A diviziono finalo ketverto spaudos konferencijoje komandos įvertino laukiančią kovą dėl trofėjaus

Plungės „Olimpo“ atstovai A diviziono finalo ketverto spaudos konferencijoje
Plungės „Olimpo“ atstovai A diviziono finalo ketverto spaudos konferencijoje
Nostra.lt-RKL nuotr.

Gegužės 3-4 dienomis, Kėdainiuose įvyks lemiamos Nostra.lt-RKL A diviziono kovos. Keturios šio sezono stipriausios komandos stos į kovą dėl titulo.

Pirmajame pusfinalyje susitiks šeimininkai Kėdainių sporto centras ir staigmeną ketvirtfinalyje pateikusi „Tauragė“.

Tuo metu antrajame pusfinalyje į kovą stos „Biržų“ ir Plungės „Olimpo“ komandos.

Sekmadienį Kauno kolegijoje vyko A diviziono finalo ketverto spaudos konferencija.

Jos pradžioje žodį tarė Kauno kolegijos direktorius Andrius Brusokas, Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas ir Nostra.lt-RKL prezidentas Vidas Butkus.

Vėliau spaudos konferencijoje kalbėjo Lietuvos krepšinio teisėjų federacijos narys Juozas Barkauskas bei Nostra.lt-RKL direktorius Remigijus Kuodis.

Konferencijoje lygos direktorius kalbėjo apie laukiančią programą finalo ketverto metu, o J. Barkauskas pridėjo, jog finalo ketverto metu teisėjai turės galimybe naudotis skubaus vaizdo pakartojimo sistema. Taip pat buvo pranešta, jog finalo ketverto metu keli dirbs keli FIBA kategorijos licenciją turintys teisėjai.

Vėliau prie mikrofonų sėdo „Tauragės“ ekipos atstovai – vadovas Aivaras Skarbalius bei treneris Kęstutis Naruševičius.

Tauragiškiai ketvirtfinalyje kiek netikėtai 3:2 nugalėjo reguliaraus sezono nugalėtojus Kauno r. „Omega-Tauras“ krepšininkus. Lemiamos rungtynės klostėsi itin dramatiškai, o jas finalo ketverto dalyviais tapusi „Tauragė“ laimėjo po pratęsimo – 74:72.

„Tai buvo saldi pergalė, jie buvo favoritai, tad emocijos tikrai geros. Tikrai gyvename geromis emocijomis dabar“, – kalbėjo A. Skarbalius.

Lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse koją susižeidė ir per skausmus rungtyniavo vienas ekipos lyderių Augustinas Krūminis.

„Labai norėčiau padėkoti Augiui už jo atsidavimą. Jis žaidė patempta čiurna, bet net ir tokios būklės jam pavyko atlikti dėjimą. Didžiulis ačiū jam, o dėl dalyvavimo ketverte – žiūrėsime, bandysime atstatyti jį. Komandoje turime rimtą žmogų, kuris tuo užsiima“, – apie A. Krūminį kalbėjo komandos vadovas.

Pusfinalyje tauragiškių laukia Kėdainių sporto centro iššūkis.

„Tai stiprus varžovas, jie yra favoritai. Fiziška komanda, turi patirties. Išskirčiau iš jų komandos Roką Ūzą. Žiūrėsime medžiagą, analizuosime, bandysime jį stabdyti“, – apie būsimą varžovą kalbėjo Kęstutis Naruševičius.

Kėdainiečiai ketvirtfinalyje nugalėjo Kauno „Žalgirio-3“ krepšininkus (3:1).

„Tai buvo sunki serija, daug kontakto, pražangų. Mūsų nusiteikimas trečiosiose rungtynėse, kurias pralaimėjome buvo nekoks, bet finalinėje serijos eigoje vėl pavyko demonstruoti savo žaidimą ir iškovoti pergalę“, – kalbėjo kėdainiečių kapitonas Laurynas Danielius.

Komentuodami būsimą varžovą, ekipos strategas Gediminas Butkus akcentavo lygias pirmenybes.

„Ir nustebino, ir ne. Šioje lygoje aš esu nemažai metų ir tokio lygaus čempionato nesu matęs. Labai daug apylygių komandų, mes neturėjome autsaiderių pirmenybėse. Tas pasirodė ir atkrintamosiose, kuomet net trys ketvirtfinalio serijos baigėsi rezultatais 3:2. „Tauragė“ yra pajėgi komanda ir tikrai nusipelnė čia būti“, – kalbėjo G. Butkus.

