Išsikapstę lyderiai, svarbi „Olimpo“ pergalė ir lygos istoriją perrašę uteniškiai

Uteniškiai perrašė lygos istoriją
Utenos „Juventus-Užpaliai“ nuotr.

Vasario 23 dieną Nostra.lt-RKL čempionate įvyko 12 rungtynių.

A divizionas

Biržuose – dviženklį deficitą panaikinusių čempionato lyderių triumfas

Į pergalių kelią ir vėl sugrįžo „Biržų“ (20/4) klubas, kuris pasiekė jubiliejinę 20-ąją pergalę. Šį kartą Žydrūno Kačinsko auklėtiniams teko rimtai pavargti dėl jos. Biržiečiai 79:76 (16:21, 21:20, 14:20, 28:15) palaužė Kauno „Žalgiris-3“ (14/12) jaunimą.

Šeimininkai nuo varžovų atsiliko iki pat 37-osios rungtynių minutės, o po trijų ketvirčių savo dispozicijoje turėjo dviženklį deficitą (51:61).

Visgi lemiamomis rungtynių minutėmis „Biržams“ pavyko perlaužti susitikimą savo naudai. Kauniečiai per lemiamas 2:30 minutės pelnė tik 4 taškus, o geležinę gynybą įjungę biržiečiai išsiveržė į priekį ir iškovojo dramatišką pergalę.

Nugalėtojams Vytautas Saulis ir Simonas Kriaučiūnas pelnė po 14 taškų, Dovydas Rimkus surinko 13, Kipras Urbanavičius pridėjo 12 taškų.

Žalgiriečiams Mantas Kočanas pelnė 17 taškų, Mantas Juzėnas surinko 16, Aleksas Bieliauskas pridėjo 9 taškus, Gvidas Gicevičius – 8 taškus.

2024-02-23
Vytautas Saulis 14 Taškai 17 Mantas Kočanas
Kristupas Kenešis 9 Kamuoliai 11 Mantas Juzėnas
Kipras Urbanavičius 5 Perdavimai 4 Kristupas Kepežinskas

Kėdainiuose – svarbi akistata dėl tiesioginio kelialapio į ketvirtfinalį

Plungės „Olimpas“ (15/10) pasiekė svarbią pergalę išvykoje prieš vienus iš tiesioginių savo oponentų. Mindaugo Tamušausko auklėtiniai 75:65 (13:19, 18:10, 19:21, 25:15) pranoko Kėdainių sporto centrą (14/11).

Ši pergalė plungiškiams leido šoktelti į trečiąją poziciją, tuo metu kėdainiečiai dalijasi 4-5 pozicijas su „Taurage“.

Ši akistata buvo itin svarbi dėl kovos pirmajame ketverte. Primename, jog pirmąsias keturias pozicijas reguliariajame sezone užėmusios komandos praleis aštuntfinalio etapą ir keliaus tiesiai į ketvirtfinalį.

Plungės komanda pergalingus pamatus pasiklojo ketvirtajame kėlinyje, kurį laimėjo tokiu pat skirtumu kaip ir rungtynes.

Justo Grikšto vedamas „Olimpas“ pelnė 25 taškus per lemiamą ketvirtį bei kontroliavę rungtynių pabaigą pasiekė svarbią pergalę.

Šia pergale „Olimpas“ nutraukė 2 nesėkmių atkarpą, tuo metu kėdainiečiams tai buvo ketvirtoji nesėkmė per pastarąsias penkerias rungtynes.

Nugalėtojams minėtasis Justas Grikštas pelnė 22 taškus, Rokas Kreišmontas surinko 11, Tadas Kymantas pridėjo 10.

Kėdainiečiams Rokas Ūzas pelnė 18 taškų, Arminas Kelmelis surinko 10, Vainius Steponavičius pridėjo 9 taškus.

2024-02-23
Rokas Ūzas 18 Taškai 22 Justas Grikštas
Rokas Ūzas 11 Kamuoliai 7 Tomas Domarkas
Laurynas Danielius 6 Perdavimai 5 Mantas Kazonas

VDU palaužusi „Lūšis“ gerina pozicijas dėl atkrintamųjų

12-ąją pergalę pasiekusi Šilalės „Lūšis“ (12/14) dėjo žingsnelį į priekį kovoje dėl atkrintamųjų. Šilalės ekipa namuose 78:75 (14:13, 22:13, 20:26, 22:23) nugalėjo VDU (9/16) krepšininkus.

