Kovoje dėl išlikimo – svarbi VDU pergalė

VDU krepšininkai iškovojo itin svarbią pergalę
Nostra.lt-RKL nuotr.

Kovo 6 dieną įvyko vienintelės rungtynės Nostra.lt-RKL A divizione, kur susitiko dvi komandos kovojančios dėl išlikimo aukštesniame divizione – Šiaulių raj. Kuršėnų SM-„Grafų baldai“ (10/18) ir Vytauto Didžiojo universitetas (10/18).

Pergalę išvykoje 93:77 (18:23, 21:17, 33:17, 21:20) pasiekė VDU krepšininkai.

Po dviejų ketvirčių minimaliu skirtumu priekyje buvo šeimininkai (40:39), bet po pertraukos iškart iniciatyvą į savo rankas perėmė VDU, kurie trečiąjį kėlinį laimėjo 16 taškų skirtumu (33:17) ir įgijo 15 taškų pranašumą (72:57).

Lemiamame ketvirtyje kuršėniškiams nepavyko priartėti prie varžovų, o svečiai visas likusias 10 žaidimo minučių išsaugojo dviženklė persvarą ir iškovojo itin svarbią pergalę kovoje dėl vietos po saule Nostra.lt-RKL čempionate.

Šis laimėjimas VDU krepšininkams iš paskutinės – 16 pozicijos leido pakilti į 14-ąją vietą, kuri leistų ekipai kitą sezoną rungtyniauti A divizione. Tuo metu tiek pat pergalių, kiek ir VDU turinti „Grafų baldų“ ekipa (10) pirmenybėse žengia 15-tą ir atsidūrė ties iškritimo riba.

Dešimt pergalių savo sąskaitoje turi ir paskutinėje vietoje esantys „Akmenės krašto“ (10/18) krepšininkai. Visgi tokį komandų išsidėstymą lemia komandų rezultatai tarpusavio rungtynėse, kur palankiausi rezultatai yra VDU pusėje.

Visoms trims įvardintoms komandos liko sužaisti po dvi rungtynes reguliariajame sezone. Tiesa, turnyrinėje lentelėje situacija yra tokia įtempta, kad šiuo metu dėl išlikimo kovojančios komandos vis dar turi teorinių galimybių žengti į atkrintamąsias.

Nugalėtojams Nojus Vainoras pelnė 17 taškų, Kajus Leliukas surinko 16, Eirinas Pilkauskas ir Gregor Allik pridėjo po 12 taškų.

„Grafų baldams“ Deividas Visockis pelnė 25 taškus, Žygimantas Bartašius surinko 21, Graždvydas Mockus pridėjo 14.