Pratęsimas Kėdainiuose ir nelengva B diviziono lyderių pergalė

Galingai rungtynes užbaigę „Ataka“-Kauno kolegija krepšininkai šventė pergalę
Kazlų Rūdos sporto centro nuotr.

Gruodžio 22 dieną Nostra.lt-RKL pirmenybėse buvo sužaistos šešerios rungtynės.

A divizionas

Kėdainiuose – pratęsimas, R. Ūzo benefisas bei šeimininkų triumfas

Dešimtąją pergalę šiame sezone pasiekė Kėdainių sporto centras (10-5). Gedimino Butkaus auklėtiniai po pratęsimo 85:77 (21:20, 20:17, 16:12, 14:22, 14:6) palaužė Kauno „Žalgirio-3“ (6-6) krepšininkus.

Pirmoje rungtynių pusėje nei vienai komandai nepavyko įgyti apčiuopiamo pranašumo. Į pertrauką keturių taškų skirtumą pavyko nusinešti kėdainiečiams (41:37).

Sėkmingiau trečiąjį ketvirtį sužaidę šeimininkai kiek atitrūko nuo jaunųjų žalgiriečių ir įgijo 8 taškų pranašumą (57:49).

Vis dėl to, kauniečių jaunimas nepasidavė ir sugrįžo į rungtynes. Užtikrintai ketvirtajame kėlinyje rungtyniavę svečiai, likus minutei iki ketvirčio pabaigos turėjo 3 taškų persvarą (71:68).

Visgi, lemiamoje atakoje kėdainiečių nervai išliko šalti. Žygimantas Kerza pataikė tritaškį bei išlygino rezultatą, o paskutinis žalgiriečių mestas tritaškis buvo netaiklus, kas reiškė, jog komandoms teks žaisti pratęsimą.

Jo metu savo pranašumą įrodinėjo šeimininkai. Užtikrinčiau papildomas penkias žaidimo minutes sužaidęs Kėdainių sporto centras didelės intrigos pratęsime nepaliko ir pasiekė pergalę.

Ši pergalė leidžia kėdainiečiams bent jau laikinai pakilti į antrąją turnyrinės lentelės poziciją. Už jų besirikiuojantys „Biržai“ turi vienu laimėjimu mažiau, bet yra sužaidę trimis rungtynėmis mažiau.

Kėdainiečių gretose įspūdingą pasirodymą surengė Rokas Ūzas. Komandos lyderis pelnė 30 taškų, atkovojo 14 kamuolių, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 49 naudingumo balus.

Jam sėkmingiausiai talkino po 13 taškų surinkę Arminas Kelmelis ir Matas Kabašinskas.

Jaunųjų žalgiriečių gretose 23 taškus pelnė Gvidas Gicevičius, 14 surinko Mantas Kočanas, 13 taškų pridėjo Kristupas Kepežinskas.

2023-12-22
Rokas Ūzas 30 Taškai 23 Gvidas Gicevičius
Rokas Ūzas 14 Kamuoliai 12 Augustas Navickas
Rokas Ūzas 7 Perdavimai 8 Kristupas Kepežinskas

Kuršėnuose – užtikrinta šeimininkų pergalė

Po truputį įsibėgėjanti Šiaulių raj. Kuršėnų SM-„Grafų baldai“ (4-11) ekipa pasiekė dar vieną pergalę. Pauliaus Ščipoko auklėtiniai namuose 94:81 (28:21, 22:21, 22:18, 22:21) nugalėjo Vilniaus „Ryto-MRU“ (7-8).

Kuršėniškiai laimėjo visus keturis rungtynių kėlinius. Po pirmųjų dviejų kėlinių šeimininkai susikrovė 8 taškų persvarą (50-42), o trečiajame sugebėjo įgyti dviženklį pranašumą (72:60).

Lemiamame kėlinyje, kuršeniškiai beveik visą laiką išsaugojo įgytą dviženklę persvarą ir arčiausiai varžovus buvo prisileidę 9 taškų atstumu.

Ketvirtąją pergalę pasiekę „Grafų baldai“ pergalėmis susilygino su Šilalės „Lūšimi“. Tuo tarpu, vilniečiai įsirašė aštuntąją nesėkmę šiame sezone.

