RKL A diviziono aštuntfinalio porų apžvalga

Karolio Kavolėlio

Jau šiandien startuoja svarbiausioji Malsena-Regionų krepšinio lygos (RKL) sezono dalis, atkrintamosios varžybos, kurios padės atsijoti grūdus nuo pelų ir išsiaiškinti stipriausias čempionato komandas.

Stipriausiame, A divizione, keturios pajėgiausios pirmojo etapo ekipos pateko tiesiai į ketvirtfinalį, tuo tarpu 5-12 vietas užėmusios komandos kovos aštuntfinalyje, kuriame norint įrodyti savo pranašumą reikės pasiekti tris pergales.

Scenarijų, kaip pasibaigs viena ar kita serija gali būti įvairių, tad oficiali čempionato svetainė rkl.lt pristato visas keturias aštuntfinalio poras ir pateikia savo prognozes apie potencialias porų favorites.

Raseinių „Raseiniai“ (5) – Kauno technologijos universitetas (12)

Praėjusiame sezone „Raseiniai“ tapo stipriausia pirmojo etapo komanda, atkrintamąsias pradėjo nuo ketvirtfinalio ir savo pasirodymą baigė finale apmaudžiai pralaimėjusi Šilalės „Lūšies“ komandai. Tuo tarpu KTU žaidė Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse ir ten užėmė paskutinę vietą.

Prabėgo metai laiko, abi komandos stipriai pasikeitė ir jau šiandien jos stos į kovą dėl vienintelės vietos ketvirtfinalio etape.

Akivaizdžia poros favorite turėtų būti „Raseinių“ komanda ir ne tik dėl to, kad ji turi žymiai aukštesnį reitingą. Sezono pradžioje Karolio Lendzevičiaus auklėtiniai ilgai ieškojo savo žaidimo, tad prireikė nemažai laiko, tam, kad kolektyvas susiklijuotų.

Visgi pastaruoju metu raseiniškiai žaidžia lyg iš natų, pirmąjį varžybų etapą užbaigė penkiomis pergalėmis iš eilės, o tarsi vyšnia ant torto tapo paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse pasiekta pergalė prieš pirmąją vietą užėmusią Vilkaviškio „Perlo“ komandą.

Tuo tarpu KTU studentai tiek pirmajame, tiek antrajame rate pasiekė po šešias pergales ir patyrė devynis pralaimėjimus, reguliarųjį sezoną baigė keturiomis nesėkmėmis iš eilės ir buvo per plauką nuo to, kad apskritai nepatektų į atkrintamąsias.

Per visą RKL istoriją šios ekipos žaidė du kartus, t.y. šiame sezone ir abi kartus pergales šventė „Raseinių“ ekipa, tad jei tendencijos išliks tokios pačios ši aštuntfinalio serija neturėtų užtrukti daugiau nei tris rungtynes.

Prognozė: „Raseiniai“ 3-0 KTU

Tauragės „Tauragė“ (6) – Vilniaus „Rivile-Stekas“ (11)

Jeigu šias komandas atkrintamosios būtų suvedusios tuomet, kai „Tauragė“ turėjo pajėgiausią savo sudėtį, t.y. dėl traumos nebuvo iškritęs Edvinas Lebeckas, o į „Perlą“ nebuvo išėjęs Ignas Juškevičius, sakytume, kad žemaičių laukia lengvas pasivaikščiojimas.

Visgi neplanuoti pokyčiai pakoregavo ne tik tauragiškių vietą turnyro rikiuotėje, bet ir įnešė nemažai klaustukų artimiausiuose atkrintamųjų etapuose.

Per pastarąsias aštuonerias rungtynes „Tauragės“ ekipa patyrė net šešias nesėkmes, tiesa, daugeliu atveju Karolio Abramavičiaus auklėtiniai žaidė su turnyro rikiuotės lyderiais.

Kita vertus, ne ką geresnė ir sostinės klubo situacija. Pastaruoju metu „Riviles-Steko“ ekipą išretino traumos, į NKL pirmenybėse rungtyniaujančią Molėtų „Ežerūno“ komandą išėjo pagrindinis gynėjas Vytautas Saulis, tad keliose pastarosiose rungtynėse vilniečiai vos surinkdavo reikiamą žmonių kiekį.

Žinoma, per atkrintamąsias, kuomet trauktis jau nebėra kur, abu kolektyvai stengsis išspausti iš savęs maksimumą ir ši aštuntfinalio serija tikrai įrodys, kuri ekipa yra vertesnė žengti į kitą etapą.

