Dramatiškos akistatos Vilniuje ir Kaune bei užkurta „Biržų“ pergalių serija

Akimirka iš rungtynių tarp Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“ ir „Pakruojo SC-Lygumų-ŽŪB“.
Gaivilė Kilinskaitė nuotr.

Gruodžio 1-ąją Nostra.lt-RKL čempionate buvo sužaistos 10 rungtynių.

A divizionas

Vilniuje – kova iki paskutinių sekundžių ir šeimininkų triumfas

Dramatišką pergalę savo žiūrovų akivaizdoje pasiekė Vilniaus „Ryto-MRU“ ekipa (6-4) Lauryno Samėno auklėtiniai 79:76 (17:16, 18:21, 23:20, 21:19) palaužė Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno kolegija krepšininkus (4-6).

Atkakli kova vyko visų rungtynių metu. Po dviejų ketvirčių trapų dviejų taškų pranašumą įgijo svečiai iš Kazlų Rūdos (37:35).

Trečiajame kėlinyje vaizdas aikštėje nesikeitė, o prieš lemiamas 10 žaidimo minučių šeimininkai turėjo minimalų pranašumą (58:57).

Likus 1:11 minutės iki rungtynių pabaigos, vilniečiai turėjo vieno taško persvarą (75:74). Tuomet šią persvarą iki 3 padidino Matas Deniušas.

Svečiai turėjo dvi progas išlyginti rezultatą, bet tiek Jauniaus Davniuko, tiek Mato Makausko tritaškiai skriejo pro šalį. Vilniečiai sumetė baudos metimus ir įtvirtino nelengvą pergalę namuose.

Nugalėtojus į pergalę vedė Gabrielius Jokubauskas pelnęs 28 taškus, Ignas Urbonas surinko 16, Titas Pundinas pridėjo 13 taškų.

„Ataka“-Kauno kolegija gretose, Matas Makauskas pelnė 25 taškus, Jaunius Davniukas surinko 24.

2023-12-01
Gabrielius Jokubauskas 28 Taškai 25 Matas Makauskas
Gabrielius Jokubauskas 8 Kamuoliai 7 Ignas Bytautas
Orestas Katilauskas 5 Perdavimai 3 Ignas Bytautas

Dviženklį pranašumą iššvaistę VDU krepšininkai palaužė „Lūšį“

Ketvirtąją pergalę šiame sezone įsirašė Vytauto Didžiojo universiteto krepšininkai (4-7). Arūno Juknevičiaus vadovaujama ekipa 93:90 (24:21, 32:19, 19:21, 18:29) palaužė Šilalės „Lūšį“ (4-6).

Pirmoji rungtynių pusė atkaklios kovos nežadėjo. VDU ekipa po dviejų kėlinių susikrovė užtikrintą 16 taškų pranašumą (56:40).

Po trijų kėlinių vaizdas aikštėje nesikeitė ir šeimininkai toliau išlaikė solidų pranašumą (75:61).

Vis dėl to, lemiamas ketvirtis apvertė rungtynes aukštyn kojomis. „Lūšis“ po Roko Paulausko dvitaškio sumažino deficitą iki taško (84:85), o po Lino Lekavičiaus tritaškio, 1:09 minutės iki rungtynių pabaigos – išlygino rezultatą (87:87).

Linas Lekavičius smeigė dar vieną tritaškį ir išvedė svečius į priekį (89:90). Vis dėl to, rungtynių pabaiga sėkmingiau susiklostė VDU krepšininkams. Kajus Leliukas sumetė abu baudos metimus (91:90), o pergalę išplėšti galėjęs Lino Lekavičiaus dvitaškis buvo netaiklus. Tuo tarpu šeimininkams pergalę įtvirtino Kajaus Leliuko dėjimas iš viršaus.

Nugalėtojams pergalę išplėšės Kajus Leliukas pelnė 24 taškus, Lukas Uosis surinko 17, Ričardas Butkus pridėjo 13 taškų.

