Pratęsimas savaitės rungtynėse ir dramatiškai pratęsta „Omega-Tauras“ pergalių serija

„Omega-Tauras“ iškovojo aštuntąją pergalę iš eilės
Slava San nuotr.

Lapkričio 25 dieną Nostra.lt-RKL čempionate buvo sužaistos 11 rungtynių.

A divizionas

Savaitės rungtynėse – „Biržų“ pergalė po pratęsimo

Šeštadienį, Naujojoje Akmenėje įvyko savaitės rungtynės, kuriose pergalę iškovojo svečiai iš Biržų (6-2).

Žydrūno Kačinsko auklėtiniai po pratęsimo 88:81 (22:19, 19:23, 23:24, 15:13, 9:2) palaužė „Akmenės krašto“ atstovus (4-7).

Atkakli kova vyko visų rungtynių metu. Po dviejų kėlinių šeimininkai pirmavo minimaliu skirtumu (42:41), o po trijų ketvirčių komandas skyrė vos 2 taškai (66:64).

Ketvirtajame kėlinyje, likus 51 sekundei iki ketvirčio pabaigos, „Biržų“ atstovas Dovydas Rimkus baudos metimu išlygino rezultatą (79:79). Tai buvo paskutiniai taškai per pagrindinį rungtynių laiką.

„Biržai“ turėjo šansą išplėšti pergalę dar ketvirtajame kėlinyje, bet lemiamas Tomo Butrimo metimas buvo netaiklus.

Likus minutei iki pratęsimo pabaigos „Akmenės kraštas“ sumažino savo deficitą iki 3 taškų (81:84). Visgi, per likusį rungtynių laiką šeimininkai užpulti nebepavyko, o svečiai baudų metimais įtvirtino savo pergalę.

Po pralaimėjimo „Akmenės“ krašto vyriausiasis treneris Vytautas Padgureckas, kaip vieną iš nesėkmės priežasčių išskyrė siaurą rotaciją.

„Mums trūko rotacijos, tiek vakar, tiek šiandien žaidėme aštuoniese. Turime susirgusių ir traumuotų žmonių. Noriu pagirti savo žaidėjus, tai kaip jie kovojo prieš tokią stiprią komandą. Vyrai kovojo iki pat pabaigos, rungtynių pabaigoje mums pritrūko sėkmės. Šaunuoliai“, – komentavo V. Padgureckas.

Tuo tarpu, po pergalės „Biržų“ strategas Žydrūnas Kačinskas bedė pirštu į prastą komandos pasirodymą gynyboje.

„Tikrai nesu patenkintas, kaip rungtyniavome gynyboje. Darėme klaidas paprastose situacijose. Jautėsi nuovargis, nors turėjo būti atvirkščiai. Varžovai vakar turėjo rungtynes, o mes ilsėjomės. Gynybą nesu patenkintas, bet rezultatas tenkina“, – rungtynes reziumavo Ž. Kačinskas.

Nugalėtojams 21 tašką surinko Dovydas Rimkus, 18 surinko Saulius Kriaučiūnas, 13 taškų pridėjo Darius Griškėnas.

„Akmenės krašto“ gretose 23 taškus pelnė Mantas Jankaitis, po 13 surinko Šarūnas Štopinis ir Eitvydas Juodris.

2023-11-25
Mantas Jankaitis 23 Taškai 21 Dovydas Rimkus
Martynas Valters 9 Kamuoliai 10 Tomas Butrimas
Eitvydas Juodris 5 Perdavimai 6 Vytautas Saulis

Dramatiškai pratęsta A diviziono lyderių pergalių serija

Atkaklios rungtynės įvyko Kauno rajone, kur devintąją pergalę iškovojo A diviziono lyderiai „Omega-Tauras“ krepšininkai (9-1).

Giedriaus Kurtinaičio auklėtiniai namuose 85:83 (20:15, 24:23, 24:24, 17:21) palaužė „Tauragės“ (4-5) pasipriešinimą.

Tris kėlinius šeimininkai pirmavo arti dviženklio pranašumo, tačiau svečiai iš Tauragės toli varžovų nepaleido, o ketvirtajame juos beveik pasivijo.

Likus 1:16 minutės iki ketvirtojo kėlinio pabaigos Redas Jokubauskas tritaškiu sumažino tauragiškių deficitą iki 2 taškų (79:81). Visgi, kitoje aikštės pusėje Vidmantas Užkuraitis atsakė tuo pačiu ir atstatė „Omega-Tauras“ ekipai 5 taškų persvarą (84:79).

Tauragiškiai nepasidavė ir po Martyno Šepučio dvitaškio atsiliko per vieną metimą, o po pelnytų taškų išprovokavo Šarūno Vasiliausko klaidą.

Vis dėl to, rezultatą išlyginti galėjęs Martyno Šepučio tritaškis buvo netaiklus. Tiesa, Lukas Grabauskas likus 2 sekundėms iki rungtynių pabaigos, atkovojo kamuolį puolime ir sušvelnino deficitą iki taško (83:84).