Nugalėtojams 22 taškus pelnė Gražvydas Mockus, 19 surinko Rokas Pupelis, 18 taškų pridėjo Jokūbas stropus.

Vilniečiams Titas Pundinas ir Ernestas Matulevič pelnė po 18 taškų, Gabrielius Jokubauskas surinko 16.

2023-12-22
Gražvydas Mockus 22 Taškai 18 Ernestas Matulevič
Žygimantas Bartašius 11 Kamuoliai 10 Ernestas Matulevič
Jokūbas Stropus 9 Perdavimai 6 Titas Pundinas

Kazlų Rūdoje – galingas ketvirtasis kėlinys nulėmęs šeimininkų pergalę

Sunkią pergalę namuose iškovojo Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno kolegija (5-9) krepšininkai. Tomo Bietkio auklėtiniai 94:88 (21:24, 18:23, 23:23, 32:18) nugalėjo „Raseinių“ (6-9) žaidėjus.

Tris ketvirčius rungtynių laiko, kontrolę savo rankose turėjo svečiai iš Raseinių. Karolio Lendzevičiaus auklėtiniai į pertrauką išėjo turėdami 8 taškų persvarą (47:39) bei ją išlaikė trečiajame kėlinyje (70:62).

Visgi, vaizdas ketvirtajame kėlinyje pasikeitė. Šeimininkai dominavo lemiamoje rungtynių stadijoje. „Ataka“-Kauno kolegija per ketvirtį pelnė 32 taškus ir persvėrė rungtynių svarstykles savo naudai.

Likus beveik minutei iki kėlinio pabaigos, rezultatas dar buvo lygus (86:86), bet ritmą pagavę šeimininkai lemiamu rungtynių metu buvo šaltakraujiškesni. Mindaugas Košelis tritaškiu išvedė Kazlų Rūdos klubą į priekį (89:86), o apsigynę šeimininkai pergalę įtvirtino baudų metimų serija.

Tai buvo penktasis „Ataka“-Kauno kolegija laimėjimas šį sezonas. Kazlų Rūdos klubas šiuo metu rikiuojasi 13-tas, o pergale daugiau turintys raseiniškiai – laipteliu aukščiau.

Nugalėtojams Ignas Dirda pelnė 29 taškus, Matas Makauskas surinko 18, Jaunius Davniukas pridėjo 16 taškų.

Raseiniškiams po 16 taškų pelnė Nojus Vaivada ir Antanas Montrimavičius, Benius Urbonavičius surinko 13.

2023-12-22
Ignas Dirda 29 Taškai 16 Nojus Vaivada
Mantas Gelčius 10 Kamuoliai 7 Antanas Montrimavičius
Ignas Dirda 3 Perdavimai 10 Nojus Vaivada

B divizionas

Radviliškyje – iššūkis B diviziono lyderiams

Be pralaimėjimų rungtyniaujantys Radviliškio KK „Radviliškis-ŠSPC“ (11-0) krepšininkai penktadienį sulaukė rimto pasipriešinimo. Algio Pipiro auklėtiniai namuose 91:85 (26:20, 24:31, 24:16, 17:18) palaužė KTU (6-5).

KTU studentai sužaidė puikų antrąjį ketvirtį (31:24), kurio dėka po pirmųjų 20 žaidimo minučių pirmavo minimaliu skirtumu (51:50).

B diviziono lyderiai sugebėjo atsitiesti ir pagerinę savo gynybą persvėrė rezultatą savo naudai (74:67).

Ketvirtajame kėlinyje Radviliškio klubas išlaikė saugesnį pranašumą beveik viso ketvirčio metu. KTU per likusias 18 kėlinio sekundžių sugebėjo pelnyti 6 taškus be atsako, bet to buvo maža siekiant pateikti netikėtumą Radviliškyje.

Nugalėtojus į 11-ąją pergalę paeiliui vedė Robertas Balčius ir Daivaras Pakarklis pelnę po 20 taškų, Aivaras Kvederavičius surinko 15.

KTU ekipai Elvinas Antanaitis pelnė 17 taškų, po 16 surinko Augustas Gaivenis ir Mantvydas Kalinauskas.