Lemiamose aštuntfinalio rungtynėse - Radviliškio, Pakruojo ir „VKKM-Neptūno“ ekipų triumfas (foto)

Vaidas Indriliūnas, rkl.lt, 2019-03-26 15:29:40

Pirmadienio vakarą Regionų krepšinio lygoje (RKL) buvo sužaistos trys rungtynių, po kurių paaiškėjo paskutiniai B diviziono ketvirtfinalio dalyviai. Jais tapo pergales lemiamose aštuntfinalio rungtynėse iškovojusios „Pakruojo-SC-Lygumų ŽŪB“, „Radviliškio-ŠSPC“ ir netikėtumą pateikusi Klaipėdos „VKKM-Neptūno“ komanda.

Serijos rezultatą savo aikštėje išlyginusi Anykščių KKSC-„Elmio“ (B6) komanda užtikrintai pradėjo trečiąją serijos dvikovą ir sužaidus 10 minučių mėgavosi dviženkle persvara (21:11).

Visgi, po trumpos pertraukėlės įsibėgėję „Radviliškio-ŠSPC“ (A3) krepšininkai dar pirmoje dvikovos dalyje atkūrė rungtynėse intrigą (29:31), o trečiajame kėlinuke galutinai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir po nepriekaištingai sužaisto lemiamo kėlinuko šventė įtikinamą pergalę rezultatu 72:61.

Šių rungtynių nuotraukas rasite Anykščių KKSC „Facebook“ paskyroje!

„Radviliškis-ŠSPC“: Lukas Pipiras (11 atk.kam., 33 naud.balai) 24, Rytis Rauktys 17, Vytautas Janušonis 8.

KKSC-„Elmis“: Tautvydas Jodelis (6/10 trit.) 22, Žygimantas Žiukas (7 rez.perd.) 12.

RKL B diviziono ketvirtfinalyje Radviliškio ekipa bandys mesti iššūkį Vilniaus „Steko-Rivilės“ komandai.

Po netikėto pralaimėjimo pirmojoje tarpusavio akistatoje antrą triuškinamą pergalę šventė „Pakruojo-SC-Lygumų ŽŪB“ (A2) komanda savo aikštėje rezultatu 84:62 sumindžiusi „Kupiškio“ (B7) vyrus ir prasimušusi tarp aštuonių stipriausių B diviziono ekipų.

Pusę rungtynių aikštėje vyko dviejų lygiaverčių varžovų kova, tad atrodė, jog laukia itin intriguojanti susitikimo pabaiga.

Visgi, trečiajame kėlinuke aikštės šeimininkai įjungė aukštesnę pavarą, laimėjo dešimties minučių atkarpą net 28:10 ir likus vienam ketvirčiui įgijo triuškinamą 19 taškų pranašumą (61:42).

Lemiamame ketvirtyje svečiai akivaizdžiai pagerino puolimą, tačiau savo taškus gana lengvai rinko ir Pakruojo krepšininkai, kurie be didesnio vargo išsaugojo įgytą pranašumą ir ištiksėjus pagrindiniam susitikimo laikui šventė užtikrintą pergalę.

„Pakruojis-SC-Lygumų ŽŪB“: Nerijus Keleras 18, Almantas Pakarklis 16, Tomas Dura (4/6 trit.) 12.

„Kupiškis“: Matas Sabaliauskas 15, Domantas Pikūnas ir Ernestas Umbra po 12.

Didžiausią aštuntfinalio sensaciją sukūrė Klaipėdos „VKKM-Neptūno“ (A6) ekipa iš tolimesnės kovos eliminavusi vienus iš B diviziono favoritų „Užpalių“ (B3) krepšininkus.

Klaipėdiečiai jau buvo nuliūdinę „Užpalių“ sirgalius, kuomet svečiuose laimėjo pirmąją aštuntfinalio akistatą (74:71). Tačiau savo aikštėje „VKKM-Neptūno“ ekipa patyrė skaudžią nesėkmę (59:81) taip tarsi sufleruodama, jog pirmoji pergalė tebuvo atsitiktinumas.

Vis tik, tolimesnė serijos eiga parodė, kad jaunimo komandą daugelis nurašė gerokai per anksti. Atsidūrę nepavydėtinoje situacijoje „VKKM-Neptūno“ auklėtiniai pademonstravo savo brandą, šaltakraujiškumą ir sugebėjo pasiekti neįmanomą.

Aikštės šeimininkai užtikrintai pradėjo rungtynes ir pirmąjį kėlinuką baigė turėdami apčiuopiamą 7 taškų pranašumą (18:11).

Tačiau svečiai dar pirmoje rungtynių dalyje sugebėjo išlyginti rezultatą (31:31), o po didžiausios pertraukos Mato Vaitkaus vedami klaipėdiečiai susprogdino tikrą krepšinio bombą ir pasiuntė oponentus į gilų nokdauną (53:40).

Prie sienos priremti „Užpalių“ krepšininkai sezoną bandė gelbėti žaisdami „va bank“, tačiau viskas, ką aikštės šeimininkams pavyko padaryti tai tik ženkliai apkarpyti turėtą deficitą ir pasirodymą debiutinėse RKL pirmenybėse baigti garbingu pralaimėjimu.

„VKKM-Neptūnas“: M.Vaitkus (7/11 trit., 32 naud.balai) 33, Dominykas Venckus 12, Oskaras Pleikys 10.

„Užpaliai“: Tomas Markevičius (5 rez.perd., 33 naud.balai) 26, Aurimas Kvietkauskas 19.

Kitame varžybų etape „VKKM-Neptūno“ jaunimas susitiks su „Pakruojo-SC-Lygūmų ŽUB“ ekipa.