Atkrintamųjų startas: žvilgsnis į A diviziono aštuntfinalio poras

„Ataka“ ir „Raseiniai“, pernykštės finalo ketverto dalyvės, susitiks aštuntfinalyje
„Ataka“ ir „Raseiniai“, pernykštės finalo ketverto dalyvės, susitiks aštuntfinalyje
Almantas Karpavičius nuotr.

Kovo 26-ąją Nostra.lt-RKL A divizione startuos atkrintamosios varžybos, tad kviečiame susipažinti su keturiomis aštuntfinalio poromis.

Aštuntfinalio serijos vyks iki trijų pergalių. Šio etapo nugalėtojų ketvirtfinalyje lauks pirmąsias keturias pozicijas A divizione užėmusios komandos: Kauno raj. „Omega-Tauras“, „Biržai“, Plungės „Olimpas“ ir Kėdainių sporto centras.

Kauno „Žalgiris-3 (5) ­– Vilniaus „Rytas-MRU“ (12)

Aštuntfinalio etape išvysime kvapą gniaužiančią akistatą tarp jaunųjų „Žalgirio“ ir „Ryto“ sistemos auklėtinių.

Abi šio sezono tarpusavio akistatas laimėjo kauniečių komanda, tiesa, abejos rungtynės pažėrė intrigos. Namuose žalgiriečiai būsimus varžovus pranoko 78:71, o išvykoje 86:83.

Sezono pabaiga kauniečiams buvo banguota. Vieną pergalę keitė pralaimėjimas, o iš paskutinių šešių susitikimų Roko Kondratavičiaus auklėtiniai laimėjo trejas.

Visgi tai nesutrukdė Kauno komandai užbaigti sezono solidžioje penktoje pozicijoje ir būti per žingsnį nuo tiesioginio kelialapio į ketvirtfinalį.

Tuo metu „Rytas-MRU“ tapo paskutiniąja ekipa įžengusia į atkrintamųjų traukinį. Visgi Lauryno Samėno auklėtiniams sezono pabaiga buvo klampi, kur šie patyrė tris nesėkmes iš eilės.

Stiprius pamatus žengti į atkrintamąsias vilniečiai pasidėjo dar prieš šią slogesnę atkarpą, kuomet sugebėjo patiesti tris oponentus iš eilės bei užsitikrinti ramesnį gyvenimą kovoje dėl aštuntfinalio.

Žvelgiant į komandinius skaičius, vilniečiai yra rezultatyvesnė komanda (81,4 tšk. – 79,7 tšk.), kauniečiai demonstruoja ketvirtą geriausią gynybą (79 taškai), kai „Rytas-MRU“ vidutiniškai praleidžia 81,9 taško per rungtynės (10 rezultatas lygoje).

Įdomi bus rezultatyviausių komandų žaidėjų akistatas. Mantas Juzėnas vidutiniškai renkantis po 16,7 taško stos į kovą prieš Titą Pundiną (15,7 taško).

Naudingiausiai kauniečių gretose rungtyniauja Nedas Raupelis (19,7 naud. b.), tuo metu vilniečius į priekį veda minėtasis T. Pundinas (18,8 naud.b).

Kauno „Žalgirio-3“ ir Vilniaus „Ryto-MRU“ aštuntfinalio serija startuos Kaune, kovo 28 dieną, 18:45 val.

Prienų „Mačiūnai-KKSC“ (6) – Šilalės „Lūšis“ (11)

Antroje aštuntfinalio poroje susitinka Prienų „Mačiūnai-KKSC“ ir Šilalės „Lūšis“.

Žvelgiant į tarpusavio akistatas, čia stipresni buvo aikštelės pranašumą turintys prieniškiai. Pirmąsias rungtynes išvykoje Pauliaus Ivanausko auklėtiniai laimėjo 80:68, o namuose pergalė buvo pasiekta 8 taškų skirtumu (84:76).

Prienų komanda yra penkta rezultatyviausia lygos komanda (84,5 taško), tuo metu „Lūšis“ yra mažiausiai taškų renkanti komanda pirmenybėse (77 taškai). Visgi Šilalės komanda demonstruoja geresnę gynybą (81,6 taško), kai „Mačiūnai-KKSC“ praleidžia po 84,7 taško.

Prienų komanda sezoną baigė linksma gaida pasiekdami tris pergales iš eilės, o viena iš jų buvo pasiekta prieš būsimuosius savo varžovus.

Tuo metu „Lūšis“ reguliarųjį sezoną baigė trejomis nesėkmėmis paeiliui. Tiesa, paskutinė šilališkių pergalė buvo pasiekta prieš ilgą laiką pirmenybėse pirmavusią „Biržų“ komandą.

