Trigubas Lietuvos krepšinio čempionas Tomas Delininkaitis: „Bus ką senatvėje atsiminti“

Nostra.lt-RKL A diviziono didžiojo finalo akimirka
Nostra.lt-RKL A diviziono didžiojo finalo akimirka

Šeštadienį, balandžio 29 dieną Nostra.lt-RKL A diviziojo didžiajame finale „Jurbarkas-Karys“ įveikė Kauno r. „Omega-Taurą“ ir laimėjo Regionų krepšinio lygos auksą. Tą dieną Jurbarko komandos įžaidėjas Tomas Delininkaitis įsirašė į Lietuvos krepšinio istoriją – tapo antruoju sportininku, iškovojusiu LKL, NKL ir RKL čempiono titulus. Pirmasis tai pasiekė Kęstutis Šeštokas 2011-aisiais. Paminėjimo vertas ir Rolandas Jarutis – jis dar prieš RKL atsiradimą laimėjo keturias pagrindines šalies lygas.

Sėkmė ir Lietuvoje, ir užsienyje

40-metis Tomas Delininkaitis gali pasigirti ilga ir įspūdinga krepšininko karjera Lietuvoje. 2001-aisiais pradėjęs profesionaliai žaisti krepšinį, sportininkas po penkerių metų tapo Lietuvos krepšinio lygos čempionu su Vilniaus „Lietuvos Rytu“. Tris sezonus praleidęs užsienyje, iš uostamiesčio kilęs atletas 2010 m. prisijungė prie Kauno „Žalgirio“ ir su juo dar dukart triumfavo LKL.

Po dar penkių sezonų užsienio klubuose krepšininkas vėl grįžo žaisti į Lietuvą. T. Delininkaitį toliau lydėjo sėkmė: 2021 m. Jonavos „CBet“ gretose iškovotas Nacionalinės krepšinio lygos čempiono titulas, o 2023-iaisiais Tomas pasidabino Regionų krepšinio lygos aukso medaliu.

Klaipėdietis nuopelnų pasiekė ir tarptautiniuose krepšinio vandenyse. Jis net tris kartus tapo Baltijos krepšinio lygos čempionu, o 2007 m. su Vilniaus „Lietuvos Rytu“ užėmė antrą vietą Europos taurėje. Septynerius metus praleidęs Lietuvos krepšinio rinktinėje, Tomas iškovojo Pasaulio čempionato bronzą 2010-aisiais Turkijoje ir Europos čempionato sidabrą 2013-aisiais Slovėnijoje.

Tomas Delininkaitis. Nostra.lt-RKL A diviziono didžiojo finalo akimirka

T. Delininkaitis: „Bus ką senatvėje atsiminti“

Visų trijų pagrindinių šalies lygų nugalėtojas Tomas Delininkaitis pasakoja, kad Regionų krepšinio lygos čempiono titulas – realybe virtęs juokelis.

„Kai 2021-aisiais su Jonavos „CBet“ laimėjau NKL, rūbinėje pajuokavau, kad man trūksta tik RKL titulo“, – sako sportininkas.

Prie „Jurbarko-Kario“ T. Delininkaitis prisijungė reguliariojo sezono eigoje, tačiau jau tame pačiame sezone gavo pasidžiaugti RKL aukso medaliu. Krepšininkas atvirauja, kad tokie rezultatai nebuvo netikėti.

„Nemeluosiu, kai gavau pasiūlymą iš Jurbarko ekipos, tyliai pasvajojau apie RKL auksą. Pasidomėjau, kurioje vietoje turnyrinėje lentelėje komanda yra. Sužinojęs, kad ji yra lyderė, be ilgesnių svarstymų sutikau prisijungti“, – pasakoja T. Delininkaitis.

Nors tapimas trigubu čempionu nebuvo pagrindinis tikslas, Tomas pripažįsta, jog šis pasiekimas paglosto širdį.

„Pasitaikė gera proga pratęsti karjerą, todėl ja pasinaudojau. Titului neteikiau pirmenybės, bet įsirašyti į istoriją malonu. Bus ką senatvėje atsiminti, – juokauja atletas. – Esu dėkingas visai „Jurbarko-Kario“ organizacijai už suteiktą šansą.“

Tomas Delininkaitis. Nostra.lt-RKL A diviziono didžiojo finalo akimirka

Meilė krepšiniui neblėsta

RKL auksą iškovojusioje „Jurbarko-Kario“ ekipoje T. Delininkaitis buvo vienas iš lyderių: antras pagal rezultatyvumą (14 tšk. per rungtynes) ir trečias pagal naudingumą (14,6 naud. bal. per rungtynes). Vis dėlto krepšininkas atskleidžia, kad jo ateitis komandoje neaiški.

„Nežinau, ar komanda mane mato savo ateities planuose. Esu realistas ir suprantu, kiek man metų. Komandos kartais prisibijo, nenori turėti tokių veteranų, – sako jis. – šis sprendimas ekipos rankose.“

40-metis T. Delininkaitis krepšinį profesionaliai žaidžia jau daugiau nei pusę savo gyvenimo, bet tikina, kad noro tęsti karjerą netrūksta.

„Esu tokio amžiaus, kuriame krepšininkams jau ateina saulėlydis. Tačiau nustoti sportuoti neketinu – kūnas vis dar leidžia, noro taip pat turiu“, – teigia klaipėdietis.

Tomas Delininkaitis. Nostra.lt-RKL A diviziono didžiojo finalo akimirka