B diviziono apžvalga: pirmoji Ukmergės SC pergalė ir paskutinių sekundžių trileriai

Nostra.lt-RKL B div. dvikova: „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ - „Savingė“

Lapkričio 12 dieną Nostra.lt-RKL B divizione 10 ekipų susirungė penkeriose varžybose. Įtemptose dvikovose vienos komandos tęsė pergalių, kitos – skaudžių pralaimėjimų serijas. Daugelyje rungtynių nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis – nuobodu tikrai nebuvo.

Įtemptoje dvikovoje „Milasta“ patiesė SRC-„Dzūkiją“

Birštono „Milasta“ (6-0) namuose 71:67 (21:16, 11:20, 16:11, 23:20) pasipriešino Alytaus SRC-„Dzūkijai“ (2-3).

Susikovusios komandos buvo itin panašaus pajėgumo – didžiausias skirtumas tarp jų buvo 7 taškai. Nors didžiąją dalį laiko pirmavo „Milasta“, alytiškiai ne kartą persvėrė rezultatą savo naudai. Ketvirtajame kėlinyje Birštono ekipa serija 13:2 ne tik panaikino 4 taškų atsilikimą, bet ir įgijo 7 taškų persvarą (61:54). SRC-„Dzūkijos“ krepšininkai netrukus rezultatą išlygino (61:61). Paskutinėmis sekundėmis 2 taškais atsilikinėję alytiškiai turėjo progą išsiveržti į priekį, tačiau Edgaras Švelginas prametė tritaškį ir palaidojo komandos viltis laimėti.

„Birštono“ gretose geriausiai pasirodė Edvardas Vetrenka, per 32 minutes pelnęs 23 taškus (5/12 dvit., 3/7 trit., 4/8 baud.), atkovojęs 10 kamuolių, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 25 naudingumo balus.

SRC-„Dzūkija“ komandoje 20 taškų (7/13 dvit., 1/2 trit., 3/5 baud.) pelnė Eimantas Vojevockas. Žaidėjas taip pat atkovojo 8 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų.

2022-11-12
Edvardas Vetrenka 23 Taškai 20 Eimantas Vojevockas
Edvardas Vetrenka 10 Kamuoliai 8 Eimantas Vojevockas
Kasparas Mikalajūnas 3 Perdavimai 5 Mantas Čiginskas

„Vilkakalnis“ namų aikštelėje atlaikė „Ežerūno“ šturmą

Ignalinos „Vilkakalnis“ (4-0) namuose rezultatu 81:75 (20:17, 27:25, 16:15, 18:18) įveikė Molėtų „Ežerūną“ (1-5).

Pirmojoje rungtynių pusėje vyko gana artima kova, tačiau antrojo kėlinio pabaigoje „Vilkakalnio“ persvara išaugo iki 10 taškų (45:35). „Ežerūnas“ varžovus pavijo (45:42), bet po ilgosios pertraukos ignaliniškiai įgijo 13 taškų pranašumą (55:42).

Molėtų komanda atsakė epizodu 0:15 ir išsiveržė į priekį (55:57), tačiau „Vilkakalnis“ atsitiesė ir perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas. Iš visų jėgų kovojęs „Ežerūnas“ nesugebėjo dar kartą persverti rezultato ir turėjo pripažinti priešininkų pranašumą.

Ketvirtadalį „Vilkakalnio“ taškų pelnė Dovydas Sakalnikas, per 33 minutes surinkęs 21 tašką (6/9 dvit., 2/7 trit., 3/3 baud.), atkovojęs 9 kamuolius, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 29 naudingumo balus.

„Ežerūno“ gretose geriausiai pasirodė Mindaugas Vėta, per 30 žaidimo minučių pelnęs 14 taškų (5/6 dvit., 1/8 trit., 1/1 baud.), atkovojęs net 15 kamuolių, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą ir surinkęs 19 naudingumo balų.

