos rajono meras Laimutis Ragaišis ir vicemerai Imantas Umbražiūnas bei Vaidotas Židanavičius, Ignalinos „Vilkakalnio“ vadovas Domantas Pupinis ir LKF prezidentas Vidas Gedvilas.

„Vilkakalnis“ – Lietuvos krepšinio piramidės pagrinde

Ignalinos rajono savivaldybės pastate vykusios diskusijos pirmasis klausimas – vietinės „Vilkakalnio“ ekipos finansavimas artimoje ateityje. Komandos vadovas D. Pupinis džiaugėsi, kad Ignalinos rajono savivaldybė nenumojo ranka į ekipos poreikius.

„Meras mus priėmė labai šiltai, bendravome gražiai ir glaudžiai. Rajono savivaldybė supranta „Vilkakalnio“ svarbą Ignalinos kraštui ir visos Lietuvos krepšiniui. Žinoma, biudžetas ne begalinis, bet meras pažadėjo padėti, kiek tik išgali“, – pasakojo komandos vadovas.

„Dauguma Lietuvos krepšinio žvaigždžių, tokių kaip Lukas Lekavičius ir Jonas Valančiūnas, profesionalią karjerą pradėjo Regionų krepšinio lygoje. Būdamas Nostra.lt-RKL dalimi, „Vilkakalnis“ siekia prisidėti prie naujosios krepšininkų kartos ugdymo, o tam reikalinga rajono savivaldybės parama“, – tikina D. Pupinis.

Regionų krepšinio lyga siekia nuolat plėstis bei pritraukti kuo didesnę auditoriją, o tam reikalinga ir visų lygos klubų pagalba. Todėl susitikimo metu taip pat buvo aptartos „Vilkakalnio“ viešinimo ir komunikacijos kampanijos plėtros galimybės.

„Komunikacijų srityje bendradarbiaujame su Ignalinos rajono savivaldybe bei Ignalinos sporto ir pramogų centru. Šiuo metu esame patenkinti viešinamo turinio kiekiu ir kokybe, bet visada yra kur tobulėti“, – sakė D. Pupinis.

Skatins jaunimą sportuoti

Vėliau pokalbis pasisuko kita linkme – dalyviai diskutavo, kaip paskatinti jauniausiąją kartą sportuoti ir žaisti krepšinį. Po koronaviruso pandemijos sportuoja mažiau jaunuolių, o sportuojantieji susiduria su motyvacijos trūkumu. Pasak „Vilkakalnio“ vadovo, papildomos priemonės būtinos, kad jaunimo įsitraukimas į sportą grįžtų į priešpandeminį lygį.

„Per karantiną 2020 m. daug vaikų ir jaunuolių priprato būti namuose, neteko motyvacijos sportuoti, todėl jų fizinis aktyvumas smarkiai sumažėjo ir vis dar yra mažesnis nei prieš pandemiją. Ši problema pastebima visoje Lietuvoje, tačiau šioje diskusijoje siekėme ją išspresti būtent Ignalinos krašte“, – teigė D. Pupinis.

Siūlomas sprendimas – edukacija: būtina šviesti jaunimą apie sporto svarbą bei naudą sveikatai. „Vilkakalnio“ vadovas įsitikinęs, kad jaunąją kartą įkvėpti sportuoti gali ir žymių sportininkų sėkmės istorijos.

„Būtų puiku, jei pavyktų suorganizuoti jaunųjų Ignalinos sportininkų susitikimą su viena iš Lietuvos krepšinio žvaigždžių. Jų pasakojimai, patarimai ir pasiekimai tikrai motyvuotų jaunimą atiduoti visas jėgas sportuojant bei siekiant krepšininko karjeros“, – sakė D. Pupinis.