RKL - įsibėgėjantys „Šakiai“, saldūs revanšai ir sezono rekordų liūtis

I.Kasparaitytės

Po itin intensyvaus metų starto šį savaitgalį Regionų krepšinio lygoje (RKL) buvo sužaistos „vos“ 21 rungtynės. Vis tik, jų pilnai pakako tam, kad rastumėm įdomių akcentų ir parengtumėm įdomią turo apžvalgą.

SAVAITĖS RUNGTYNĖS. Tikra drama šeštadienio popietę vyko Klaipėdoje, kur vietos „VKKM-Neptūno“ (7-7) komanda grūmėsi su turnyro lentelės kaimyne Mažeikių SM-„Dubgirio“ (8-7) ekipa.

Pirmąją šių kolektyvų akistatą Mažeikiuose triuškinama persvara rezultatu 85:61 buvo laimėjęs „Dubgirio“ kolektyvas, vis tik atsakomojoje akistatose viskas vyko pagal visiškai kitokį scenarijų.

Susitikimą geriau pradėjo aikštės šeimininkai kurie pirmojo kėlinuko viduryje pasiuntė varžovus į nokdauną (20:5).

Vis tik, dvikovos pradžią pramiegoję mažeikiškiai greitai atsigavo, dar pirmajame ketvirtyje apkarpė turėtą deficitą (13:23), o po puikiai sužaisto antrojo kėlinuko dvikovos pusiaukelėje jau regėjo varžovus savo akiratyje (34:38).

Po didžiosios pertraukos „VKKM-Neptūno“ jaunimas vėl spustelėjo akceleratoriaus pedalą ir atitrūko (49:39), tačiau vos po kelių akimirkų „Dubgirio“ jaunimo suorganizavo dar vieną įspūdingą spurtą po kurio ne tik pavijo varžovus (55:55), bet ir išsiveržė į priekį (59:55).

Lemiamame ketvirtyje aikštėje vyko tikras nervų karas, o priekyje buvo tai viena, tai kita komanda. Likus žaisti 20 sek. atrodė, jog klaipėdiečiams pavyks pasiekti saldų revanšą (78:74).

Tačiau kitoje atakoje svečiai atakavo iš toli ir išprovokavo varžovų pražangą, o Jokūbas Rubinas šaltakraujiškai realizavo visus tris baudų metimus ir sugrąžino rungtynėse intrigą (77:78).

Aikštės šeimininkai paėmė minutės pertraukėlę, tačiau po jos Mantas Vaitkus nesugebėjo išsimesti kamuolio pasiųsdamas jį tiesiai į varžovo ekipos nario Kasparo Šion rankas, kuris perdavė kamuolį J.Rubinui, o šis pelnė du taškus greitoje atakoje ir išvedė savo komandą į priekį (79:78).

Per likusį laiką „VKKM-Neptūnas“ dar turėjo progą išplėšti pergalę, tačiau Gediminas Leščiauskas nepataikė sudėtingo dvitaškio ir nors Mantas Vaitkus atkovojo kamuolį puolime, tačiau netrukus nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką Mažeikių SM-„Dubgirio“ ekipos pergalę rezultatu 79:78.

SAVAITĖS KOMANDA. Po ne itin sėkmingo pirmojo rato pamažu atsigauna „Šakių“ (5-9) kolektyvas, kuris šį savaitgalį šventė dvi pergales iš eilės ir įsitvirtino dešimtoje B diviziono A grupės vietoje.

Trečiadienio vakarą „Šakių“ ekipa savo aikštėje nepasigailėjo Šiaulių KA „Saulė“-SG-ASKA (6-9) jaunimo ir sutriuškino jį rezultatu 108:79, tuo tarpu šeštadienį šakiškiai svečiuose šventė dar vieną lengvą pergalę 85:60 įveikdami Plungė sporto ir rekreacijos centro (0-14) atstovus.

