Mėnuo iki atkrintamųjų: ryškėjantys lyderiai, kova dėl išlikimo ir mėsmalė lentelės viduryje

Likus kiek daugiau nei mėnesiui iki Nostra.lt-RKL reguliaraus sezono pabaigos, skirkime dėmesio situacijai turnyrinėje lentelėje, kur komandos šioje sezono stadijoje kovoja dėl skirtingų tikslų.

A divizionas

Ryškėjantis favoritų duetas

Aukštesniajame lygos divizione savo rezultatais išsiskiria „Biržų“ (19/4) ir Kauno raj. „Omega-Tauras“ (19/6) komandos.

„Biržai“ iki praėjusio turo, kuriame nusileido „Akmenės krašto“ ekipai fiksavo net 10 pergalių seriją.

Biržiečiai yra favoritai užimti pirmąją reguliaraus sezono poziciją ne tik dėl jau įgyto atotrūkio, bet Žydrūno Kačinsko auklėtiniai taip pat turi tarpusavio pranašumą prieš savo pagrindinį konkurentą – „Omega-Tauras“, prieš kuriuos buvo pasiektos dvi pergalės (89:76 ir 83:69).

Kalbant apie „Omega-Tauras“ šie yra beveik ramūs dėl bent jau antrosios pozicijos čempionate. Giedriaus Kurtinaičio auklėtiniai yra patyrę 4 pralaimėjimais mažiau nei trečioje pozicijoje besirikiuojantis Kėdainių sporto centras (14/10).

Tiesa, minėtos komandos dar turės tarpusavio akistatą, kuri gali įnešti sumaišties turnyrinės lentelės viršūnėje. Pirmąją tarpusavio akistatą Kėdainiuose laimėjo šeimininkai (73:67).

Lentelės viduryje tvyro sumaištis

Jei turnyrinės lentelės viršūnėje beveik viskas aišku, tai to niekaip negalima pasakyti apie jos vidurį.

Trečioje vietoje esantys kėdainiečiai turi vos viena pergale daugiau už aštuntoje pozicijoje besirikiuojančius Prienų „Mačiūnų-KKSC“ krepšininkus (13/12).

Į šią sumaištį taip pat įsiveržė Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno kolegija (13/11). Ilgą sezono dalį lentelės apačioje besirikiavę Tomo Bietkio auklėtiniai pasiekė keturias pergales iš eilės bei pakilo į 7-ąją poziciją.

Be jau minėtų komandų, Plungės „Olimpas“ (14/10), „Tauragė“ (14/11), Kauno „Žalgiris-3 (14/11) atkakliai kaunasi dėl aukščiausių pozicijų bei vietos ketverte, kuris leidžia komandai atkrintamųjų kovas pradėti nuo ketvirtfinalio etapo.

Žemiau lentelėje (9-11 pozicijos) esančios Vilniaus „Ryto-MRU“ (11/14), „Kupiškis“ (11/14) ir Šilalės „Lūšis“ (11/14) turi identišką pergalių/pralaimėjimų santykį bei išlieka kovoje dėl atkrintamųjų.

Apatinėje lentelės dalyje – kova tiek dėl atkrintamųjų, tiek dėl išlikimo

A divizione liko nepaliestos penkios komandos, kurios suka galvą ne tik dėl patekimo į atkrintamąsias, bet ir dėl siekio išlikti aukštesniajame divizione.

Kol kas ramiausiai iš šių komandų gali jaustis Klaipėdos LCC universitetas (10/15), tiesa, pastarosios ekipos rezultatai toli gražu neleidžia atsipalaiduoti. Klaipėdiečiai iš dešimties rungtynių pasiekė vos vieną pergalę ir dabar rikiuojasi 12 pozicijoje. Prieš šią sunkią atkarpą LCC pretendavo net į aukščiausiąją ketveriukę.

Už jų rikiuojasi ir šiuo momentu už atkrintamųjų brūkšnio atsidūrė VDU (9/15) ir „Raseiniai“ (9/16). Netikėta šioje turnyrinės lentelės dalyje matyti raseiniškius, kurie yra stabilūs atkrintamųjų dalyviai, o praėjusį sezoną žengė iki pat finalinio ketverto.

Tiesa, Karolio Lendzevičiaus auklėtiniai gerinasi savo situaciją pasiekdami dvi pergales paeiliui prieš „Tauragę“ ir LCC, kurios leidžia šiai ekipai pakilti iš lentelės dugno bei pakovoti dėl atkrintamųjų.

13-14 pozicijos A divizione yra neutraliausios, kurios nepatenka į atkrintamąsias, bet taip pat ir neiškrenta iš šio divizione.

Šiuo metu paskutiniąsias dvi pozicijas užima Šiaulių raj. Kuršėnų SM-„Grafų baldai“ (9/17) ir „Akmenės kraštas“ (8/18), bet skirtumas tarp aukščiau besirikiuojančių ekipų – itin kuklus, o minėtosios komandos pastaruoju metu demonstruoja pozityvius ženklus siekti daugiau nei tik išlikimas.

