Pernai iš nebūties grįžę „Druskininkai“ pranoko visus lūkesčius

Akimirka iš „Druskininkų“ susitikimo su „Radviliškiu-ŠSPC“
Akimirka iš „Druskininkų“ susitikimo su „Radviliškiu-ŠSPC“

2022-2023 m. Nostra.lt-RKL sezone prie B diviziono prisijungė 8-erius metus nebūtyje praleidęs Druskininkų krepšinio klubas „Druskininkai“. Netikėtai stiprų žaidimą demonstravę druskininkiškiai pateko į finalo ketvertą, tačiau iki prizinės vietos dar šiek tiek pritrūko. Nors nesėkmės finalo ketverte „Druskininkus“ nuliūdino, komanda įžvelgia ir teigiamą pusę – sezono lūkesčiai viršyti su kaupu.

Taikėsi į atkrintamąsias

Po 8 metų pertraukos iš pelenų pakilusi „Druskininkų“ ekipa pernai grįžo į Regionų krepšinio lygą ir viską pradėjo nuo švaraus popieriaus lapo. Komandos vadovas Povilas Kibildis teigia, kad visiškai naujos sudėties ekipos rezultatus prognozuoti buvo nelengva.

„Kadangi tai buvo pirmieji metai naujai komandai, nebuvo aišku, ko iš jos galima tikėtis. Vis dėlto išsikėlėme tikslą reguliarujį sezoną užbaigti stipriausių B diviziono komandų šešioliktuke ir patekti į atkrintamųjų etapą“, – pasakoja P. Kibildis.

Sezono pradžia „Druskininkams“ ėjosi kaip iš pypkės – sužaidusi 6-erias rungtynes, ekipa jau turėjo 5 pergales. Tačiau netrukus druskininkiškių sėkmė baigėsi: iš kitų devynių susitikimų komanda telaimėjo vieną. P. Valaitis atskleidžia, kad prie nesėkmingo epizodo labiausiai prisidėjo sportininkų sveikatos problemos.

„Pirmosiose šešeriose varžybose sekėsi tikrai neblogai, bet po to įkritome į duobelę. Keletas žaidėjų patyrė traumas – jos turėjo pastebimą neigiamą poveikį visos komandos žaidimui, – sako ekipos vadovas. – Džiaugiamės, kad galiausiai visi pasveiko. Kai vėl įgavome geriausią savo formą, ją išlaikėme iki sezono pabaigos.“

Atkrintamosiose – malonūs siurprizai

Užsibrėžtą tikslą „Druskininkai“ pasiekė: reguliariajame sezone iškovojo 12 pergalių ir patyrė tiek pat pralaimėjimų, užėmė 8-ą poziciją B diviziono B grupėje ir užsitikrino vietą atkrintamosiose. Tačiau aštuntfinalyje ekipos laukė, atrodo, neįveikiamas varžovas – vienvaldis A grupės lyderis „Radviliškis-ŠSPC“.

Pirmosiose aštuntfinalio serijos rungtynėse „Druskininkai“ pateikė malonų siurprizą – išvykoje per plauką 87:86 įveikė radviliškėnus. O antrajame susitikime namuose Druskininkų krepšininkai įrodė, kad tai nebuvo tik laimingas atsitiktinumas. Rezultatu 74:69 nugalėję „Radviliškį-ŠSPC“ antrą kartą, druskininkiškiai laimėjo seriją 2:0 ir žengė į ketvirtfinalį.

Jame komandos laukė akistata su keturiomis pozicijomis aukščiau reguliarujį sezoną užbaigusiu Ignalinos „Vilkakalniu“. Tąkart pastaroji ekipa seriją pradėjo pergale, bet „Druskininkai“ į tai atsakė užtikrintu pasirodymu namuose 91:76. Serijos laimėtojai paaiškėjo trečiojo susitikimo finalinėse akimirkose, kai lemtingą dvitaškį pataikę Druskininkų krepšininkai išplėšė pergalę 74:73 ir užsitikrino vietą finalo ketverte.

„Druskininkų“ komandos vadovas tikina, kad ekipai atkrintamosiose įveikti itin stiprius varžovus padėjo rimtas nusiteikimas ir gera atmosfera komandoje.

„Žaidėme pilna sudėtimi, todėl fiziškai buvome geriausios formos. Susikaupėme, ėmėme atsakingiau žiūrėti į kiekvienas varžybas, o prie to smarkiai prisidėjo komandos užsidegimas, kurį įgavome po pirmos pergalės prieš „Radviliškį-ŠSPC“, – pasakoja P. Kibildis. – Namų rungtynėse papildomų jėgų suteikė sirgaliai, jų visas būrys susirinkdavo į kiekvienas varžybas.“

Ketvirta vieta suteikė dviprasmiškų emocijų

„Druskininkų“ sėkmė, deja, baigėsi pusfinalyje, kur juos net 26 taškais sutriuškino „Kupiškis“. Mažajame finale debiutantams ėjosi ne ką geriau: didžiąją rungtynių laiko dalį pirmavę Druskininkų krepšininkai galiausiai 87:93 nusileido BC „Trakams“ ir liko be medalių.

„Patekus į finalo ketvertą norėjosi kuo geriau pasirodyti, bet gavosi, kaip gavosi. Žinoma, iškart po rungtynių buvome nusivylę ir liūdni. Ypač apmaudus buvo mažojo finalo pralaimėjimas, kai pergalė išslydo iš rankų paskutiniame kėlinyje“, – atvirauja komandos vadovas.

Vis dėlto niūrios nesėkmės nuotaikos „Druskininkuose“ neilgai trukus išsilakstė. Komanda nepamiršo, kad yra kuo džiaugtis – sezono lūkesčius patekti į atkrintamąsias ji viršijo su kaupu.

„Po kelių dienų finalo ketverto emocijos nuslūgo, ir jautėmės patenkinti rezultatais. Sezonas tikrai buvo šaunus, pasiekėme gerokai daugiau, nei tikėjomės. Naujokams užėmus ketvirtą vietą nėra ko liūdėti“, – teigia P. Kibildis.

Druskininkų komanda įsitikinusi, kad iki tokių aukštumų nebūtų pakilusi be ištikimų gerbėjų palaikymo. Pasak P. Kibildžio, sirgalių skaičius ir jų atsidavimas viršijo visus lūkesčius.

„Druskininkuose krepšinis gana populiarus, bet miestas ilgą laiką buvo praleidęs be komandos, todėl labai daug palaikymo nesitikėjome. Džiaugiamės, kad buvome neteisūs, – sako ekipos vadovas. – Nuo pat pirmųjų rungtynių sirgaliai mus palaikė gausiai ir triukšmingai. Po finalo ketverto nesėkmių netgi sulaukėme šiltų paguodos žinučių, kurios labai pakėlė nuotaiką. Dėkojame visiems gerbėjams, kurie dėl mūsų aukoja savo jėgas ir laiką.“