A divizione su trenksmu debiutavęs Jurbarko „Jurbarkas-Karys“ – sėkmingas krepšinio entuziastų projektas

Nostra.lt-RKL A div. dvikova: „Jurbarkas-Karys“ - „Omega“
Nostra.lt-RKL A div. dvikova: „Jurbarkas-Karys“ - „Omega“
Saulius Čirba

Prieš šešetą metų didžiausi Jurbarko krepšinio mylėtojai įkūrė komandą. Praėjusiame sezone ji užlipo ant Nostra.lt-RKL A diviziono apdovanojimų pakylos. Kviečiame pasinerti į Jurbarko „Jurbarkas-Karys“ sėkmės istoriją.

Šešeri augimo metai

Jurbarko „Jurbarkas-Karys“ buvo suburtas 2016-aisiais metais. Komandos įkūrimą inicijavo vaikų krepšinio treneriai Povilas Valaitis ir Vaidas Greičius, sporto entuziastas Vytas Urbštas bei ilgametis Jurbarko krepšinio puoselėtojas Darius Kalinauskas.

Nuo pačios pradžios klubą auginęs Povilas Valaitis, dabar einantis vyriausiojo trenerio pareigas, atskleidžia, kad profesionalios krepšinio komandos idėja kilo ne iškart.

„Visi šeši Jurbarko krepšinio komandos sezonai – visa gyvavimo istorija buvo labai įdomi: nuo įsikūrimo, komandos komplektavimo, klubo augimo, didelio organizacijos augimo, nuostabių komandos sirgalių atsiradimo, iki paskutinio labai intensyvaus  sezono. Klubo vizija prasidėjo nuo „nekaltos“ 2 % paramos – idėja buvo vaikų krepšinio stovyklos organizavimas, tačiau vėliau viskas įsibėgėjo iki krepšinio klubo, žengiančio pirmuosius žingsnelius profesionalumo link“, – pasakoja P. Valaitis.

Įkūrėjų pastangos atsipirko su kaupu 2020-2021 m. Nostra.lt-RKL sezone, kai „Jurbarkas-Karys“ tapo RKL B diviziono čempionais bei iškovojo TOPsport-RKL taurę.

Pasak vyr. trenerio, tokia klubo sėkmė pareikalavo be galo daug pastangų, tačiau pergalė buvo labai saldi.

„Daug stiprių komandų, daug sunkaus darbo, daug konkurencijos – reikėjo laimėti prieš labai stiprias komandas. Mums pavyko ir tuo labai džiaugiamės bei didžiuojamės. Dėl šių pergalių žengėme tiesiai į RKL A divizioną“, – džiaugsmu dalinasi P. Valaitis.

Nostra.lt-RKL A div. dvikova: „Jurbarkas-Karys“ - „Omega“Nostra.lt-RKL A div. dvikova: „Jurbarkas-Karys“ - „Omega“

A diviziono naujokai – prizininkai

„Jurbarko-Kario“ sėkme 2021-2022 m. Nostra.lt-RKL sezone sunku patikėti. A divizione debiutavę jurbarkiškiai už nugaros paliko net lygos senbuvius ir užėmė 3-iąją vietą galutinėje įskaitoje. Sezono kulminacija – mažasis finalas, kuriame „Jurbarkas-Karys“ kovėsi prieš Tauragės „Tauragę“.

„Likus vienai minutei mes turėjome 5 taškų deficitą, bet sugebėjome išlyginti rezultatą ir laimėti pratesimą. Iškovojome bronzos medalį, kuris mums, A diviziono naujokams, yra didelis pasiekimas ir svarbus atskaitos taškas siekiant ateities tikslų“, – teigia P. Valaitis.

Artėjančio Nostra.lt-RKL sezono jurbarkiškiai laukia nusiteikę ryžtingai. Vyriausiojo trenerio teigimu, komandos pagrindas nepakito, tačiau jį stiprins nauji žaidėjai.

„Labai džiugina tai, kad nepasikeitė žaidėjų branduolys, kad trenerių ir asistentų štabas išlieka tas pats. Smagu, kad noriai jungiasi ir nauji nariai, kurie atsiduoda savo darbui šimtu procentų“, – pasakoja P. Valaitis.

„Džiaugiuosi, kad pavyksta išlaikyti komandos branduolį, nes geriausia komanda yra ta, kurios nariai vienas kitą supranta, palaiko, vienas už kitą kovoja ir padeda tiek aikštelėje, tiek už jos ribų. Amžinai liksime dėkingi kiekvienam žaidėjui, prisidedančiam prie Jurbarko krašto vardo garsinimo Lietuvoje“, – tikina vyr. treneris.

Nostra.lt-RKL A div. dvikova: „Jurbarkas-Karys“ - „Omega“Nostra.lt-RKL A div. dvikova: „Jurbarkas-Karys“ - „Omega“

Tvirtas užnugaris

Jurbarko krepšinio klubo pavadinime žodis „Karys“ atsidūrė ne atsitiktinai – vienas svarbiausių komandos rėmėjų yra Lietuvos kariuomenė. P. Valaitis tikina, kad partnerystė su Lietuvos kariuomene ekipai suteikia daugiau tvirtumo ir atsakomybės jausmo.

„Jurbarkas-Karys“ – komanda, kurianti sąžiningą, drausmingą, patriotišką požiūrį į krepšinį ir gyvenimą. Pagrindinis mūsų tikslas – puoselėti krepšinio vertybes ir tradicijas Jurbarko krašte.“, – teigia vyr. treneris.

Komandą taip pat palaiko Jurbarko rajono savivaldybė, gausus būrys įmonių, sirgaliai. Komandos vyriausiasis treneris ypač dėkingas už pagalbą šiais laikais:

„Dėkoju Jurbarko r. savivaldybės tarybai, kuri priima mums labai svarbius sprendimus dėl komandos gyvavimo ir išlikimo, bei Jurbarko r. savivaldybės merui Skirmantui Mockevičiui, UAB „Dainiai“, „StarPizza“, Juras&Barkus“, UAB „DK Statyba“, „Plokščių ŽŪB“, „Stanaičių Ūkiui“, vairavimo mokyklai „Arvaira“, Karklės festivalio organizatoriams, Sporto klubui „EnergyGym“, „Sveikatos erdvė“, organizacijoms „Balticum TV“, „Šviesos“ redakcijai, „Jurbarko SC“ ir visiems žmoniems kurie prisideda prie šios organizacijos gyvavimo.“, – dalinasi P. Valaitis.

Visi klubo nariai stengiasi, kad „Jurbarko-Kario” krepšinio komanda būtų siekiamybė visiems jauniesiems Jurbarko krepšininkams, kad tai būtų klubas, sujungiantis žaidėjus pačioms geriausioms emocijoms ir aukštiems pasiekimams.

Naujojo Nostra.lt-RKL sezono pradžiai vis artėjant, jurbarkiškių vyriausiasis treneris primena, kad krepšinio komanda, kaip ir kariuomenė, turi pasitikėti savimi.

„Linkiu patiems tikėti tuo, ką darome ir nenustoti tobulėti, – sako P. Valaitis. – Svarbu nepamiršti, kad krepšinio aikštelėje mes galime nuveikti labai daug.“

Nostra.lt-RKL A div. dvikova: „Jurbarkas-Karys“ - „Omega“Nostra.lt-RKL A div. dvikova: „Jurbarkas-Karys“ - „Omega“