Strateginės sesijos metu RKL administraciją papildė trys viceprezidentai

M. Balčiūnas, I. Kupstas ir V. Butkus
M. Balčiūnas, I. Kupstas ir V. Butkus

Besibaigiant Nostra.lt-RKL sezonui, pirmą kartą lygos istorijoje, įvyko strateginė sesija. Renginyje dalyvavo LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas, RKL administracija, teisėjai, treneriai, komandų vadovai ir kiti krepšinio entuziastai, kurie atviros diskusijos būdu siūlė lygos funkcionavimo, tobulinimo, vystymo idėjas.

Strateginės sesijos metu buvo išrinkti trys nauji viceprezidentai. Prie viceprezidento, UAB „Litena“ vadovo Evaldo Norkevičiaus, prisijungė UAB „Kilimai“ vadovas Kęstutis Daukšys, Kauno kolegijos vadovas Mindaugas Misiūnas bei Igoris Kupstas, UAB „Nostra“ direktorius.

Įspūdžiai po strateginės sesijos – dvejopi

Nostra.lt-Regionų krepšinio lygos prezidento V. Butkaus nuomone, strateginė sesija buvo sėkminga, tačiau ne viskas paliko teigiamas emocijas.

„Įspūdžiai yra dvejopi. Visų pirma, džiaugiuosi, kad tai įvyko ir joje dalyvavo įvairių organizacijų atstovai. Antra, liūdina tai, kad viskas buvo daroma būtent dėl klubų ateities perspektyvų, tarpusavio supratimo tarp savivaldos, rėmėjų, teisėjų, o pačių klubų vadovų aktyvesnio dalyvavimo labai pasigedau“, - apie įvykusią strateginę sesiją pasakojo V. Butkus.

Tuo tarpu naujasis lygos viceprezidentas M. Misiūnas buvo maloniai nustebintas susirinkusiu gausiu būriu vadovų, rėmėjų. Jo manymu, ši sesija parodo, jog RKL žengia žingsnį šiuolaikišku vadovavimo keliu.

„Akivaizdu, kad tokios sesijos brėžia perspektyvą, kelia naujas idėjas, formuoja naujus sprendimus. Jos būtinos, ieškant optimaliausių kelių sprendimų priėmimui ir sutelktumui“, - įspūdžiais apie renginį dalinosi M. Misiūnas.

V. Butkus, M. Misiūnas ir M. BalčiūnasV. Butkus, M. Misiūnas ir M. Balčiūnas. Sauliaus Čirbos nuotr.

Strateginės sesijos galėtų vykti dažniau

Prezidento bei viceprezidentų nuomone, tokios sesijos yra būtinos – jos turėtų vykti dažniau. Jų metu galima išklausyti Nostra.lt-RKL bendruomenės narius, bandyti išsiaiškinti problemas ir jas išspręsti.

„Geriausia mokytis, kai bendrauji, ypatingai, kai bendrauji su vyresniais, daugiau patirties turinčiais žmonėmis. Toks patirties pasidalinimas yra būtinas. Tokios sesijos neabejotinai turėtų vykti dažniau, minimaliai 3-4 kartus per sezoną“, - savo nuomone dalinosi I. Kupstas.

Pasak lygos prezidento V. Butkaus, svarbu įtraukti kuo daugiau susijusių žmonių. Tokiu būdu visi supras, ko iš jų norima, kaip tai galima pasiekti, kaip teisingai bendradarbiauti.

„Tokios sesijos galėtų vykti ir dažniau. Jos gali būti skaidomos į kelis formatus: vienos yra mokomosios ir informacinės. Kitos turėtų būti strateginės: apžvalga, kur esame, ar teisinga linkme einame, ar įgyvendiname savo užsibrėžtus pokyčius“, - idėjomis dalinosi lygos prezidentas.

M. Balčiūnas ir V. ButkusM. Balčiūnas ir V. Butkus. Sauliaus Čirbos nuotr.

Naujos pareigos – džiugina

Naujai išrinkti viceprezidentai atskleidė, jog tokios pareigos jiems yra labai svarbios. Jos suteikia didelę atsakomybę lygą pakelti į dar aukštesnį lygį.

„Išrinkimas RKL viceprezidentu, buvo netikėtas. Esu žmogus iš akademinio pasaulio, nors krepšinis mano gyvenime visada buvo šalia. Viliuosi, kad pateisinsiu mane rekomendavusių ir palaikiusių asmenų viltis, prisidėdamas savo vadybine ir akademine patirtimi, išnaudodamas socialinius ryšius“, - emocijomis dalinosi M. Misiūnas.

„Minčių, idėjų turime, bet nenorime užbėgti įvykiams už akių. Baigėsi pirma sesija, vyksta apibendrinimas, netolimoje ateityje bus Vykdomojo komiteto posėdis. Tuomet susitiksime, viską susidėliosime iki galo ir atskleisime visiems“, - apie ateities viziją kalbėjo I. Kupstas

Strateginės sesijos akimirkaStrateginės sesijos akimirka

Nostra.lt-Regionų krepšinio lygos prezidentas V. Butkus neslėpė gerų emocijų dėl RKL administracijos komandos pagausėjimo. Jo manymu, viceprezidentai atneš svarbios verslo patirties.

„Visi viceprezidentai yra iš labai skirtingų veiklų ir užimtumų. Žinoma, dauguma yra susiję su verslais, tačiau turi labai skirtingų kompetencijų ir išskirtinumų. Čia susilieja labai stiprus verslo, pramoginio sektoriaus, politikos ir akademinio mąstymo bendros mintys, vardan RKL užsibrėžtų tikslų“, - teigė V. Butkus.

RKL – tai vieta, kur jaunystė susilieja su patirtimi

Nostra.lt-Regionų krepšinio lyga vadovams sukelia daug džiaugsmo. Lygos masiškumas, žaidėjų amžiaus diapazonas, bendruomenių įtraukimas skatina prezidentą bei viceprezidentus dar labiau stengtis dėl krepšinio bendruomenės ir Regionų krepšinio lygos.

„Tikiu lygos perspektyva, matau, kokios kovos vyksta, kokios emocijos liejasi – tai ir yra krepšinio grožis. Linkiu, kad išsaugotume ir sustiprintume RKL populiarumą pritraukdami naujų rėmėjų, augintume krepšinio talentus, sudarydami galimybę dalintis patirtimi, ieškodami naujų veiklos būdų ir iniciatyvų“, - mintimis apie RKL dalinosi M. Misiūnas.

„Vienas iš pagrindinių išskirtinumų, tai skirtingo amžiaus ir gabumų susiliejimas aikštelėje. Čia susitinka jaunystė ir patirtis. Džiugina, kad įvairaus amžiaus žmonės yra įtraukiami į sveikatinimą ir užimtumą“, - pasakojo V. Butkus.

„Džiugina, kad čia yra masiškiausia lyga šalies krepšinio pasaulyje. Komandos, „kiemo“ sukurtos, varžosi B divizione. Vis dėlto, krepšinis Lietuvoje yra religija, reikia šią sporto šaką puoselėti ir vystyti“, - teigė I. Kupstas.

Strateginės sesijos akimirkaStrateginės sesijos akimirka