„Tauragę“ pribaigęs tritaškis ir dvikova dėl antrosios vietos - A diviziono apžvalga

Nostra.lt-RKL A div. dvikova: KTU - SM-„Grafų Furniture“

Sausio 27 dieną Nostra.lt-RKL A divizione 16 ekipų susirėmė 8-eriose rungtynėse. „Grafų Furniture“ pergalingu tritaškiu nukovė gerokai stipresnę „Tauragę“, prieniškiai vos nepaleido užtikrintos pergalės prieš „Patriots“, o „Ataka“ neužleido antrosios pozicijos lentelėje „Omega-Taurui“.

„Grafų Furniture“ paskutinių sekundžių tritaškiu nurungė „Tauragę“

Šiaulių r. Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“ (8-10) namų aikštelėje rezultatu 87:84 (25:27, 16:20, 20:20, 26:17) išplėšė pergalę kovoje su Tauragės „Taurage“ (12-6). Ši paskutinę akimirką pelnyta pergalė leido „Grafų Furniture“ ekipai turnyrinėje lentelėje aplenkti Akmenės r. „Patriots“ komandą ir pakilti į 10 poziciją.

Sėkmingesnė rungtynių pradžia suteikė kuršėniškiams ankstyvą pranašumą (15:8), bet „Tauragė“ epizodu 0:13 greitai perėmė situacijos kontrolę. Į priekį išsiveržusių tauragiškių persvara antrojo kėlinio pabaigoje jau siekė 12 taškų (35:47), bet po ilgosios pertraukos „Grafų Furniture“ krepšininkai neprarado vilties ir atkakliai kovodami vijosi varžovus.

Beveik 20 minučių trukęs Kuršėnų komandos sugrįžimas buvo sėkmingas – ketvirtojo kėlinio paskutiniąją minutę Kajaus Leliuko baudos metimas išlygino rezultatą (84:84). Finalinėje atakoje Aurelijus Jančenko smeigė pergalingą tritaškį, ir „Grafų Furniture“ triumfavo.

Nugalėtojų gretose geriausiai pasirodė Kajus Leliukas. 22 taškus (9/13 dvit., 0/5 trit., 4/5 baud.) per 34 minutes pelnęs krepšininkas taip pat atkovojo net 11 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 varžovų pražangas ir surinko 27 naudingumo balus.

Į „Tauragės“ sąskaitą net 35 taškus įrašė Edgaras Stanionis (7/14 dvit., 4/9 trit., 9/9 baud.), per 34 minutes taip pat atkovojęs 8 kamuolius ir susižėręs 35 naudingumo balus.

2023-01-27
Kajus Leliukas 22 Taškai 35 Edgaras Stanionis
Kajus Leliukas 11 Kamuoliai 8 Martynas Šeputis
Edvinas Daunys 2 Perdavimai 3 Kristupas Lukošius

Ženklią persvarą išbarstę „Labas GAS-KKSC“ krepšininkai išlaikė pergalę namuose

Prienų „Labas GAS-KKSC“ (5-14) namuose 81:77 (23:14, 15:28, 24:12, 19:23) nugalėjo Akmenės r. „Patriots“ ekipą (8-11) ir turnyrinėje lentelėje priartėjo prie atkrintamųjų varžybų ribos – pakilo į 13 vietą.

Pirmajame kėlinyje prieniškiai buvo žymiai pranašesni ir per 6 su puse minutės įgijo 9 taškų persvarą (18:9). Antrąjį kėlinį su trenksmu pradėjusi „Patriots“ ekipa sparčiai panaikino skirtumą (23:23), ir užvirė artima kova. Antrojoje rungtynių pusėje „Labas GAS-KKSC“ vėl šovė į priekį ir trečiojo ketvirčio pabaigoje turėjo 10 taškų pranašumą (62:52), bet šis greitai ištirpo (62:59).

