Malsena-RKL A diviziono atkrintamųjų starte - aikštės šeimininkų pergalės

Elijaus Kniežausko

Antradienio vakarą startavo Malsena-Regionų krepšinio lygos (RKL) A diviziono aštuntfinalių kovos, kuriose aštuonios komandos pradėjo kovą dėl keturių kelialapių į ketvirtfinalio etapą.

Pirmosiose serijos iki trijų pergalių rungtynėse didesnių staigmenų užfiksuota nebuvo, o pergales šventė savo aikštėse žaidusios ekipos. Vis tik, tik vienoje dvikovoje buvo užfiksuotas triuškinamas rezultatas, tuo tarpu likusiose trijose nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinėmis rungtynių minutėmis.

„Raseiniai“ (5) – Kauno technologijos universitetas (12). Serija 1-0

Anksčiausiai prasidėjo „Raseinių“ (5) ir Kauno technologijos universiteto (12) komandų akistatą, o ją rezultatu 80:71 laimėjo savo aikštėje žaidusi raseiniškių ekipa.

Nors aikštės šeimininkai buvo laikomi akivaizdžiais rungtynių favoritais, tačiau KTU studentai dar susitikimo pradžioje parodė, jog nėra nusiteikę kelti baltos vėliavos.

Pirmajame kėlinuke „Raseiniai“ pademonstravo sau būdingą žaidimą ir sužaidus dešimt minučių įgijo apčiuopiamą 6 taškų pranašumą (24:18).

Tačiau po trumpos pertraukėlės svečiai pakeitė gynybos sistemą, o tai padėjo kone visiškai išjungti varžovų puolimo mechanizmą. Tad dvikovos pusiaukelėje svečiai ne tik išlygino rezultatą, bet ir atsidūrė priekyje (36:34).

Po didžiosios pertraukos „Raseinių“ krepšininkai atsitokėjo ir susigrąžino iniciatyvą į savo rankas, tačiau KTU ekipa neleido varžovams dominuoti ir keletą kartų net buvo atsidūrusi priekyje (40:38, 62:61).

Visgi prie sienos priremti aikštės šeimininkai kaskart išsisukdavo iš nepavydėtinos padėties ir po kelių akimirkų susigrąžindavo pranašumą.

Kraują stingdanti drama tęsėsi iki pat pagrindinio laiko pabaigos, kuomet aikštės šeimininkai sužaidė sėkmingai kelių minučių atkarpą, atitrūko nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę.

Nugalėtojų komandos vadovas Tomas Totulis nesistebėjo galutiniu rezultatu: „Šiame sezone RKL žengė didelį žingsnį į priekį kalbant apie komandų pajėgumą, todėl nenuostabu, kad turėdami gana aukštą 5 reitingą kaip lygūs su lygiais kaunamės su vos į atkrintamasias patekusia ekipa.

Apskritai, varžovų komanda tikrai nėra bloga. Studentai sportuoja kiekvieną dieną, todėl mane kur kas labiau nustebino jų užimta pozicija reguliariajame sezone.

Teoriškai esame serijos favoritai, tačiau jos baigties - tikrai nedrįstu prognozuoti, nes atkrintamosiose varžybose laukia tikras kovų maratonas, tad aštuntfinalyje mūsų laukia dar ne vienos sunkios rungtynės.“

2020-03-03
Gediminas Butkus 25 Taškai 31 Paulius Steikūnas
Jonas Levickas 10 Kamuoliai 8 Laurynas Bimba
Antanas Montrimavičius 5 Perdavimai 3 Kristupas Lukošius

„Tauragė“ (6) – Vilniaus „Rivile-Stekas“ (11). Serija 1-0

Intrigos netrūko ir Tauragėje, kur susigrūmė vietos „Tauragės“ komanda ir svečiai iš Vilniaus „Riviles-Steko“ kolektyvas.

Didžiąją rungtynių dalį aikštėje vyko lygių varžovų dvikova, o likus žaisti penkias minutes trapią persvarą turėjo svečių komanda.

Visgi gausios sirgalių armijos palaikomi tauragiškiai „lyg iš natų“ pabaigė rungtynes ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sunkią, tačiau pelnytą pergalę rezultatu 92:84.

Įdomu tai, kad vilniečiai šiose rungtynėse pataikė net 15 tritaškių, juos realizuodami įspūdingu 42,8% (15/35 trit.) taiklumu.

Tačiau sostinės ekipą nuskandino gana prasta dvitaškių realizacija (46,8%, 15/32 dvit.), kai tuo tarpu aikštės šeimininkai iš dviejų taškų zonos buvo sunkiai sulaikomi (63,0%, 29/46 dvit.).

