Pergalingas metimas Plungėje, VDU triumfas savaitės rungtynėse ir pozicijų neužleidžiantys uteniškiai

Š. Vasiliausko tritaškis išplėšė pergalę svečiams
Slava San nuotr.

Sausio 27 dieną Nostra.lt-RKL čempionate buvo sužaistos 13 rungtynių.

A divizionas

Plungėje – pergalingas Šarūno Vasiliausko tritaškis

Šeštadienį dramatiška akistata įvyko Plungėje tarp dviejų viršutinėje turnyrinės lentelės dalyje besirikiuojančių komandų. Kauno raj. „Omega-Tauras“ (15/5) išvykoje 86:83 (18:23, 23:15, 28:13, 17:32) palaužė Plungės „Olimpą“ (13/8)

Po trijų kėlinių atrodė, jog intrigos šiose rungtynėse nebesulauksim. Svečiai iš Kauno rajono stipriai atitrūko nuo varžovų ir įgijo 18 taškų persvarą (69:51).

Visgi plungiškiai nenuleido rankų ir išlipo iš gilios duobės. Likus 31 sekundei komandas vis dar skyrė 9 taškai (74:83, bet „Olimpas“ neįtikėtinu būdu sugebėjo išlyginti rezultatą.

Tadas Kymantas pelnė tris taškus, vėliau Justinas Leganovič suklydo ir Mantas Kazonas pataikė tritaškį (80:83).

Iškart po taiklaus metimo Šarūnas Vasiliauskas sužingsniavo, o Tomas Domarkas tritaškiu išlygino rezultatą.

Plungės komanda atkarpą 9:0 laimėjo per 23 gryno laiko sekundes.

Vis dėlto šeimininkų įspūdingą sugrįžimą sugriovė „Omega-Tauras“ lyderis Šarūnas Vasiliauskas, kuris likus 4 sekundėms iki rungtynių pabaigos pataikė tritaškį leidusį svečiams vėl pirmauti (83:86).

Justas Grikštas dar išmetė tritaškį galėjusį išplėšti pratęsimą, bet jis buvo netaiklus.

Vienose iš įspūdingiausių sezono rungtynių Šarūnas Vasiliauskas pelnė 28 taškus, Edvinas Jezukevičius surinko 14, Justinas Leganovič pridėjo 12 taškų.

„Olimpui“ Rokas Kreišmontas pelnė 26 taškus, 16 surinko Tomas Domarkas, po 13 taškų pridėjo Tas Kymantas, Justas Grikštas ir Mantas Kazonas.

2024-01-27
Rokas Kreišmontas 26 Taškai 28 Šarūnas Vasiliauskas
Deivydas Šeršenis 5 Kamuoliai 8 Edvinas Jezukevičius
Tadas Kymantas 7 Perdavimai 9 Šarūnas Vasiliauskas

Savaitės rungtynėse – VDU pergalė

Šį savaitgalį Nostra.lt-RKL savaitės rungtynės įvyko Prezidento Valdo Adamkaus sporto centre, kur šeimininkai Vytauto Didžiojo universiteto (8/12) krepšininkai 91:82 (20:22, 19:27, 27:18, 25:15) pranoko Vilniaus „Ryto-MRU“ (10/11) ekipą.

Pirmoje rungtynių pusėje kontrolę savo rankose laikė svečiai iš Vilniaus, kurie į pertrauką išsinešė dviženklį pranašumą (39:49).

Situacija pasikeitė po pertraukos. Trečiajame ketvirtyje šeimininkams pavyko panaikinti turėtą deficitą (66:67), o ketvirtajame perėmė iniciatyvą į savo rankas.

Likus 3 minutėms iki rungtynių pabaigos komandas skyrė tik 2 taškai (82:80), bet VDU komandos atkarpa 9:0 galutinai panaikino visas „Ryto-MRU“ ekipos viltis pakovoti dėl pergalės.

Rungtynių pabaigoje užstrigę vilniečiai beveik tris minutes nepelnė taškų, o paskutiniuosius įmetė likus 22 sekundėms iki rungtynių pabaigos, kuomet rungtynių likimas jau buvo aiškus.

Nugalėtojams Ričardas Butkus pelnė 22 taškus, Nojus Vainoras surinko 16, Gregor Allik pridėjo 15 taškų.

