Didžiulį pranašumą iššvaistę „Raseiniai“ išplėšė bilietą į pusfinalį (foto)

V.Judicko

Trečiadienio vakarą „Karpynės“ sporto centre įvyko vienerios Regionų krepšinio lygos (RKL) rungtynės, po kurių paaiškėjo paskutinė A diviziono pusfinalio dalyvė.

Šių rungtynių nuotraukas rasite „Alio, Raseiniai“ „Facebook“ paskyroje!

Ja tapo savo aikštėje žaidusi „Raseinių“ (1) ekipa po atkaklios kovos palaužusi „Kretingos“ (8) vyrus ir jau debiutiniame sezone pasiekusi stipriausių komandų ketvertą.

Aikštės šeimininkai galingai pradėjo rungtynes ir per pirmąjį kėlinuką pelnę net 31 tašką jo pabaigoje įgijo dviženklį pranašumą (31:20).

Antrajame kėlinuke „Kretingos“ komanda kiek pristabdė varžovus, tačiau to nepakako tam, kad rungtynėse atgimtų intriga. Maža to, po didžiosios pertraukos „Raseinių“ ekipa suorganizavo dar vieną galingą spurtą po kurio susikrovė triuškinamą 20 taškų persvarą (67:47).

Tačiau, kuomet jau atrodė, kad „Raseinių“ komandos gerbėjai gali pradėti švęsti pergalę, viskas apsivertė aukštyn kojom. Antrąjį kvėpavimą įgijusi svečių ekipa atrado varžovų silpną vietą ir pamažu ėmė tirpdyti turėtą deficitą, o likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes priartėjo iki pavojingos keturių taškų ribos (71:75).

Vis tik, prie sienos priremti Karolio Lendzevičiaus auklėtiniai išlaikė šaltą protą, išsaugojo saugų atstumą ir nepriekaištingai sužaidę pagrindinio laiko pabaigą šventė sunkią, tačiau pelnytą pergalę rezultatu 84:76.

Debiutiniame sezone laimėti reguliarųjį sezoną, iškovoti „TOPsport“ taurę ir patekti į pusfinalį – nuostabus pasiekimas, su kuo ir pasveikinkime „Raseinių“ komandą.

Tuo tarpu „Kretingos“ ekipą belieka tik užjausti, nes ji jau trečius metus paeiliui neperlipo ketvirtfinalio barjero ir jau antrą kartą pralaimėjo seriją minimalia persvara 1-2.

Pasibaigus dvikovai „Raseinių“ komandos treneris Karolis Lendzevičius davė išsamų interviu: „Varžovai irgi moka žaisti krepšinį, tiesiog šiandien mes puikiai pradėjome rungtynes, o paskui sustojome ir iki pavojingos ribos prisileidome varžovus.

Asmeniškai man labai nepatinka, kuomet žaidžiant su geru varžovu per anksti įgyji didelę persvarą. Norom nenorom vyrai atsipalaiduoja, o paskui jau prasideda negeri dalykai.

Su „Kretinga“ žaidėme jau trečias ketvirtfinalio rungtynes ir penktas šiame sezone, tad vieni kitus puikiai pažįstam, žinom stipriąsias ir silpnąsias varžovų puses, todėl negaliu pasakyti, kad šiandien panaudojom kažkokį taktinę gudrybę padėjusią mums laimėti.

Tiesiog, gerai pradėjom rungtynes, o paskui išnaudojom savo aikštės pranašumą: arena buvo pilna sirgalių, tad buvo puikus palaikymas ir vyrai žaidė ant emocijų ir noro.

Apie būsimus varžovus sunku kažką pasakyti. Kaip ir kretingiškiai, taip ir plungiškiai yra žemaičiai, o su jais visada sunku žaisti.

Prieš sezoną nebuvo keliamas tikslas kažką pasiekti, tačiau po tokios pasirodymo pirmajame varžybų etape apetitas kyla bevalgant. Planas minimum yra, o maksimum – žiūrėsim, kaip išeis.“

Tuo tarpu „Kretingos“ treneris Arimantas Mikaločius neatrodė labai nusivylęs: „Tiesiog pasidavėm emocijoms, sužaidėme prastą dvikovos pradžią, paskui išlyginome žaidimą, o trečiajame kėlinuke gavome dar vieną antausį.

Lemiamame kėlinuke pavyko atsibusti ir net atkurti rungtynėse intrigą, tačiau likus kiek mažiau nei dviem minutėms mūsų mestas tritaškis išsisuko iš krepšio, o netrukus aikštės šeimininkai pataikė iš toli ir pasiuntė mus į nokdauną.

Labai didelis ačiū mūsų gerbėjams, kurių „Karpynės“ centre buvo apie 70 ir būtent jų aktyvaus palaikymo dėka susitikimo pabaigoje mums pavyko įgauti jėgų ir pakilti į lemiamą šturmą. Nors ir pralaimėjome, tačiau fanai buvo laimingi, nes matė, kad vyrai stengėsi ir kovojo iš paskutiniųjų.

Kuomet pasibaigus dvikovai išeini į lauką ir žmonės tau dėkoja, skanduoja klubo vardą jautiesi tarsi padaręs tikrai kažką gero. O būtent taip vakar ir buvo. Ačiū sirgaliams, jūs esate nuostabūs!

Kalbant apie detales, labai jautėsi Ryčio Zabitos trūkumas, kuris antrosiose serijos rungtynėse gavo traumą. Jis padėdavo sucementuoti gynybą ir pasiimdavo tikrai daug atšokusių kamuolių, todėl jo netektis tikrai stipriai įtakojo mūsų žaidimą.

Sezonas buvo labai banguotas – pirmajame rate demonstravome tikrai puikius rezultatus, o antrajame -  pralaimėjome daug rungtynių paskutinėmis sekundėmis ir dėl to praradome nemaai vietų turnyrinėje lentelėje. Buvo ir pykčių, ir traumos iš kelio išmušė. Visko buvo.

O atkrintamąsias jau super įvertinčiau. Iš pradžių labai lengvai Kelmę praėjom, o ir su „Raseiniais“ gerai sukovojom. Kas ten žino, kaip viskas būtų pasibaigę jei ne pralaimėjimas vos vienu tašku pirmosiose serijos rungtynėse.

Šiam sezonui duočiau kokius 8 balus. Maksimalius įvertinimus noriu pasilikti ateičiai, kuomet  „Kretinga“ pateks tarpo keturių stipriausių A diviziono komandų. Kai atėjau klubas buvo turnyro lentelės dugne, o dabar trečius metus iš eilės kovojome ketvirtfinalyje.

Progresas matosi, tad vis tiek labai noriu, kad vieną dieną klubas patektų į pusfinalį. Pasibaigus dvikovai kalbėjome su vyrais ir panašu, kad kitame sezone branduolys turėtų išlikti. O jei taip ir įvyks, tai pasipildžius keliais pajėgesniais krepšininkais, tikrai bus įmanoma pasiekti užsibrėžtą tikslą.

„Raseiniai“: Gediminas Butkus ir Antanas Montrimavičius po 14, Jonas Levickas (11 atk.kam., 7 rez.perd.), Simas Andraitis ir Benas Ilevičius po 12.

„Kretinga“: Domininkas Matutis 17, Edgaras Danys 16.

Kitame varžybų etape serijoje iki 3 pergalių „Raseinių“ ekipa dėl bilieto į RKL A diviziono finalą varžysis su Plungės „Olimpo“ vyrais. Pirmąsias rungtynes komandos žais jau šeštadienį, kovo 30 d., 18 val. šalia Raseinių esančiame „Karpynės“ sporto centre.