„Lūšies“ gretose 25 taškus pelnė Linas Lekavičius, Mindaugas Čepauskas surinko 16.

2023-12-01
Kajus Leliukas 24 Taškai 25 Linas Lekavičius
Ričardas Butkus 7 Kamuoliai 9 Rokas Paulauskas
Ričardas Butkus 4 Perdavimai 8 Linas Lekavičius

Penktoji iš eilės „Biržų“ pergalė

Sėkmingą atkarpą Nostra.lt-RKL čempionate pratęsė „Biržų“ ekipa (7-2). Žydrūno Kačinsko auklėtiniai išvykoje 84:77 (21:19, 17:24, 24:12, 22:22) parklupdė „Žalgiris-3“ krepšininkus (5-3).

Antrojoje pozicijoje įsitaisę biržiečiai pasiekė penktąją pergalę paeiliui.

Pirmoji rungtynių pusė sėkmingesnė buvo „Žalgirio“ jaunimui, kurie po dviejų kėlinių įgijo 5 taškų persvarą (44:39).

Trečiasis kėlinys buvo ta rungtynių stadija, kur svečiai iš Biržų įrodė savo pranašumą. 24:12 ketvirtį laimėję svečiai išsiveržė į priekį (62:55).

Ketvirtajame kėlinyje, jaunieji žalgiriečiai nepasidavė ir likus 14 sekundžių iki rungtynių pabaigos, sumažino deficitą iki 3 taškų (77:80). Visgi, svečiai šaltakraujiškai realizavo visus keturis baudos metimus ir pasiekė pergalę Kaune.

Svečius į pergalę vedė 23 taškus pelnęs Tomas Butrimas, Simonas Kriaučiūnas surinko 13, po 10 taškų pridėjo Vytautas Saulis ir Nojus Petraitis.

Kauniečiams 16 taškų pelnė Jokūbas Rudaitis, Kristupas Kepežinskas surinko 12, Majus Bulanovas pridėjo 11 taškų.

2023-12-01
Jokūbas Rudaitis 16 Taškai 23 Tomas Butrimas
Jokūbas Rudaitis 7 Kamuoliai 14 Tomas Butrimas
Jokūbas Rudaitis 7 Perdavimai 4 Simonas Kriaučiūnas

B divizionas

Trakuose – pratęsimas ir svečių iš Vilniaus pergalė

Dramatišką pergalę iškovojo VKM-NAPC ekipa (6-3). Edvino Justos auklėtiniai po pratęsimo 94:88 (20:20, 17:19, 24:14, 18:26, 15:9) palaužė „Trakų“ (2-7) komandos pasipriešinimą.

Pirmoji rungtynių pusė buvo atkakli, po kurios šeimininkai įgijo 2 taškų pranašumą (39:37). Antroji rungtynių pusė pasižymėjo permaininga kova. Vilniečiai sužaidė solidų trečiąjį ketvirtį ir susikrovė 8 taškų persvarą (61:53).

Lemiamame kėlinyje „Trakai“ pasivijo varžovus ir likus 24 sekundėms iki rungtynių pabaigos išlygino rezultatą (79:79).

VKM-NAPC turėjo šansą išplėšti pergalę per pagrindinį rungtynių laiką, bet Mato Liutkevičiaus ir Daniel Lavrinovich metimai buvo netaiklūs.

Pratęsime užtikrinčiau pasirodė svečiai iš Vilniaus, kurie kontroliavo papildomas penkias žaidimo minutes ir sugebėjo išplėšti sunkią pergalę Trakuose.

Nugalėtojams Daniel Lavrinovich pelnė 28 taškus, 18 surinko Pijus Dobilas, Titas Troška pridėjo 16 taškų.

„Trakų“ komandai Modestas Gauba pelnė 23 taškus, Domantas Pikūnas surinko 16.