Penktadienio rungtynėse – netikėta autsaiderių pergalė pratęsime bei negailestingasis „Ežerūnas“

Akimirka iš dvikovos tarp „Gargždų-SC“ ir „Tornado KM-Tauro“

Vasario 2 dieną Nostra.lt-RKL čempionate sužaista 12 rungtynių. „Grafų Baldai“ bei „Tornado KM-Tauras“ nustebino netikėtomis pergalės prieš gerokai aukščiau besirikiuojančias komandas, o „Ežerūnas“ pelnė beveik dukart daugiau taškų nei varžovai iš Marijampolės.

A DIVIZIONO APŽVALGA

„Biržai“ šventė nelengvą pergalę varžovų arenoje

BC „Biržai“ (17-3) išvykoje rezultatu 84:79 (24:23, 19:18, 23:17, 18:21) nugalėjo Kėdainių sporto centro ekipą (13-8).

Pirmojoje rungtynių pusėje komandos atkakliai galynėjosi dėl lyderio pozicijos – iki ilgosios pertraukos pirmaujanti ekipa pasikeitė 9 kartus. Trečiajame kėlinyje biržiečiams pavyko rimčiau įsitvirtinti priekyje ir trumpam netgi įgauti dviženklį pranašumą (61:50).

Svečių persvara toliau svyravo ties 10 taškų riba, kol likus dviems su puse minutės Kėdainių SC krepšininkai sužaidė epizodą 0:8, beveik susilygindami su priešininkais (79:77). Biržiečių laimei, Simono Kriaučiūno pataikytas tritaškis bei du realizuoti baudos metimai užtikrino pergalę.

„Biržų“ gretose geriausiai rungtynes sužaidė minėtasis Simonas Kriaučiūnas. Snaiperis per 34 minutes pelnė 20 taškų (0/2 dvit., 6/9 trit., 2/2 baud.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 25 naudingumo balus.

Tarp kėdainiškių žibėjo Arminas Kelmelis – per 34 minutes surinko 25 taškus (7/8 dvit., 1/6 trit., 8/10 baud.), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius, išprovokavo 6 varžovų pražangas ir gavo 24 naudingumo balus.

2024-02-02
Arminas Kelmelis 25 Taškai 20 Simonas Kriaučiūnas
Rokas Ūzas 20 Kamuoliai 8 Darius Griškėnas
Laurynas Danielius 5 Perdavimai 8 Kipras Urbanavičius

Pratęsimas Kuršėnuose baigėsi netikėta autsaiderių pergale

Šiaulių r. Kuršėnų SM-„Grafų Baldai“ (7-14) namuose rezultatu 111:103 (28:32, 16:23, 25:18, 26:22, 16:8) įveikė Prienų „Mačiūnai-KKSC“ krepšininkus (12-10). Verta paminėti, kad šių rungtynių nugalėtojai užima 14 vietą A diviziono turnyrinėje lentelėje, o pralaimėtojai rikiuojasi šešti.

Po 10 minučių trukusios artimos kovos prieniškiai pamažu ėmė kelti apsukas ir jau antrojo ketvirčio viduryje turėjo dviženklį pranašumą (33:43), o po ilgosios pertraukos svečių persvara siekė 14 taškų (51:65). Tačiau „Grafų Baldai“ varžovų ilgai kurtą įdirbį panaikino per mažiau nei 3 minutes – įspūdingu spurtu 16:1 kuršėniškiai grįžo į kovą (67:66).

Ketvirtajame kėlinyje šeimininkai dar kartą panaikino „Mačiūnų-KKSC“ įgytą 9 taškų persvarą. Abiejų komandų paskutinę minutę pramesti tritaškiai reiškė pratęsimą, kuriame „Grafų Baldai“ be gailesčio užmėtė priešininkus metimais iš žaidimo.

Deividas Visockis daugiausiai prisidėjo prie Kuršėnų ekipos pergalės. 42 minutes aikštelėje praleidęs Deividas pelnė 26 taškus (9/13 dvit., 2/6 trit., 2/4 baud.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 8 kamuolius ir surinko 33 naudingumo balus.

Net 29 taškus į „Mačiūnų-KKSC“ sąskaitą įrašė Domantas Šeškus, taip pat atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojęs 2 kamuolius ir pelnęs 21 naudingumo balą.

