Neįtikėtinos rungtynės Kuršėnuose, lyderių pozicijas tvirtinantys „Biržai“ ir pirmoji LKSK pergalė

„Biržai“ tvirtina“ lyderių pozicijas A divizione
Eivydas Šarkūnas nuotr.

Vasario 3 dieną Nostra.lt-RKL pirmenybėse buvo sužaistos 10 rungtynių.

A divizionas

Kuršėnuose – neįtikėtinos taškų lenktynės, Š. Vasiliausko šou ir šeimininkų triumfas

Vienos įspūdingiausių sezono rungtynių įvyko Kuršėnuose, kur įspūdingą pergalę pasiekė Šiaulių raj. Kuršėnų SM-„Grafų baldai“ (8/14). Šeimininkai po dviejų pratęsimų dramos 133:127 (31:36, 18:28, 34:19, 20:20, 10:10, 20:14) parklupdė Kauno raj. „Omega-Tauras“ (15/6) krepšininkus.

Pirmąjį rungtynių pratęsimą išplėšė Kuršėnų ekipos krepšininkas Deividas Visockis sumetęs abu baudos metimus (103:103). Tiesa, šeimininkai dar turėjo šansą laimėti per pagrindinį rungtynių laiką, bet Žygimanto Bartašiaus dvitaškis skriejo pro šalį.

Pirmojo pratęsimo pabaigoje Rokas Pupelis išlygino rezultatą (113:113), o pergalę svečiams išplėšti galėjęs Eduardo Rogačiovo metimas buvo netaiklus.

Antrajame pratęsime šeimininkai įrodė savo pranašumą. SM-„Grafų baldai“ pataikė du tritaškius iš eilės, kurie leido komandai atitolti nuo varžovų. Likusį rungtynių kontroliavę šeimininkai pasiekė antrąją pergalę šį savaitgalį. Prieš tai pergalė buvo pasiekta prieš Prienų „Mačiūnų-KKSC“ krepšininkus (111:103)

Svečiams pergalės neatnešė įspūdingas Šarūno Vasiliausko pasirodymas. Gynėjas pelnė net 53 taškus (8/18 dvit., 10/20 trit., 7/8 baud.).

Nugalėtojams 34 taškus pelnė Gražvydas Mockus, Deividas Visockis surinko 24, Rokas Pupelis ir Aurelijus Jančenko pridėjo po 19.

2024-02-03
Gražvydas Mockus 34 Taškai 53 Šarūnas Vasiliauskas
Žygimantas Bartašius 10 Kamuoliai 8 Edvinas Jezukevičius
Aurelijus Jančenko 10 Perdavimai 7 Justinas Leganovič

Savaitės rungtynėse – lengva „Raseinių“ pergalė

Užtikrintą pergalę ir šešių pralaimėjimų seriją nutraukė „Raseinių“ (7/14) klubas, kuris išvykoje 99:66 (19:13, 35:14, 16:15, 23:30) sutriuškino „Akmenės kraštą“ (7/16).

Saugų pranašumą svečiai susikrovė jau pirmoje rungtynių pusėje. Antrąjį ketvirtį 21 taško skirtumu laimėję „Raseiniai“ (35:14) įgijo triuškinantį pranašumą (54:27).

Po pertraukos Karolio Lendzevičiaus auklėtiniai sėkmingai išlaikė ir net padidino turėtą persvarą ir iškovojo svarbią pergalę.

Po šio laimėjimo „Raseiniai“ su 7 pergalėmis rikiuojasi penkiolikti. Tuo tarpu nesėkmę patyręs „Akmenės kraštas“ užima paskutinę vietą.

Nugalėtojams Ernestas Serkevičius pelnė 20 taškų, Arijus Adomauskas surinko 15, Emilis Maziliauskas ir Gedas Jucius pridėjo po 14 taškų.

Šeimininkams Valdas Vasylius pelnė 13 taškų, Irmantas Lianzbergas surinko 12.

2024-02-03
Valdas Vasylius 13 Taškai 20 Ernestas Serkevičius
Raidas Nacius 7 Kamuoliai 7 Mantas Košelis
Martynas Valters 3 Perdavimai 3 Mantas Košelis

Namuose laimėję „Biržai“ tvirtina lyderių pozicijas

Dar vieną pergalę pasiekę „Biržai“ (18/13) artinasi prie pirmosios pozicijos reguliariajame sezone. Žydrūno Kačinsko auklėtiniai namuose 88:73 (22:26, 25:15, 23:17, 18:15) nugalėjo Vilniaus „Ryto-MRU“ (10/13) krepšininkus.

Pirmajame kėlinyje svečiai iš Vilniaus pasiūlė aukštą tempą puolime ir išsiveržė į priekį (26:22).

Visgi nuo antrojo ketvirčio iniciatyvą į savo rankas perėmė čempionato lyderiai. Vytauto Saulio vedami biržiečiai greitai išsiveržė į priekį, o po trečiojo kėlinio savo kraityje turėjo 12 taškų pranašumą (70:58).

Lemiamame ketvirtyje vilniečiai buvo sumažinę deficitą iki vienženklio (77:69), bet šeimininkai nepaleido iniciatyvos ir iškovojo jau 9-ąją pergalę iš eilės.

Nugalėtojams Vytautas Saulis pelnė 33 taškus, Dovydas Rimkus surinko 14, Darius Griškėnas pridėjo 12 taškų.

„Ryto-MRU“ gretose Titas Pundinas pelnė 17 taškų, Aistis Lukoševičius surinko 16, Adomas Pocius pridėjo 10 taškų.

2024-02-03
Vytautas Saulis 33 Taškai 17 Titas Pundinas
Vytautas Saulis 6 Kamuoliai 9 Aistis Lukoševičius
Darius Griškėnas 6 Perdavimai 8 Titas Pundinas

B divizionas

Nelaimėjusių nebeliko: LKSK-Gijos Klinikos įsirašė pirmąją pergalę šiame sezone

Pirmąją pergalę šiame sezone iškovojo LKSK-Gijos Klinikos (1/15) krepšininkai, kurie namuose 80:72 (19:17, 18:20, 19:17, 24:18) pranoko Raseinių „Brostos-KKSC“ (7/10) ekipą.

Lygi kova vyko tris kėlinius (56:54), o šeimininkai savo pranašumą įrodė lemiamame, kurio metu buvo įgiję ir 17 taškų persvarą (78:61). Svečiams pavyko kiek aptirpdyti deficitą, bet pergalės iš varžovų arenos išsiveržti nebepavyko.

Nugalėtojus į pergalė vedė 20 taškų pelnęs Laurynas Pumputis, Benas Šimanauskas surinko 18, Lukas Gužauskas pridėjo 15 taškų.

Raseinių ekipai Gvidas Kačiušis pelnė 25 taškus, Gabrielius Kreimeris surinko 17, Domantas Strimilas pridėjo 11 taškų.

Šilalės „Lūšis“ 79:78 (12:22, 20:18, 16:18, 31:20) Kėdainių sporto centras;

Kauno „Žalgiris“ 98:93 (24:24, 13:20, 27:32, 34:17) VDU.

Utenos „Juventus-Užpaliai“ 81:67 (17:20, 17:18, 15:13, 32:16) Alytus-SRC;

Anykščių KKSC-„Elmis“ 86:80 (30:14, 17:25, 15:22, 24:19) „Druskininkai“;

Marijampolės sporto centras 67:97 (17:31, 17:13, 13:29, 20:24) Švenčionėlių „Rida“.