2020-03-03
Justinas Leganovič 22 Taškai 21 Donatas Janavičius
Justinas Leganovič 9 Kamuoliai 6 Remigijus Sugintas
Linas Krivickas 9 Perdavimai 4 Laurynas Jacevičius

„Kretinga“ (7) – Akmenės raj. „Patriots-Cementas“ (10). Serija 1-0

Netikėtai sunkią pergalę žemaičių derbyje šventė „Kretingos“ kolektyvas, kuris tik po atkaklios kovos rezultatu 74:69 įrodė savo pranašumą prieš „Patriots-Cemento“ atstovus.

Aikštės šeimininkai geriau pradėjo rungtynes, tačiau vėliau Akmenės ekipa perėmė iniciatyvą į savo rankas ir ilgam atsidūrė priekyje, o likus žaisti dešimt minučių net turėjo apčiuopiamą 8 taškų persvarą (60:52).

Lemiamą ketvirtį Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai pradėjo galingu spurtu 10:0 po kurio „Kretingos“ komanda išsiveržė į priekį (62:60).

Tačiau netrukus svečiai atsakė 7 taškais iš eilės ir vėl pritildė triukšmingus aikštės šeimininkų sirgalius (67:62).

Visgi, kuomet jau atrodė, kad „Kretinga“ atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje A.Mikaločiaus auklėtiniai susiėmė, dvikovą pabaigė galingu spurtu 14:2 ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė pirmąją pergalę serijoje.

Nugalėtojų komandos treneris Arimantas Mikaločius davė trumpą ir emocingą komentarą: „Tiek daug emocijų, jaučiasi, kad prasidėjo lemiamų kovų metas. Labai sunku buvo su atšokusiais kamuoliais, nes jau pirmjame kėlinyje netekome savo pagrindinio vidurio puolėjo Ryčio Zabitos, tikiuosi viskas bus gerai.

Smagu, kad visi mano žaidėjai rodo tokį stiprų norą kovoti dėl kiekvieno kamuolio ir tai mums atnešė pergalę, nes daug kartų turėjome apie -10 tšk. Pailsime ir keliaujame kovoti į Akmenę.“

2020-03-03
Rokas Šimkevičius 18 Taškai 19 Antanas Bertašius
Tadas Maželis 9 Kamuoliai 13 Antanas Bertašius
Rokas Šimkevičius 9 Perdavimai 6 Irmantas Lianzbergas

Panevėžio „Bangenė-Aivera“ (8) – Biržų „Biržai-KKSC“ (9). Serija 1-0

Daugiausiai intrigos tikėtasi turnyro lentelės kaimynų akistatoje, tačiau kaip parodė laikas, šioje dvikovoje buvo užfiksuotas didžiausias skirtumas tarp komandų.

Dvikovą geriau pradėjo „Biržų-KKSC“ komanda, kuri po pirmojo kėlinuko turėjo dviejų taškų persvarą (20:18). Tačiau vėliau „Bangenės-Aiveros“ ekipa įjungė aukštesnę pavarą, ėmė dažniau išnaudoti savo priekinės linijos krepšininkus ir įpusėjus dvikovai jau triuškino varžovus (49:32).

Į nokdauną pasiųsti svečiai antroje susitikimo dalyje taip ir neatsigavo, tuo tarpu „lyg iš natų“ žaidusi Panevėžio komanda sulig kiekviena minute vis labiau didino savo persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įspūdingą pergalę rezultatu 90:53.

Pasibaigus dvikovai „Biržų-KKSC“ strategas Žydrūnas Kačinskas išdėstė nesėkmės priežastis: „Pradėjome gerai, tačiau vėliau pavargome ir pradėjome labai prastai atakuoti krepšį.

Pirmadienį didžioji dalis jaunimo už žaidė už universitetus LSKL pirmenybėse, tad šiandien antroje dvikovos dalyje jie buvo panašūs į savo pačių šešėlius.

Kol jėgų turėjome, buvo geras patakymas palaikėme tempą, o paskui visiškai subyrėjome tiek gynyboje, tiek puolime.

Tačiau nėra to blogo , kas neišeitų į gera ir tikiuosi, kad ketvirtadienį parodysime visiškai kitokį savo veidą.

Kalbant trumpai: pralaimėjimo priežastis yra labai paprasta - mes esame viena rezultatyviausių komandų lygoje, o vakar pelnėme tik 53 taškus, gal net klubo antirekordą pasiekėme.“