Prienų komandą į priekį veda Domantas Šeškus, kuris vidutiniškai renka po 19,9 taško ir 23,1 naudingumo balo. Tuo metu Šilalės komandoje spindi Justas Košys (12,7 tšk., 6 atk. k., 17,4 naud. b.).

Serija tarp „Mačiūnų-KKSC“ ir „Lūšies“ startuos kovo 26 dieną, Prienuose, 19:45 val.

Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno kolegija (7) – „Raseiniai“ (10)

Viena didžiausių intrigų neabejotinai bus šioje serijoje, kurioje susitinka dvi praėjusio sezono finalo ketverto dalyviai.

„Ataka“ ir „Raseiniai“ pralaimėjo savuosius pusfinalius ir susitiko tarpusavyje dėl trečiosios vietos, kur savo pranašumą įrodė Kazlų Rūdos klubas (73:62).

Šis sezonas abejoms ekipos buvo itin sudėtingas dėl didelio traumų skaičiaus. Sezono viduryje tiek „Ataka“-Kauno kolegija, tiek „Raseiniai“ buvo atsidūrusi už atkrintamųjų ribos.

Visgi komandoms sezono pabaigoje pavyko sustyguoti savo žaidimą ir žengti į aštuntfinalį.

Žvelgiant į šio sezono tarpusavio akistatas, komandos pasidalino po pergale žaisdami namuose. „Ataka“ laimėjo 94:88, o raseiniškiai revanšavosi 76:72.

Kazlų Rūdos klubas reguliarųjį sezoną baigė dvejomis pergalėmis per tris susitikimus, o „Raseiniai“ sezoną baigė galingai iškovodami net šešias pergales per septynerias rungtynes

Šioje aštuntfinalio poroje išvysime dvi komandas, kurios geriausią savo žaidimą demonstruoja būtent dabar, tad prognozuoti serijos nugalėtoją yra itin sudėtinga.

Visą sezoną „Atakos“ klubą į priekį vedė Matas Makauskas. Proveržio sezoną sužaidęs 21-erių krepšininkas renka po 20,3 taško ir po 17,7 naudingumo balo.

Tuo metu raseiniškių ekipoje išsiskiria sezono eigoje prie komandos prisijungęs Ernestas Serkevičius renkantis po 16,4 taško ir 13,4 naudingumo balo.

Serija tarp „Ataka“-Kauno kolegija ir „Raseinių“ prasidės Kazlų Rūdoje, kovo 27 dieną, 20 val.

„Tauragė“ (8) – „Kupiškis“ (9)

Paskutinė neapžvelgta Nostra.lt-RKL A diviziono aštuntfinalio serija prasidės Tauragėje, kur šeimininkai priims svečius iš Kupiškio.

Tauragiškiai stipriai susikomplikavo savo padėtį sezono pabaigoje. Ilgą laiką dėl tiesioginio kelialapio į ketvirtfinalį kovoję Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai patyrė šešias nesėkmes iš eilės, kas šią ekipą nubloškė į aštuntąją poziciją.

Visgi paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse pastariesiems pavyko pasigerinti nuotaiką, kuomet savų sirgalių akivaizdoje 88:62 nepaliko vilčių „Biržams“.

Tuo metu „Kupiškis“ taip pat sezoną baigė pergale prieš Biržų krepšininkus (92:84). Alvydo Puzelio auklėtiniai sezoną užbaigė trejomis pergalėmis iš eilės bei įsitvirtino devintoje pozicijoje.

Žvelgiant į tarpusavio akistatas, pozityvumo ženklų gali įžvelgti tauragiškiai, kurie iškovojo abi pergales. Namuose „Tauragė“ laimėjo 79:72, o išvykoje palaužė būsimus varžovus 79:74.

Tauragiškiai šiame sezone pasižymi itin kieta gynyba ir yra mažiausiai taškų praleidžianti komanda A divizione (77,7 taškai). Visgi „Kupiškis“ toli neatsilieka ir praleisdami po 78,9 taško fiksuoja trečią rezultatą lygoje.

Tauragiškių komandoje naudingiausiai rungtyniauja Martynas Linkevičius. Ekipos veteranas renka po 10,8 taškom 8,2 atkovoto kamuolio ir 15,2 naudingumo balo. Rezultatyviausiai „Tauragės“ komandoje rungtyniauja jos kapitonas Gvidas Galinauskas (12,2 taško).

„Kupiškio“ komandoje naudingiausiai rungtyniauja 21-erių Justas Maceikis renkantis po 13,4 taško, 6,5 atkovoto kamuolio, 3,4 rezultatyvaus perdavimo ir 18,2 naudingumo balo. Rezultatyviausiai rungtyniauja Benas Ilevičius pelnantis po 15,2 taško.

Serija tarp „Tauragės“ ir „Kupiškio prasidės kovo 27 dieną, 20 val., Tauragėje.