Drama savaitės rungtynėse ir nutrūkusi „Omega-Tauras“ pergalių serija

Akimirka iš rungtynių tarp „Biržų“ ir Šilalės „Lūšies“
Eivydas Šarkūnas nuotr.

Šį savaitgalį Nostra.lt-RKL čempionate įvyko 13 susitikimų.

A divizionas

Savaitės rungtynėse – įtampa iki paskutinių sekundžių

Šios savaitės Nostra.lt-RKL savaitės rungtynės pateisino visus lūkesčius. Plungės „Olimpas“ (6-6) išvykoje 72:70 (21:18, 16:12, 17:18, 18:22) palaužė VDU krepšininkus (4-8).

Pirmoji rungtynių pusė solidžiau klostėsi svečiams iš Plungės, kurie susikrovė 7 taškų persvarą (37:30). Trečiajame kėlinyje, Mindaugo Tamušausko auklėtiniai išliko pirmaujančiųjų vaidmenyje, bet VDU varžovų toli į priekį nepaleido (54:48).

Ketvirtajame kėlinyje kova dėl pergalės vyko iki paskutinių rungtynių akimirkų. Likus 1:09 minutės, VDU atstovas Dominykas Černius dvitaškiu persvėrė rezultatą šeimininkų naudai (70:69).

Vis dėl to, lemiamą žodį rungtynėse tarė „Olimpo“ gynėjas Dominykas Matutis, kurio tritaškis išvedė Plungės ekipą į priekį.

VDU turėjo šansą išlyginti rungtynių rezultatą, bet lemiamas Ričardo Butkaus metimas buvo netaiklus.

Dramatiškoje akistatoje nugalėtojams 20 taškų pelnė Justas Grikštas, Gytis Neimantas surinko 16, Dominykas Matutis pridėjo 12 taškų.

VDU ekipai Ričardas Butkus pelnė 19 taškų, dvigubą dublį užfiksavęs Dominykas Černius (13 atk. k. ) surinko 12 taškų.

2023-12-02
Ričardas Butkus 19 Taškai 20 Justas Grikštas
Dominykas Černius 13 Kamuoliai 10 Justas Grikštas
Mantas Mockevičius 3 Perdavimai 7 Tomas Domarkas

K. Ziko benefisas nutraukė „Omega-Tauras“ pergalių seriją

Šeštadienį netikėtumas buvo užfiksuotas Klaipėdoje, kur aikštės šeimininkai LCC krepšininkai (7-5) 91:88 (18:24, 27:18, 25:23, 21:23) palaužė A diviziono lyderius Kauno raj. „Omega-Tauras“ (9-2).

Klaipėdiečiai nutraukė aštuonių „Omega-Tauras“ pergalių seriją ir išrašė varžovams vos antrąjį pralaimėjimą šį sezoną.

Lygi kova vyko visų rungtynių metu. Po dviejų kėlinių šeimininkai įgijo 3 taškų pranašumą (45:42). Trečiajame kėlinyje, LCC neleido varžovams perlaužti rungtynių savo naudai ir toliau išliko priekyje (70:65).

Likus 1:13 minutės, Vidmantas Užkuraitis tritaškius išlygino rezultatą (88:88), tačiau šį kartą fortūna, buvo ne „Omega-Tauras“ pusėje. Likus 18 sekundžių iki rungtynių pabaigos, LCC krepšininkas Nikita Sokolov smeigė tritaškį, kuris tapo pergalingu.

Paskutinis Justino Leganovič tritaškis, kuris galėjo išplėšti pratęsimą buvo netaiklus ir šeimininkai šventė įspūdingą pergalę.

Nugalėtojus į pergalę vedė įspūdingai rungtyniavęs Kornelijus Zikas. Puolėjas pelnė 34 taškus, atkovojo 9 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 46 naudingumo balus.

Lemiamą tritaškį pataikęs Nikita Sokolov surinko 18 taškų, Paulius Narvilas pridėjo 17.

„Omega-Tauras“ ekipai 25 taškus pelnė Vidmantas Užkuraitis, Šarūnas Vasiliauskas surinko 14.

2023-12-02
Kornelijus Zikas 34 Taškai 25 Vidmantas Užkuraitis
Kornelijus Zikas 9 Kamuoliai 8 Justinas Leganovič
Kornelijus Zikas 8 Perdavimai 10 Justinas Leganovič

B divizionas

Dviženklį pergalių skaičių pasiekęs Radviliškio klubas

Toliau be pralaimėjimų Nostra.lt-RKL B divizione žygiuoja Radviliškio KK „Radviliškis-ŠSPC“ klubas (10-0). Algio Pipiro auklėtiniai išvykoje 84:68 (28:18, 23:10, 16:20, 17:20) nugalėjo LSU krepšininkus (1-9).

Radviliškio klubui tai jau buvo dešimtoji pergalė paeiliui. Be pralaimėjimų rungtyniaujanti ekipa kartu su Utenos „Juventus-Užpaliai“ išlieka vieninteliais klubais nepatyrusiais pralaimėjimo šį sezoną.