Kitoje aikštės pusėje Šarūnas Vasiliauskas prametė antrąjį baudos metimą ir dar suteikė teorinį šansą tauragiškiams išplėšti pergalę, bet Martyno Linkevičiaus tolimas metimas skriejo pro šalį, o „Omega-Tauras“ pasiekė jau aštuntąją pergalę iš eilės.

Nugalėtojus į pergalę vedė komandos lyderis Šarūnas Vasiliauskas, kuris pelnė 25 taškus ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus. Jam sėkmingiausiai talkino Vidmantas Užkuraitis surinkęs 19 taškų bei 16 pelnęs Steponas Markus.

„Tauragės“ gretose 19 taškų surinko Gvidas Galinauskas, Redas Jokubauskas pelnė 14 taškų, po 10 pridėjo Justas Vazalis ir Martynas Šeputis.

2023-11-25
Šarūnas Vasiliauskas 25 Taškai 19 Gvidas Galinauskas
Simas Šliogeris 7 Kamuoliai 7 Martynas Linkevičius
Šarūnas Vasiliauskas 8 Perdavimai 4 Augustinas Krūminis

Plungėje – užtikrintas šeimininkų pasirodymas

Triuškinančią pergalę savo žiūrovų akivaizdoje iškovojo Plungės „Olimpo“ krepšininkai (5-5). Plungiškiai 93:72 (27:19, 22:18, 23:14, 21:21) nugalėjo Vilniaus „Ryto-MRU“ komandą (5-4).

Šeimininkai diktuoti savo žaidimo sąlygas pradėjo nuo rungtynių pradžios, o į pertrauką komandos išėjo esant dviženkliam skirtumui (49:37).

Po pertraukos vilniečiams nepavyko priartėti prie varžovų, o Plungės ekipa toliau sėkmingai didino savo pranašumą jau iki triuškinamo (72:51). Lemiamame ketvirtyje situacija nepasikeitė, o „Olimpas“ pasiekė trečiąją pergalę iš eilės.

Nugalėtojų gretose dvigubu dubliu pasižymėjo Dominykas Matutis. Gynėjas pelnė 12 taškų, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir surinko 23 naudingumo balus.

Naudingiausiai komandoje rungtyniavo Mantas Kazonas, kuris pelnė 24 taškus ir surinko 33 naudingumo balus.

Vilniečių gretose 17 taškų pelnė Orestas Katiliauskas, 16 surinko Titas Pundinas, Artūras Vilutis pridėjo 11 taškų.

2023-11-25
Mantas Kazonas 24 Taškai 17 Orestas Katilauskas
Mantas Kazonas 7 Kamuoliai 5 Ignas Urbonas
Domininkas Matutis 10 Perdavimai 4 Ernestas Matulevič

B divizionas

Dar viena Radviliškio klubo pergalė

Be pralaimėjimų Nostra.lt-RKL B divizione žygiuoja Radviliškio KK „Radviliškis-ŠSPC“ ekipa (9-0).

Šį kartą Algio Pipiro auklėtiniai 90:68 (26:17, 20:21, 21:8, 23:22) nugalėjo Raseinių „Brosta-KKSC“ krepšininkus (4-4).

Pirmoje rungtynių pusėje svarstyklės galutinai dar nenukrypo šeimininkų – Radviliškio klubo naudai. Po dviejų kėlinių komandas skyrė 8 taškai (46:38).

Visgi, šeimininkų pranašumas išryškėjo trečiajame kėlinyje, kurį radviliškiečiai laimėjo 13 taškų skirtumu (21:8) ir susikrovė užtikrintą pranašumą (67:46). Ketvirtajame kėlinyje vaizdas aikštėje kardinaliai nepasikeitė, o Radviliškio ekipa pasiekė jau 9-ąją pergalę ir toliau išlieka nepralaimėjusi.

Nugalėtojus į pergalę vedė 21 tašką pelnęs Almantas Pakarklis, 13 surinko Robertas Balčius, 12 taškų pridėjo Paulius Špokas.

Raseiniškiams 18 taškų pelnė Andrius Šebelskis, Domantas Strimilas surinko 17, Gvidas Kačiušis pridėjo 16 taškų.

2023-11-25
Almantas Pakarklis 21 Taškai 18 Andrius Šebelskis
Paulius Špokas 12 Kamuoliai 8 Antanas Narmontas
Aivaras Kvedaravičius 5 Perdavimai 4 Gabrielius Kreimeris

Kiti lapkričio 25-osios Nostra.lt-RKL rezultatai:

„Raseiniai“ 80:86 (20:26, 18:12, 22:25, 20:23) LCC;

Šiaulių raj. Kuršėnų SM-„Grafų baldai“ 77:88 (21:26, 15:25, 15:18, 26:19) Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija;

Prienų „Mačiūnai-KKSC“ 79:86 (20:23, 16:22, 21:15, 22:26) VDU;

„Kupiškis“ 74:80 (10:14, 23:15, 16:25, 25:26) Kėdainių sporto centras.

VDU-2 93:116 (21:30, 19:35, 26:24, 27:27) Šiaulių KA „Saulė-ŠSG“;

Utenos „Juventus-Užpaliai“ 108:73 (28:21, 18:19, 29:19, 33:14) „Trakai“;

„Druskininkai“ 99:97 (33:20, 13:20, 28:24, 25:33) Jonavos SC.