„Tikrai duos papildomo impulso, bet didesnio spaudimo nejaučiame. Tikimės didelio palaikymo, kurio tikrai sulaukiame pastaruoju metu. Jaučiamės ir patys kaip komanda per kelis metus paaugusi. Mus palaiko, domisi, mieste tapome žinomesni, labiau pastebimi“, – kalbėjo Kėdainių sporto centro treneris.

Kitame pusfinalyje „Biržai“ susitiks su Plungės „Olimpu“.

Biržiečiai ketvirtfinalyje 3:2 palaužė „Raseinių“ pasipriešinimą.

„Pačios pirmos rungtynės mums buvo sunkiausios. Turėjome ilgą pertrauką be rungtynių, tad prireikė laiko įsivažiuoti. Serijoje taip pat šlubavo mūsų taiklumas, tad finalo ketverte tikimės tai pagerinti“, – apie ketvirtfinalio serijoje užklupusius iššūkius kalbėjo „Biržų“ ekipos trenerio asistentas Darius Griškėnas.

Svarbiu komandos faktoriumi į pergales tampa ekipą palaikantys sirgaliai.

„Mūsų tikslas buvo į Biržus sugrąžinti krepšinį, kviesti žmones palaikyti komandą. Buvome pradėję organizuoti žiūrovų pritraukimą. Dabar matome vaizdą, jog žmonės atvyksta dvi valandos iki rungtynių pradžios tam, jog užsiimtų geresnę vietą stebėti rungtynes. Ši serija prieš „Raseinius“ parodė, jog Biržai myli krepšinį. Mums sirgaliai tampa kaip šeštasis žaidėjas ir jis tikrai prisideda prie komandos kovinės dvasios ir emocijos“, – apie sirgalių pritraukimą ir jų kalbėjo ekipos prezidentas Audrys Šimas.

Komandos treneris Žydrūnas Kačinskas neslėpė, jog pusfinalyje yra nesuvestų sąskaitų.

„Susitinkame prieš neįveiktą varžovą. „Olimpas“ yra vienintelė komandą, kurios šį sezoną neįveikėme. Tai puikiai pažįstamas varžovas. Stengsimės juos nugalėti, kad neliktų nei vienos komandos lygoje, kurios nebūtume įveikę“, – kalbėjo Ž. Kačinskas.

Jų varžovai Plungės „Olimpas“ ketvirtfinalyje 3:2 pranoko Prienų „Mačiūnų-KKSC“.

„Pirmosiose rungtynėse jautėmės, kad neturime ritmo, ilgą laiką neturėjome rungtynių. Po pirmųjų rungtynių pasidarėme vaizdo analizes, pažiūrėjome ką galime daryti geriau. Pavyko išsiveržti į priekį serijoje ir tada Prienų komandą pradėjo demonstruoti neįtikėtina pataikymą ketvirtosiose rungtynėse. Ten mes nieko negalėjome padaryti. Lemiamos rungtynės vyko Plungėje, kur padarėme savo darbą ir išpildėme savo tikslą – laimėti seriją“, – apie sunkų ketvirtfinalį kalbėjo Plungės komandos treneris Mindaugas Tamušauskas.

„Olimpas“ lygoje pasižymi vienais iš ištikimiausių sirgalių.

„Dirbome kryptingai, jog surinkti žiūrovus į rungtynes ir dabar stabiliai į jas ateina po 500 sirgalių. Toks plungiečių palaikymas mums yra labai svarbus, tad labai didelis ačiū jiems. Kas liečia finalo ketvertą ir Kėdainių, tai mūsų sirgalių tikrai ten bus“, – apie fanų palaikymą kalbėjo komandos vadovas Rimas Dužinskas.

„Jie yra gerai sukomplektuota komanda, protinga, patyrusi. Finalo ketverte nėra silpnų varžovų ir jų nepasirinksi. Nesvarbu ar su „Tauragę“ ar su Kėdainių komanda reiktų žaisti – kova būtų sunki ir įnirtinga. Bandysime nustebinti, nuteiksime žaidėjus ir atvyksime kovoti dėl pergalės“, – apie būsimą akistatą su „Biržais“ kalbėjo M. Tamušauskas.

Pirmasis pusfinalis tarp Kėdainių sporto centro ir „Tauragės“ prasidės 16 val., o „Biržai“ prieš Plungės „Olimpą“ susikaus 19 val.