Per visą RKL istoriją šios komandos žaidė keturis kartus ir visuomet pergales šventė „Tauragės“ ekipa. Visgi, kad ir kokios negandos būtų užpuolusios abu kolektyvus, ši aštuntfinalio serija tikrai neturėtų baigtis „sausu“ rezultatu.

Prognozė: „Tauragė“ 3-1 „Rivile-Stekas“

Kretingos „Kretinga“ (7) – Akmenės raj. „Patriots-Cementas“ (10)

Tai viena labiausiai intriguojančių atkrintamųjų porų, nes į kovą stos sunkiai prognozuojamos ir labai kovingos žemaičių ekipos.

Pirmoje sezono dalyje visus stebinusi „Kretingos“ komanda po naujų metų ėmė strigti ir antrajame rate iškovojo vos šešias pergales. Tuo tarpu Akmenės atstovai išlaikė panašų tempą bei finišavo panašioje pozicijoje, kurioje ir buvo čempionato pusiaukelėje.

Pajūrio ekipos privalumas – savos aikštės pranašumas. Jauki, mažytė ir žiūrovų kupina arena sukelia problemų kone visoms RKL ekipoms, o ypač toms, kurios pratusios žaisti didelėse, tokiose kaip Akmenės sporto centro, salėse.

Pasirodymą reguliariajame sezone „Kretinga“ užbaigė trimis pergalėmis iš eilės, tuo tarpu „Patriots-Cemento“ krepšininkai pralaimėjo trejas iš pastarųjų penkių rungtynių.

Per visą RKL istoriją šios ekipos žaidė net 14 kartų, o tarpusavio pergalių balansas byloja akivaizdų Akmenės pranašumą – 10:4.

Tiesa, šiame sezone abu kolektyvai pasidalino po pergalę. Pirmojo rato akistatoje „Kretinga“ šventė triuškinamą pergalę 85:55, o atsakomosiose rungtynėse savo pranašumą jau įrodė Akmenės atstovai – 67:66.

Įvertinus visus statistinius faktorius ir komandų formą, serijos favorite galima laikyti „Kretingos“ komandą. Tačiau nebūtų nieko nuostabaus, jog tam, kad iškovotų bilietą į ketvirtfinalį jai reikės visų penkių serijos rungtynių.

Prognozė: „Kretinga“ 3-2 „Patriots-Cementas“

Panevėžio „Bangenė-Aivera“ (8) – Biržų „Biržai-KKSC“ (9)

Galime klysti, tačiau kirba nuojauta, kad tiek viena, tiek kita komanda džiaugiasi aštuntfinalio varžove. Pirmiausia, vien dėl geografinio principo, nes abu miestus skiria ganėtinai nedidelis atstumas.

Antra, dėl to, kad šios ekipos viena kitą pažįsta kaip nuluptą, todėl galės mažiau laiko skirti varžovų analizei, o daugiau taktiniam ir fiziniam pasiruošimui dvikovai.

Pirmąjį varžybų etapą panevėžiečiai baigė nesėkme, tiesa prieš tai šventė net keturias pergales iš eilės. Tuo tarpu „Biržai-KKSC“ reguliariojo sezono pabaigoje patyrė net keturias nesėkmės per penkerias rungtynes.

Tiesa, verta pažymėti, kad biržiečiai pastaruoju metu žaidė su turnyro rikiuotės lyderiais, o dviem stipriausioms čempionato komandoms savo aikštėje pralaimėjo minimalia persvara.

Tuo tarpu „Bangenė-Aivera“ savo taškus rinko akistatose su silpnesnėmis ekipomis ir gali pasidžiaugti nebent tuo, kad visai neseniai, prieš dvi savaites, savo aikštėje buvo įveikusi aštuntfinalio serijos varžovę „Biržų“ ekipą.

Per visą RKL istoriją šios komandos žaidė 12 kartų ir pasidalino po 6 pergales, o šiame sezone abu kartus savo pranašumą įrodė panevėžiečių komanda.

Abu kolektyvai geriausius rezultatus pademonstruoja tuomet, kai žaidžia savo aikštėje, o šiuo atveju – pranašumą turi Panevėžio komanda. Vis tik, šiuo atveju būsime nepopuliarūs, gal  įžūliai drąsus ir prognozuosime, kad ši pora taps vienintele, kurioje savo pranašumą įrodys žemesnį reitingą turinti ekipa.

Prognozė: „Bangenė-Aivera“ 1-3 „Biržai-KKSC“