„Ežerūno“ pergalė prieš lentelės kaimynę ir devinta „VKKM-Neptūno“ laimėjimas - B diviziono apžvalga

Nostra.lt-RKL B div. dvikova: LSU - „VKKM-Neptūnas“

Sausio 21 dieną Nostra.lt-RKL B divizione sužaistos penkios rungtynės. Pergalę iškovojęs „Ežerūnas“ aplenkė lentelės kaimynę – „Druskininkų“ ekipą, o devintą kartą laimėjęs „VKKM-Neptūnas“ kėsinasi į turnyrinės lentelės lyderių pozicijas.

Molėtų „Ežerūnas“ įveikė turnyrinės lentelės kaimynę

„Ežerūnas“ (6-7) išvykoje rezultatu 77:70 (14:21, 15:14, 27:14, 21:21) įveikė „Druskininkus“ (6-8). Vietos komandą rungtynėse palaikė net 300 žiūrovų. Deja, žiūrovų energijos neužteko išplėšti pergalei.

Įpusėjus pirmajam kėliniui į priekį išsiveržė „Druskininkų“ komanda: šeimininkai puikiai išnaudojo varžovų klaidas – net 7 taškus pelnė išprovokavę pražangas, kas leido įgauti 5 taškų persvarą (7:12). Antrajame ketvirtyje Druskininkų komanda pratęsė taiklių metimų seriją. Dariaus Kibildžio ir Tomo Rinkevičiaus pelnyti taškai skirtumą padidino net iki 13 taškų (18:31). Tačiau situacija kėlinio pabaigoje ėmė keistis: likus minutei Einaro Beržonskio realizuoti baudų metimai bei Kipro Pumpučio taiklus dvitaškis „Molėtų“ komandos atsilikimą sumažino iki 6 taškų (29:35).

Svečiai po ilgosios pertraukos į aikštelę sugrįžo su tikslu padidinti tritaškių taiklumą. Užduotį įgyvendinti pavyko – krepšininkai per trečiąjį kėlinį pataikė net 6 tritaškius ir, aplenkę varžovus, paliko juos už nugaros (56:49). Tačiau drama tęsėsi iki paskutinių minučių: ketvirtajame kėlinyje „Druskininkų“ komanda greitai prisivijo ir net aplenkė molėtiškius (57:60), tačiau paskutinėmis minutėmis „Ežerūno“ krepšininkai puikiai padirbėjo gynyboje ir neleido šeimininkams pelnyti taškų net 3 minutes. Tuo pasinaudojusi Molėtų ekipa sužaidė atkarpą 7:0 ir paliko šeimininkus be pergalės.

„Druskininkų“ ekipoje geriausiai pasirodė Darius Kibildis, per 39 minutes pelnęs 31 tašką (9/11 dvit., 3/8 trit., 4/6 baud.), atkovojęs 6 kamuolius, atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 33 naudingumo balus.

Kipras Pumputis labiausiai pasižymėjo „Ežerūno“ komandoje. Žaidėjas per 33 minutes pelnė 13 taškų (2/3 dvit., 2/5 trit., 3/4 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

2023-01-21
Darius Kibildis 31 Taškai 14 Einaras Beržonskis
Mantas Kibildis 7 Kamuoliai 17 Einaras Beržonskis
Darius Kibildis 5 Perdavimai 4 Marius Valkauskas

„Savingė“ atsidūrė ant atkrintamųjų ribos – aštuntoje vietoje

Kaišiadorių „Savingė“ (5-9) namuose rezultatu 71:96 (19:24, 9:27, 28:31, 15:14) pralaimėjo „VKKM-Neptūno“ krepšininkams (9-5). Kaišiadorių „Savingė“ dėl aštuntos vietos turnyrinėje lentelėje konkuruoja su LSU komandos krepšininkais – šie turi tokį pat pergalių ir pralaimėjimų skaičių.

Pirmajame kėlinyje vyko artima dvikova. Tik įpusėjus kėliniui Nojus Pabrieža bei Mantas Mockevičius taikliais metimais išvedė Klaipėdos komandą į priekį (10:16). Antrajame ketvirtyje „VKKM-Neptūnas“ spurtavo 0:9 ir įtvirtino savo persvarą dar 6-tą kėlinio minutę (24:35).

Trečiajame kėlinyje „Savingė“ atrado savyje taiklumą, tačiau į tai klaipėdiečiai atsakė rezultatyviomis atakomis. Svečiai su taikliu Justo Žiubrio tritaškiu buvo pasiekę rekordiškai didelę persvarą – net 30 taškų. Paskutiniajame rungtynių kėlinyje „Savingės“ krepšininkams pavyko skirtumą sumažinti iki 20 taškų (66:86), tačiau klaipėdiečių turima persvara buvo nepanaikinama.

„VKKM-Neptūno“ komandoje Justas Žiubrys pelnė net 30 taškų (2/6 dvit., 8/12 trit., 2/5 baud.). Justas taip pat po vieną kartą atkovojo kamuolį bei atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 3 varžovų pražangas ir užsidirbo 19 naudingumo balų.

Raimondo Zakrio žaidėjų tarpe naudingiausias buvo Ignas Mikulis, kuris per 28 minutes pelnė 15 taškų (5/8 dvit., 1/5 trit., 2/3 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų bei surinko 21 naudingumo balą.

2023-01-21
Ignas Mikulis 15 Taškai 30 Justas Žiubrys
Arminas Bareckas 9 Kamuoliai 12 Mantas Mockevičius
Ignas Mikulis 10 Perdavimai 7 Kristupas Leščiauskas

LKSK (0-15) – Radviliškio KK „Radviliškis-ŠSPC“ (14-0) 53:109 (15:30, 19:20, 10:29, 9:30);

Ukmergės SC (3-12) – Birštono „Milasta“ (12-2) 63:86 (17:23, 8:27, 16:19, 22:17);

BC „Trakai“ (13-1) – Marijampolės SC (0-14) 105:70 (28:13, 25:23, 26:21, 26:13).