2024-02-02
Deividas Visockis 26 Taškai 29 Domantas Šeškus
Žygimantas Bartašius 13 Kamuoliai 12 Arnas Tilindė
Deividas Visockis 5 Perdavimai 6 Domantas Šeškus

Sostinėje – „Ryto“ ir „Žalgirio“ jaunimo komandų akistata

Vilniaus „Rytas-MRU“ (10-12) namų aikštelėje 83:86 (27:32, 12:16, 23:12, 21:26) nusileido Kauno „Žalgiriui-3“ (10-11).

Po pirmojo kėlinio įsivažiavę jaunieji žalgiriečiai ilgą laiką išsilaikė priekyje, bet skirtumas neviršijo 10 taškų. Trečiojo ketvirčio gale „Rytas-MRU“ perėmė lyderio poziciją, sužaidęs epizodą 10:1 (62:60). Svečiai į tai vėliau atsakė pelnydami 10 taškų iš eilės (69:78), o vilniečiams iki rungtynių pabaigos tepavyko sumažinti deficitą.

Žalgiriečius į pergalę vedė Kristupas Kepežinskas, per 30 minučių pridėjęs 20 taškų (5/10 dvit., 2/4 trit., 4/6 baud.), atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojęs 5 kamuolius, išprovokavęs 8 varžovų pražangas ir surinkęs 26 naudingumo balus.

„Ryto-MRU“ gretose pirmavo Ignas Urbonas. Jis per 35 minutes įmetė 24 taškus (6/12 dvit., 1/2 trit., 9/12 baud.), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 8 kamuolius, išprovokavo net 10 varžovų pražangų ir gavo 27 naudingumo balus.

B DIVIZIONO APŽVALGA

Paskutinių akimirkų drama banguotoje „Tornado KM-Tauro“ ir gargždiškių dvikovoje

Kauno r. „Tornado KM-Tauras“ (5-11) išvykoje atlaikė Gargždų „Gargždai-SC“ komandos atakas ir iškovojo pergalę rezultatu 87:81 (28:14, 22:16, 14:27, 23:24).

Nuo pat rungtynių pradžios pirmavę svečiai pamažu krovėsi persvarą, kuri antrojo kėlinio gale siekė net 22 taškus (50:28). Po ilgosios pertraukos grįžę gargždiškiai atsistojo ant kojų ir per 8 minutes sumažino skirtumą iki minimalaus (56:55).

Netrukus tempą padidinęs „Tornado KM-Tauras“ vėl įgijo dviženklį pranašumą (77:63). Likus dviems su puse minutės „Gargždai-SC“ spurtu 0:12 darkart pavijo varžovus (83:81), bet iki pergalės ar bent pratęsimo pritrūko dar kelių taiklių metimų.

Nugalėtojų gretose geriausiai žaidė Edvinas Bublys – 21 taškas (3/5 dvit., 1/4 trit., 12/12 baud.), 4 rezultatyvūs perdavimai, 9 atkovoti kamuoliai, 10 išprovokuotų pražangų ir 36 naudingumo balai per 36 minutes.

Daugiausiai taškų – 20 – „Gargždams-SC“ pelnė Arvydas Toliušis (7/14 dvit., 1/12 trit., 3/4 baud.).

2024-02-02
Arvydas Toliušis 20 Taškai 21 Edvinas Bublys
Juozas Virkutis 11 Kamuoliai 10 Arminas Vilkas
Matas Liotisas 6 Perdavimai 5 Emilis Baltrimavičius

„Ežerūnas“ svečius iš Marijampolės sutriuškino beveik dvigubu skirtumu

Molėtų „Ežerūnas“ namuose pelnė beveik dvigubai daugiau taškų nei Marijampolės sporto centro krepšininkai ir laimėjo rezultatu 117:60 (22:18, 30:20, 26:11, 39:11).

Pirmajame ketvirtyje marijampoliečiai mėgino priešintis, o vėliau Molėtų ekipa ėmė rodyti savo akivaizdų pranašumą. Su kiekvienu kėliniu šeimininkų persvara augo vis sparčiau – paskutinįjį ketvirtį „Ežerūnas“ pradėjo su 29 taškų persvara (78:49), o baigė pirmaudamas 57 taškais.

Molėtų ekipoje naudingiausias buvo 16 taškų pelnęs, 4 rezultatyvius perdavimus atlikęs ir net 14 kamuolių atkovojęs Gytis Sutkus – 36 naudingumo balai. Daugiausiai taškų – 22 – pridėjo Karolis Eigminas: 7 iš 8 dvitaškių, 2 iš 3 tritaškių ir 2 iš 6 baudų metimų.