Ilgametį Plungės „Olimpo“ vyr. trenerį Alidą Žukauską keičia Mindaugas Tamušauskas

Alidas Žukauskas ir Mindaugas Tamušauskas
Alidas Žukauskas ir Mindaugas Tamušauskas
Foto: Plungės „Olimpas"

„Olimpo“ trenerių štabe – esminės permainos. Daugiau nei dešimtmetį vyriausiojo trenerio pareigas ėjusį Alidą Žukauską keičia jo asistentu dirbęs Mindaugas Tamušauskas.

Nuopelnų pasiekė ir kaip krepšininkas, ir kaip treneris

Prieš tapdamas plungiškių ekipos treneriu, A. Žukauskas turėjo sėkmingą krepšininko karjerą, kurią 1990-aisiais pradėjo tame pačiame „Olimpe“. Po 8 sezonų Plungėje bei 3 sezonų Lietuvos krepšinio lygoje atletas prisijungė prie Mažeikių „Naftos“ ir 2001 m. tapo antros pagal pajėgumą Lietuvos lygos LKAL čempionu. Sužaidęs dar vieną sezoną LKL, A. Žukauskas neilgai pabuvo Klaipėdos bei Šilutės LKAL ekipose ir krepšininko karjerą galiausiai užbaigė 2007-aisiais Anykščių „Puntuke-Jarimpekse“.

2011 m. A. Žukauskui atiteko Plungės „Olimpo“ vyr. trenerio pareigos, ir jau tame pačiame sezone jis nuvedė plungiškius į triumfą Regionų krepšinio lygoje. Praleidusi dvejus nelengvus metus NKL, Plungės ekipa 2015-aisiais grįžo į RKL ir iškart šventė pergalę B divizione. Grįžęs į A divizioną, A. Žukausko vedamas „Olimpas“ pastaraisiais metais dėl pergalės paprakaituoti vertė net stipriausias lygos komandas ir jau trečią sezoną iš eilės pasiekė ketvirtfinalį.

Ilgametį trenerį keičia buvęs asistentas

Pasibaigus 2022-2023 m. Nostra.lt-RKL sezonui, Alidas Žukauskas nusprendė padaryti pertrauką krepšinyje ir savo laisvalaikį skirti šeimai bei žvejybai.

„Dėkojame už nesuskaičiuojamas treniruočių valandas, pavyzdinį požiūrį į trenerio darbą ir svarų indėlį garsinant Plungės krepšinį“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašo Plungės „Olimpas“.

„Olimpo“ trenerio kėdėje A. Žukauską pakeis jo asistentu dirbęs Mindaugas Tamušauskas. Naujajį komandos vyr. trenerį plungiškiai puikiai pažįsta – buvęs „Olimpo“ žaidėjas ir trenerio asistentas šiuo metu dirba Plungės sporto ir rekreacijos centre bei ugdo jaunuosius krepšininkus. Mindaugas su Lietuvos U17 jaunimo vaikinų rinktine 2022 m. pasaulio čempionate užėmė ketvirtąją vietą.

„Džiaugiamės, kad sulaukęs pasiūlymo treneris su juo sutiko nedvejodamas ir aktyviai pradėjo darbus. Linkime kuo didžiausios sėkmės“, – „Facebook“ paskyroje rašo Plungės „Olimpas“.