Galbūt kitiems toks pasirodymas nebūtų kažkuo išskirtinis, tačiau kaip komandai, kuri iki šiol buvo laikoma grupės autsaidere dvi pergalės iš eilės vidutine 27 taškų persvara savaitgalį paverčia tiesiog tobulu.

REVANŠAS. Saldų revanšą šeštadienio popietę pasiekė Kauno r. „Omegos“ (17-3) kolektyvas, kuris savo aikštėje nepasigailėjo Plungės „Olimpo“ (15-5) vyrų.

Pirmojo rato dvikovą vykusią Plungėje rezultatu 69:65 buvo laimėję „Olimpo“ garbę ginantys krepšininkai. Tačiau atsakomojoje akistatoje savo sąlygas jau diktavo „Omegos“ vyrai.

Aikštės šeimininkai dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklę persvarą (24:14), o įpusėjus dvikovai jau triuškino varžovus (51:32).

Po didžiosios pertraukos žaidimas kiek išsilygino, tačiau Giedriaus Pečiulionio treniruojami „Omegos“ krepšininkai išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei įtikinamą pergalę rezultatu 80:65.

BUS KARŠTA. Lyg smagratis į pergalių verpetą įsisuko „Kelmės“ (8-12) ekipa, kuri penktadienį rezultatu 93:86 palaužė Ukmergės „Olimpo“ (6-14) atstovus bei laimėjo jau trečią kartą paeiliui ir ketvirtą per pastarąsias penkerias rungtynes.

Nuo turnyro lentelės dugno kelmiškiai atsispyrė pakankamai, nes 15 vietoje esančią VDU (4-16) komandą lenkia jau keturiomis pergalėmis.

Tačiau dėl vietos atkrintamosiose „Kelmės“ komandai dar reikės pakovoti, nes net keturios ekipos turi vienodą pergalių ir pralaimėjimų balansą (8-12), du kolektyvai yra pasiekę viena pergale daugiau (9-11) ir visos ekipos antrajame rate demonstruoja kur kas geresnį žaidimą nei pirmajame.

Tad panašu, kad pavasarį bus karšta ne tik už lango, bet ir A diviziono turnyro rikiuotėje bei krepšinio salėse, kuriose vyks RKL kovos.

STAIGMENA. Vieną didžiausių savaitgalio staigmenų sukūrė „LCC tarptautinio universiteto“ (13-7) komanda, kuri savo aikštėje net 40 taškų skirtumu rezultatu 116:76 palaužė „Biržų-KKSC“ (9-11) kolektyvą.

Pirmąją šių ekipų akistatą Biržuose studentai laimėjo vos dviejų taškų persvara (82:80), o savo pranašumą tuomet įrodė tik paskutinėmis dvikovos sekundėmis.

Visgi, atsakomojoje dvikovoje Klaipėdoje, viskas buvo kiek kitaip. Vos šešiese į rungtynes atvykę „Biržų-KKSC“ atstovai neatlaikė studentų jiems primesto tempo ir per pirmąsias 20 susitikimo minučių į savo krepšį praleidę net 66 taškus dvikovos pusiaukelėje jau buvo susitaikę su savo likimu (38:66).

Po didžiosios pertraukos LCC vyrai tęsė savo spurtą, sulig kiekviena minute vis labiau didino savo persvarą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė didžiausią šio sezono pergalę.

LYNU PER BEDUGNĘ. Visiškai kitaip rungtynės susiklostė „Kupiškio“ (10-7) komandai, kuri penktadienį savo aikštėje egzaminavo „Molėtų“ (5-12) atstovus, tačiau į kovą metė... vos penkis krepšininkus.

Nors aikštės šeimininkai prieš dvikovą buvo atsidūrę nepavydėtinoje padėtyje, tačiau iš balos sugebėjo išlipti sausi.

