B diviziono apžvalga: pirmasis „Vilkakalnio“ pralaimėjimas, „Ridos“ stebuklas ir nesustabdoma „Milasta“

Nostra.lt-RKL B div. dvikova: „Milasta“ - KKSC-„Elmis“

Lapkričio 25 dieną Nostra.lt-RKL B divizione įvyko 8-erios varžybos. Įdomių dvikovų netrūko – Birštone po įtemptos kovos „Milasta“ pratęsė pergalių seriją, o Marijampolėje „Rida“ pavijo toli nurūkusią vietinę komandą.

„Rytas-MRU“ įrašė „Vilkakalniui“ pirmąjį pralaimėjimą

Vilniaus „Rytas-MRU“ (2-3) namuose rezultatu 75:71 (23:16, 18:24, 12:21, 22:10) įveikė Ignalinos „Vilkakalnį“ (5-1). Ignaliniškiams tai – pirmasis pralaimėjimas šį sezoną po penkių pergalių iš eilės.

„Vilkakalnis“ rungtynių pradžioje susidūrė su sunkumais – pirmuosius taškus pelnė tik pirmojo kėlinio viduryje. Per tą laiką vilniečiai pataikė 4 metimus ir įgijo 9 taškų persvarą. Įsivažiavę ignaliniškiai neleido „Rytui-MRU“ atsiplėšti smarkiau.

Iškart po ilgosios pertraukos „Vilkakalnis“ pagaliau išsiveržė į priekį (41:42), o trečiojo ketvirčio pabaigoje netgi turėjo 9 taškų pranašumą (50:59). Tačiau paskutiniajame kėlinyje sėkmė nuo jų nusisuko – vilniečiai epizodu 18:3 ne tik pavijo varžovus, bet ir susikrovė ženklią persvarą (73:66). Aršiai kovoję ignaliniškiai atsilikimą šiek tiek sumažino, tačiau varžovų nebepavijo.

„Ryto-MRU“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė Nojus Kulieša, per 29 minutes pelnęs 16 taškų (0/4 dvit., 4/10 trit., 4/4 baud.), atkovojęs 2 kamuolius, atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus ir užsidirbęs 13 naudingumo balų.

Naudingiausias „Vilkakalnio“ žaidėjas buvo Dovydas Sakalnikas – jis per 32 minutes pelnė 16 taškų (6/11 dvit., 0/7 trit., 4/5 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

2022-11-25
Nojus Kulieša 16 Taškai 16 Dovydas Sakalnikas
Kristupas Smirnovas 9 Kamuoliai 11 Ernestas Leipus
Nojus Kulieša 6 Perdavimai 5 Andrej Tichonov

Marijampolės SC ekipa išbarstė milžinišką persvarą ir iš rankų paleido užtikrintą pergalę

Marijampolės sporto centro komanda (0-7) namuose 74:81 (26:13, 30:19, 10:24, 8:25) nusileido Švenčionėlių „Ridai“ (2-6).

Aikštelės šeimininkai sėkmingai pradėjo rungtynes – pirmąjį kėlinį baigė su 13 taškų pranašumu (26:13), o antrajame ketvirtyje skirtumas dar labiau išaugo – pasiekė 27 taškus (56:29). Marijampoliečių pergalė atrodė garantuota, tačiau „Rida“ nesiruošė pasiduoti.

Atkakliai kovodami Švenčionėlių krepšininkai naudojosi varžovus ištikusia taškų sausra ir mažino atsilikimą. Paskutiniojo kėlinio viduryje Paulius Borkys tritaškiu rezultatą išlygino, o Vėjas Matekonis dvitaškiu išvedė „Ridą“ į priekį (71:73). Aplenkę varžovus svečiai nestabdė ir iki rungtynių pabaigos įgijo 7 taškų persvarą.

„Ridai“ daugiausiai taškų – 20 – pelnė Paulius Borkys (36 min, 5/12 dvit., 3/9 trit., 1/4 baud.). Žaidėjas taip pat atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 10 naudingumo balų.

Marijampolės SC ekipoje naudingiausias buvo snaiperis Augustas Merkys, per 31 minutę pelnęs 27 taškus (0/4 dvit., 9/11 trit.), atkovojęs 9 kamuolius, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą ir surinkęs 25 naudingumo balus.

2022-11-25
Augustas Merkys 27 Taškai 20 Paulius Borkys
Adrijus Jančiauskas 11 Kamuoliai 9 Vėjas Matekonis
Matas Sikarskas 7 Perdavimai 3 Andrius Lazovskis

Dvikovoje su nesustabdoma „Milasta“ krito „Druskininkai“

Birštono „Milasta“ (8-0) namuose 87:84 (19:16, 23:27, 26:22, 19:19) palaužė Druskininkų „Druskininkus“ (5-2).

Pirmajame kėlinyje vyko itin artima kova, o antrajame ketvirtyje „Milasta“ rimčiau išsiveržė į priekį – įgijo 8 taškų persvarą (42:34). „Druskininkai“ iškart atsakė įspūdingu spurtu 2:21, kuris jiems suteikė 11 taškų pranašumą (44:55). Birštoniškiams iki trečiojo kėlinio pabaigos pavyko atsitiesti ir pavyti varžovus.

Paskutines 10 minučių vyko žūtbūtinė kova dėl pergalės. Joje geriau sekėsi „Milastai“ – likus vos 36 sekundėms Birštono komanda pirmavo 7 taškais (83:76). „Druskininkai“ bandė sukurti stebuklą ir iki paskutiniųjų sekundžių skirtumą sumažino iki 2 taškų (86:84). Po taiklaus „Milastos“ baudos metimo druskininkietis Gustas Muzikevičius paskutinę sekundę turėjo progą išplėšti pratęsimą, tačiau lemtingas tritaškis metimas nebuvo taiklus.

Nugalėtojų gretose žibėjo Vytautas Jakubaitis, per 36 minutes pelnęs 23 taškus (3/12 dvit., 2/5 trit., 11/14 baud.), atkovojęs 8 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 22 naudingumo balus.

Darius Kibildis buvo rezultatyviausias „Druskininkų“ žaidėjas. Jis per 37 minutes pelnė 24 taškus (4/10 dvit., 2/11 trit., 10/10 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 24 naudingumo balus.

2022-11-25
Vytautas Jakubaitis 23 Taškai 24 Darius Kibildis
Kasparas Mikalajūnas 11 Kamuoliai 8 Mantas Kibildis
Ignas Pikas 3 Perdavimai 6 Darius Kibildis

Kauno r. „Tornado KM-Tauras (4-3) – Panevėžio „Panevėžys“ (3-5) 94:66 (15:10, 25:20, 25:20, 29:16);

Pakruojo „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ (6-2) – Skuodo KKSC-„Kuršasta“ (5-3) 78:88 (20:21, 15:13, 19:17, 17:20, 7:17);

Ukmergės SC (1-6) – Kupiškio KK „Kupiškis“ (5-2) 65:78 (16:17, 18:19, 16:25, 15:17);

Gargždų „Gargždai-SC“ (2-5) – Radviliškio KK „Radviliškis-ŠSPC“ (6-0) 63:91 (25:20, 18:27, 6:23, 14:21);

Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“ (5-2) – Šiaulių KA „Saulė-ŠSG“ (7-0) 73:84 (15:21, 19:21, 13:15, 26:27).