Rungtynių likimas buvo beveik aiškus po pirmosios rungtynių pusės. Radviliškio ekipa galingai pradėjo rungtynes ir įgijo 23 taškų persvarą (51:28). Trečiajame kėlinyje LSU kiek aplygino žaidimą ir neleido toliau didinti varžovams savo pranašumo (48:67).

Visgi, galingo pirmosios pusės pasirodymo pakako svečiams, jog pasiektų dar vieną pergalę. LSU ketvirtajame kėlinyje dar kiek priartėjo prie varžovų, bet nugalėtojo tai nepakeitė.

Radviliškio klubui Robertas Balčius pelnė 16 taškų, Daivaras Pakarklis surinko 13, Almantas Pakarklis pridėjo 12 taškų.

LSU ekipai 19 taškų surinko Kajus Vizgirdas, Tomas Jukna surinko 14, Aironas Butkus pridėjo 12 taškų.

2023-12-02
Kajus Vizgirdas 19 Taškai 16 Robertas Balčius
Kajus Vizgirdas 8 Kamuoliai 9 Liudas Radavičius
Ugnius Kondrotas 3 Perdavimai 5 Liudas Radavičius

Lietuvos kurortų akistatoje „Milasta“ įsitvirtino antrojoje A grupės vietoje

Gruodžio 3 dieną, sekmadienį, Nostra.lt-RKL čempionate vyko vienerios rungtynės – Lietuvos kurortinių miestų dvikova. Birštono „Milasta“ (8-1) namų aikštelėje rezultatu 81:77 (20:11, 18:17, 21:24, 22:25) nurungė Druskininkų „Druskininkus“ (6-3). Ši pergalė birštoniečiams leido ramiau atsikvėpti ir įsitvirtinti B diviziono A grupės antrojoje vietoje.

Sėkmingas rungtynių startas „Milastai“ suteikė gana svarų pranašumą jau pirmojo ketvirčio viduryje (10:1). Antrajame kėlinyje svečiai iš Druskininkų turėjo jau 16 taškų deficitą (29:13), bet netrukus pelnė 10 taškų iš eilės ir priartėjo prie varžovų. Po ilgosios pertraukos birštoniečiai išsilaikė priekyje, o skirtumas svyravo nuo 5 iki 10 taškų.

Paskutiniajame kėlinyje „Milastos“ pergalė atrodė užtikrinta – šeimininkų persvara pasiekė 15 taškų (74:59). Tačiau likus 4 minutėms „Druskininkai“ surengė netikėtą spurtą 5:17, po kurio iš priešininkų pranašumo teliko 2 taškai (79:77). Vis dėlto per paskutines 10 sekundžių birštoniečiai realizavo 2 baudų metimus ir išsaugojo pergalę.

„Milastą“ į priekį vedė Ignas Bilinskas. Ignas per 28 minutes įmetė 21 tašką (4/7 dvit., 2/3 trit., 7/8 baud.), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, atkovojo net 11 kamuolių, išprovokavo 4 varžovų pražangas ir surinko 22 naudingumo balus.

Daugiau nei trečdalį visų „Druskininkų“ taškų (27 t.) pelnė Robertas Bitinas. Jis per 32 minutes įmetė 4 iš 10 dvitaškių, 5 iš 8 tritaškių ir 4 iš 5 baudų metimų, taip pat atliko 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį, išprovokavo 2 pražangas ir gavo 15 naudingumo balų.

2023-12-03
Ignas Bilinskas 21 Taškai 27 Robertas Bitinas
Edvardas Pikalavičius 12 Kamuoliai 10 Eimantas Vojevockas
Kostas Damijonaitis 4 Perdavimai 3 Justinas Žirlys

Kiti Nostra.lt-RKL rezultatai:

Kėdainių sporto centras 88:77 (15:17, 22:12, 23:23, 28:25) Šiaulių raj. Kuršėnų SM-„Grafų baldai“;

„Biržai“ 89:65 (20:16, 31:14, 17:11, 21:24) Šilalės „Lūšis“;

„Tauragė“ 83:70 (18:15, 21:15, 18:23, 26:17) „Akmenės kraštas“;

Vilniaus „Rytas-MRU“ 66:77 (10:18, 18:17, 17:22, 21:20) „Kupiškis“;

„Žalgiris-3“ 81:70 (19:26, 20:22, 16:16, 26:6) Prienų „Mačiūnai-KKSC“.

Raseinių „Brosta-KKSC“ 94:86 (33:28, 11:14, 27:21, 23:23) VDU-2;

Molėtų „Ežerūnas“ 81:97 (18:23, 25:28, 21:29, 17:17) Birštono „Milasta“;

Šiaulių KA „Saulė-ŠSG“ 82:77 (23:19, 17:20, 20;27, 22:11) KTU;

Marijampolės sporto centras 80:88 (15:21, 28:17, 18:18, 19:32) „Druskininkai.