Visą dvikovos laiką aikštėje vyko apylygė kova, tačiau iniciatyvą savo rankose laikė „Kupiškio“ atstovai, kurie negailėjo jėgų, kovėsi sukandę dantis ir galiausiai pasiekė savo – iškovojo bene sunkiausią sezono pergalę rezultatu 88:75.

Įdomu tai, kad net trys „Kupiškio“ krepšininkai dvikovą baigė su keturiomis asmeninėmis pražangomis, tad galima sakyti, jog aikštės šeimininkai tikslą pasiekė vaikščiodami lynu per bedugnę.

PILDO PROGNOZES. Prieš savaitę rašėme, kad Kauno krepšio akademijos „Snaiperis“ (5-12) ekipa antrajame rate gali pateikti ne vieną staigmeną, o atkrintamosiose – nustebinti daugelį RKL gerbėjų.

Panašu, jog jaunimas pamažu pildo prognozes, nes šeštadienį svečiuose rezultatu 91:85 įveikė dar vieną B diviziono B grupės viršutinėje rikiuotės dalyje esančią komandą.

Šįkart po kauniečių kojomis krito šeštoje rikiuotės vietoje esanti Rokiškio „Fenikso“ (10-7) kolektyvas, kuriam tai buvo jau trečiasis pralaimėjimas iš eilės.

Kauniečių dar laukia kelios akistatos su lyderiais, tačiau priešaky – beveik visos rikiuotės dugne esančios komandos, tad jei „Snaiperio“ vyrai nemažins apsukų į atkrintamąsias žengs iš pakankamai gerų pozicijų ir svarbiausiose sezono kovose pasiruošę sukurti ne vieną staigmeną.

REKORDAI. Jau rašėme, kad šį savaitgalį buvo sužaista gerokai mažiau nei įprasta rungtynių, tačiau tokios kiekio pilnai pakako tam, kad būtų pagerinti net 5 (!)  sezono rekordai.

Penktadienio vakarą Šiaulių KA „Saulės“-SG-ASKA „centras“ Edvinas Daunys blokavo net 7 varžovų metimus, o Lietuvos kurčiųjų sporto klubo įžaidėjas Paulius Orda padarė net 13 klaidų.

Dar trys rekordai buvo pagerinti komandinėje įskaitoje: penktadienį Šiaulių KA „Saulės“-SG-ASKA komanda blokavo net 10 varžovų metimų. Tuo tarpu šeštadienį Marijampolės „Sūduva-Mantinga-2“ atliko daugiausia rezultatyvių perdavimų (39) ir pataikė daugiausia tritaškių (20/39) per rungtynes.

SAVAITGALIO SKAIČIAI. Šį savaitgalį (įskaitant trečiadienį Šakiuose vykusią dvikovą) įvyko 21 rungtynės, kurios visos pasibaigė vidutine 17,5 taško persvara.

Didžiausią savaitgalio pergalę šventė Kauno „Žalgirio-3“ (8-6) komanda, net 42 taškų skirtumu rezultatu 103:61 įveikusi rikiuotėje viena pozicija aukščiau esančius „Radviliškio-ŠSPC“ (9-6) krepšininkus.

Mažiausiu skirtumu savo pranašumą įrodė Mažeikių SM-„Dubgirio“ krepšininkai minimalia persvara rezultatu 79:78 įveikę Klaipėdos „VKKM-Neptūno“ jaunimą.

Daugiausia taškų per rungtynes pelnė „LCC tarptautinio universiteto“ studentai (116), mažiausiai – Plungės sporto ir rekreacijos centro (0-14) ekipa į Klaipėdos „VKKM-Neptūno“ krepšį įmetusi vos 46 taškus.

SAVAITĖS MVP. Naudingiausio savaitės žaidėjo titulas atitenka Marijampolės „Sūduvos-Mantingos-2“ puolėjui Jauniui Davniukui, kuris dvikovoje su Vytauto Didžiojo universiteto (4-16) komanda pelnė 42 taškus (10/13 trit.), atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir rungtynes baigė surinkęs net 48 naudingumo balus.