Paskutiniajame kėlinyje šeimininkai dar kartą spurtavo ir susikrovė didžiausią per visą rungtynių laiką 14 taškų persvarą (77:63). Pergalė atrodė garantuota, kol „Patriots“ ėmė sparčiai mažinti skirtumą, ir likus 15 sekundžių iš jo teliko 2 taškai (79:77). Vis dėlto prieniškiai įtvirtino pranašumą dviem taikliais baudos metimais, o priešininkams nebepavyko sukurti rezultatyvios atakos.

Naudingiausias „Labas GAS-KKSC“ žaidėjas buvo Ernestas Mankauskas, per 33 minutes įmetęs 20 taškų (3/7 dvit., 2/3 trit., 8/8 baud.), atkovojęs net 11 kamuolių, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus ir uždirbęs 36 naudingumo balus.

„Patriots“ komandos kapitonas Martynas Valters buvo rezultatyviausias savo ekipoje. Martynas per 33 minutes pelnė 21 tašką (3/4 dvit., 5/9 trit.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

2023-01-27
Arnas Tilindė 23 Taškai 21 Martynas Valters
Ernestas Mankauskas 11 Kamuoliai 13 Laurynas Mikalauskas
Kajus Okmanas 6 Perdavimai 6 Laurynas Mikalauskas

Kovoje dėl antrosios vietos – „Atakos“ pergalė

Kazlų Rūdos SC-„Ataka“ (15-3) išvykoje rezultatu 90:82 (20:18, 24:7, 25:30, 21:27) įveikė Kauno r. „Omega-Taurą“ (13-4). Iškovoję šią pergalę kazlų rūdiškiai neleido varžovams atimti antrosios vietos turnyrinėje lentelėje.

Rungtynės prasidėjo artima kova, kurią antrajame ketvirtyje pakeitė „Omega-Tauro“ kluptelėjimas – komanda per visą kėlinį tepelnė 7 taškus ir leido „Atakai“ smarkiai atsiplėšti (44:25). Po ilgosios pertraukos svečių persvara paaugo dar 2 taškais (60:39), bet netrukus Kauno rajono komanda ėmė ją mažinti.

Paskutiniajame ketvirtyje „Omega-Tauro“ atsilikimas šoko nuo 9 taškų (69:60) iki 20 taškų (82:62). Rungtynėms artėjant link pabaigos šeimininkai dar kartą ėmė artėti prie „Atakos“, tačiau jau buvo per vėlu – kazlų rūdiškiai išlaikė persvarą ir šventė pergalę.

„Omega-Tauro“ komandoje efektyviausiai žaidė Ovidijus Varanauskas, per 37 minutes pelnęs 24 taškus (3/10 dvit., 4/8 trit., 6/8 baud.), atkovojęs 9 kamuolius, atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus, išprovokavęs 8 varžovų pražangas ir surinkęs 32 naudingumo balus.

Tomo Bietkio auklėtinių gretose geriausias buvo Karolis Šarukas. Karolis per 30 minučių aikštelėje įmetė 29 taškus (9/12 dvit., 2/7 trit., 5/6 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir uždirbo 29 naudingumo balus.

2023-01-27
Ovidijus Varanauskas 24 Taškai 29 Karolis Šarukas
Ovidijus Varanauskas 9 Kamuoliai 7 Karolis Šarukas
Ovidijus Varanauskas 7 Perdavimai 4 Ignas Dirda

LCC tarptautinis universitetas (8-9) – Jurbarko „Jurbarkas-Karys“ (17-2) 69:79 (10:21, 15:23, 31:16, 13:19);

BC „Biržai“ (11-8) – Kėdainių SC (9-9) 93:81 (25:23, 30:24, 22:19, 16:15);

Šilalės „Lūšis“ (4-13) – Kauno „Žalgiris-3“ (4-14) 93:72 (28:25, 14:22, 25:15, 26:10);

VDU (5-12) – Plungės „Olimpas“ (10-9) 75:98 (19:23, 26:31, 10:17, 20:27);

KTU (5-14) – Raseinių „Raseiniai“ (12-8) 56:71 (12:19, 12:22, 12:14, 20:16).