Kuršėniškiai šiuo metu fiksuoja trijų pralaimėjimų seriją, bet iki šios atkarpos buvo pasiekusi net penkias pergales iš eilės, kas leidžia tikėti dar viena sėkminga šios komandos serija.

Tuo metu „Akmenės kraštas“ praėjusiame ture pateikė netikėtumą ir išvykoje nugalėjo ne bet ką, o čempionato lyderius „Biržus“ (88:94). Komandą neseniai papildė veteranas Valdas Vasylius, kuris iškart tapo vienu iš svarbiausių komandos krepšininkų.

Kovo pradžioje „Akmenės kraštas“ turės du labai svarbius susitikimus su Šilalės „Lūšimi“ ir Klaipėdos LCC universitetu. Šios akistatos gali būti lemiamos kovojant dėl vietos po saule Nostra.lt-RKL A divizione.

B divizionas

A grupė

Žemesniajame divizione rungtyniauja 26 komandos, kurios yra išskirstytos į dvi grupes po 13 ekipų. Iš kiekvienos grupės į atkrintamąsias patenka po 8 komandas.

A grupėje turime vienintelę lygos komandą, kuri vis dar nepralaimėjo nei vieno karto – Utenos „Juventus-Užpaliai“ (18/0), kurie nepralaimi jau 18 kartų paeiliui. Tiesa, net toks rezultatas šiems neleidžia atsipalaiduoti kovoje dėl pirmosios vietos grupėje.

Už jų nugaros vos vieną pralaimėjimą patyrusi Birštono „Milasta“ (17/1), kuri pasipildžiusi Ovidijumi Varanausku neapleidžia vilčių tapti A grupės lyderiais.

Vienintelį pralaimėjimą Birštono komanda patyrė prieš uteniškius (82:86), tiesa šios komandos susitiks dar kartą Birštone ir jei „Milasta“ pasiektų pergalę bent 5 taškų skirtumu, tuomet šie kiltų į pirmąją vietą dėl geresnio tarpusavio rezultato.

Utenos ir Birštono komandos susikaus kovo 16 dieną.

Už šių ekipų rikiuojasi Jonavos sporto centras (13/5) ir „Trakai-MAGNUS“ (12/3).

Realių galimybių pasivyti lyderiaujančias grupės komandas turi Trakų klubas, kuris yra sužaidęs mažiau rungtynių (15), bet yra patyręs tik 3 pralaimėjimus.

Žvelgiant į kovą dėl paskutiniųjų keturių bilietų į atkrintamąsias – dėl jų realiai kaunasi šeši klubai: Molėtų „Ežerūnas“ (11/8), Anykščių KKSC-„Elmis“ (9/8), Kaišiadorių „Savingė“ (8/11), „Druskininkai (7/9), VKM-NAPC (7/10) ir Alytus-SRC (5/13).

Likusioms trims komandoms grupėje – Marijampolės sporto centrui (3/14), Švenčionėlių „Ridai“ (3/17) ir „Trakams“ (2/16) reikia labai sėkmingos atkarpos norint kabintis už nuvažiuojančio atkrintamųjų traukinio.

B grupė

Kaip ir A divizione ir B diviziono A grupėje, taip ir b grupėje dvi komandos išsiskiria savo rezultatais.

Atkakli kova dėl pirmosios vietos grupėje vyksta tarp Radviliškio KK „Radviliškis-ŠSPC“ (17/2) ir Skuodo KKSC-„Kuršastos“ (16/3).

Tiesa, Radviliškio komandos šansai finišuoti pirmiems yra tvirtesni. Pastarieji ne tik turi viena pergale daugiau už tiesioginius savo oponentus, bet ir tarpusavio akistatų pranašumą (86:61 ir 69:71). Tai reiškia, jog komandos surinkus identišką pergalių kiekį reguliaraus sezono pabaigoje, jo nugalėtoju taps Radviliškio ekipa.

Už šių komandų nugaros rikiuojasi KTU (14/6), kurie įsitvirtinę trečioje pozicijoje, o dėl likusių bilietų į atkrintamąsias kaunasi Šiaulių KA „Saulė-ŠSG“ (11/8), Gargždų sporto centras (9/7), „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ (9/9), VDU-2 (9/9), Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“ (8/9), Raseinių „Brosta-KKSC“ (7/12), „Pašvitinys (6/11) ir Kauno raj. „Tornado KM-Tauras“ (6/12).

Vilčių dar neprarado į aštuonetą žengti LSU (4/13), o LKSK-Gijos Klinikos (1/16) šansai liko tik teoriniai.

Nostra.lt-RKL reguliariojo sezono pabaiga numatyta kovo 24 dieną.