Vilniečių gretose Titas Pundinas ir Gabrielius Jokubauskas pelnė po 23 taškus, Emilis Kargertas surinko 15, Adomas Pocius pridėjo 14 taškų.

2024-01-27
Ričardas Butkus 22 Taškai 23 Titas Pundinas
Mantas Mockevičius 11 Kamuoliai 7 Gabrielius Jokubauskas
Ričardas Butkus 6 Perdavimai 8 Titas Pundinas

B divizionas

Ketvirtajame kėlinyje atsiplėšę uteniškiai ir toliau nepralaimi

Eilinę pergalę B diviziono A grupėje iškovojo Utenos „Juventus-Užpalių“ (16/0) komanda, kuri namuose 98:78 (23:18, 27:21, 18:23, 30:16) nugalėjo „Druskininkų“ (7/7) klubą.

Nepaisant įtikinamo rezultato, uteniškiams dėl pergalės pakovoti reikėjo visas rungtynes. Po trijų kėlinių komandas teskyrė 6 taškai (68:62).

Visgi lemiamame ketvirtyje „Juventus-Užpaliai“ pelnė net 30 taškų ir sugebėjo atitolti nuo savo varžovų.

Uteniškiai iškovojo 16-ąją pergalę iš tiek pat galimų ir išlieka vienintele nepralaimėjusia Nostra.lt-RKL čempionato komanda šiame sezone.

Tiesa, Gintaro Kručkausko auklėtiniai negali sau leisti atsipalaiduoti, kadangi, jiems iš paskos žengia Birštono „Milasta“, kuri tėra patyrusi vieną nesėkmę.

Nugalėtojams Titas Didžgalvis pelnė 21 tašką, Deimantas Bartaškas surinko 17, Tomas Mackonis pridėjo 16 taškų.

„Druskininkų“ ekipoje Dovydas Sakalnikas pelnė 22 taškus, Edgaras Švelginas surinko 15, po 12 taškų pridėjo Justinas Žirlys ir Gustas Virbalis.

2024-01-27
Titas Didžgalvis 21 Taškai 22 Dovydas Sakalnikas
Titas Didžgalvis 9 Kamuoliai 7 Dovydas Sakalnikas
Karolis Kvedaravičius 6 Perdavimai 9 Dovydas Sakalnikas

Klaipėdoje – šeimininkų pergalė po atkaklios kovos

Pergalę šeštadienį pasiekė Klaipėdos „VKKM-Neptūno“ (7/8) krepšininkai, kurie namuose 72:68 (18:18, 15:15, 23:18, 16:17) pranoko Šiaulių KA „Saulė-ŠSG“ (9/6).

Intriga rungtynėse laikėsi beveik visą žaidimo laiką. Po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus (33:33), o trečiajame šeimininkai įgijo 5 taškų persvarą (56:51).

Likus 3 minutėms iki rungtynių pabaigos, klaipėdiečiai savo dispozicijoje turėjo 3 taškų pranašumą (63:60).

Likus 38 sekundėms Valteris Slanina sumažino šiauliečių deficitą, bet pergalės iš Klaipėdos parsivežti nebepavyko.

Nugalėtojams Nikita Čikunov pelnė 22 taškus, Kristupas Grybas surinko 13, po 12 taškų pridėjo Marijus Miškinis ir Jokūbas Žilius.

Šiauliečiams Deividas Žukauskas pelnė 18 taškų, Šarūnas Saročka surinko 13, Valteris Slanina pridėjo 12 taškų.

„Kupiškis“ 99:83 (24:25, 20:28, 23:12, 32:18) „Raseiniai;

„Akmenės kraštas“ 64:77 (22:18, 8:19, 17:20, 17:20) Šiaulių raj. Kuršėnų SM-„Grafų baldai“;

Šilalės „Lūšis 84:73 (23:12, 19:10, 16:30, 26:21) LCC;

Kauno „Žalgiris-3“ 81:87 (13:20, 22:18, 20:18, 26:21) Kėdainių sporto centras.

Marijampolės sporto centras 83:101 (15:29, 17:25, 27:19, 24:28) Molėtų „Ežerūnas“;

LKSK-Gijos Klinikos 76:102 (21:27, 22:21, 17:24, 16:30) „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“;

Gargždų sporto centras 78:66 (21:13, 20:21, 18:16, 19:16) „Pašvitinys“.