Šeimininkai po dviejų kelinių turėjo dviženklį pranašumą (36:26), bet svečiams pavyko priartėti.

Ketvirto kėlinio pirmoje pusėje VDU išlygino rezultatą (57:57), bet persverti rezultatą šiems taip ir nepavyko. Nuo to momento Šilalės klubas vėl išsiveržė į priekį ir nebeleido varžovams jų pavyti.

Ši pergalė „Lūšies“ ekipai leidžia kilti į 10-ąją poziciją bei tęsti kovą dėl atkrintamųjų. Tuo metu VDU lieka su 9 pergalėmis ir rikiuojasi 13 pozicijoje – viena vieta už atkrintamųjų ribos.

Nugalėtojams Nojus Pabrieža pelnė 21 tašką, Justas Košys ir Linas Lekavičius (9 rez. p.) surinko po 13 taškų.

VDU ekipai Kajus Leliukas pelnė 16 taškų, Laurynas Klimas surinko 14, Dominykas Černius, Nojus Vainoras ir Lukas Uosis pridėjo po 10 taškų.

2024-02-23
Nojus Pabrieža 21 Taškai 16 Kajus Leliukas
Nojus Pabrieža 8 Kamuoliai 10 Mantas Mockevičius
Linas Lekavičius 9 Perdavimai 5 Kajus Leliukas

B divizionas

Istorinę pergalę pasiekę uteniškiai įrašė savo vardą į lygos metraščius

Triuškinančią pergalę namuose iškovojusi Utenos „Juventus-Užpaliai“ (19/0) ekipą perrašė lygos istoriją.

Per visą lygos istoriją niekam nėra pavykę pasiekti 19 pergalių iš eilės.

Rekordinis vakaras buvo pažymėtas užtikrintu laimėjimu. Gintaro Kručkausko auklėtiniai 102:61 (35:13, 22:20, 24:15, 21:13) nepaliko vilčių Kaišiadorių „Savingei“ (8/12).

Šeimininkai savo pranašumu neleido sudvejoti nuo pirmųjų rungtynių minučių, kuomet po pirmojo ketvirčio įgijo net 22 taškų persvarą (35:13).

Uteniškiai laimėjo visus keturis kėlinius ir pasiekė vieną didžiausių pergalių šį sezoną – 41 taško skirtumu.

Istorinės pergalės akivaizdoje rezultatyviausiai rungtyniavo Dovydas Sakalnikas pelnęs 17 taškų, Žygimantas Bareikis surinko 14, po 13 taškų pridėjo Tomas Mackonis ir Mindaugas Kietis.

„Savingės“ komandai Tomas Šalna pelnė 14 taškų, Robertas Veličko ir Erikas Seniūnas surinko po 10.

2024-02-23
Dovydas Sakalnikas 17 Taškai 14 Tomas Šalna
Mindaugas Kietis 5 Kamuoliai 8 Erikas Seniūnas
Mindaugas Kietis 8 Perdavimai 4 Deimantas Vaitkus

Kiti vasario 23 dienos Nostra.lt-RKL rezultatai:

Prienų „Mačiūnai-KKSC“ 76:93 (31:24, 21:24, 11:19, 13:26) Vilniaus „Rytas-MRU“.

„Pašvitinys“ 79:87 (23:22, 19:21, 15:16, 22:28) Kauno raj. „Tornado KM-Tauras“;

„Trakai-MAGNUS“ 80:73 (19:26, 18:14, 21:8, 22:25) Jonavos sporto centras;

LKSK-Gijos klinikos 52:90 (13:19, 9:21, 14:19, 16:31) Skuodo KKSC-„Kuršasta“;

Alytus-SRC 75:84 (22:20, 14:18, 15:21, 24:25) Anykščių KKSC-„Elmis“;

„Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ 85:91 (18:30, 22:20, 19:17, 26:24) Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“;

VDU-2 90:77 (25:19, 22:13, 20:19, 23:26) Raseinių „Brosta-KKSC“;

LSU 73:86 (12:24, 23:22, 14:16, 24:24) Gargždų sporto centras.