2022-11-12
Dovydas Sakalnikas 21 Taškai 14 Mindaugas Vėta
Dovydas Sakalnikas 9 Kamuoliai 15 Mindaugas Vėta
Nojus Vaikšnoras 5 Perdavimai 4 Aistis Juočepis

„Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ pavijo užtikrintai pirmavusią „Savingę“ ir triumfavo

Pakruojo „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ (4-0) namų aikštelėje 92:85 (24:24, 21:29, 20:18, 27:14) nugalėjo Kaišiadorių „Savingę“ (0-5).

Užtikrintai rungtynes pradėjusi „Savingė“ jau pirmajame kėlinyje pirmavo 9 taškais (9:18), tačiau iki ketvirčio pabaigos Pakruojo krepšininkai rezultatą išlygino (24:24). Antrajame ketvirtyje „Savingė“ tempą padidino ir kėlinio viduryje susikrovė 15 taškų pranašumą – 29:44.

Pasiduoti neketinusi „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ ekipa atkakliai vijosi varžovus, kol galiausiai ketvirtajame kėlinyje visiškai panaikino skirtumą – 77:77. Nors „Savingė“ aršiai kovėsi dėl pergalės, pakruojiškiai priešininkus aplenkė ir iškovojo ketvirtą pergalę iš keturių galimų.

Itin efektyviai „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ ekipoje pasirodė Tomas Miškinis, per 37 minutes pelnęs 16 taškų (7/9 dvit., 0/1 trit., 2/3 baud.), atkovojęs 12 kamuolių, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 32 naudingumo balus.

Kaišiadorių „Savingės“ komandoje didelę dalį taškų pelnė Rokas Grėbliūnas. Žaidėjas per 37 žaidimo minutes į komandos sąskaitą įrašė 34 taškus (11/14 dvit., 2/5 trit., 6/10 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 38 naudingumo balus.

Nostra.lt-RKL B div. dvikova: „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ - „Savingė“Nostra.lt-RKL B div. dvikova: „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ - „Savingė“

2022-11-12
Tomas Miškinis 16 Taškai 34 Rokas Grėbliūnas
Tomas Miškinis 12 Kamuoliai 10 Ignas Mikulis
Matas Masiliūnas 6 Perdavimai 4 Ignas Mikulis

Ukmergės SC pirmoji pergalė – prieš „Trakus“

Ukmergės sporto centro ekipa (1-4) namuose 72:67 (21:20, 10:17, 25:11, 16:19) įveikė BC „Trakai“ komandą (4-1) ir pelnė pirmąją sezono pergalę.

Pirmąją rungtynių pusę komandas skyrė vos keli taškai, tačiau dažniau pirmavo „Trakai“. Antrojo kėlinio pabaigoje trakiškiams netgi pavyko įgauti 8 taškų persvarą (29:37), tačiau po ilgosios pertraukos Ukmergės SC krepšininkai sugrįžo su nauja jėga ir per trečiajį kėlinį ne tik pavijo varžovus, bet ir susikrovė net 14 taškų pranašumą (56:42).

„Trakai“ neprarado vilties nugalėti ir paskutiniajame ketvirtyje itin greitu spurtu 10:0 išlygino rezultatą (63:63). Likus mažiau nei pusei minutės Nojus Verbickas tritaškiu metimu išvedė Ukmergės ekipą į priekį (70:67). „Trakų“ krepšininkai stengėsi atsakyti tuo pačiu, tačiau Vaidas Bendikas ir Andrius Gaidys paskutinėmis sekundėmis nepataikė tritaškių, todėl pergalė atiteko ukmergiškiams.

Nugalėtojų ekipoje daugiausiai taškų pelnė Jonas Gineika. Žaidėjas per 28 minutes pelnė 28 taškus (7/11 dvit., 4/7 trit., 2/3 baud.), atkovojo 3 kamuolius bei surinko 26 naudingumo balus.

„Trakų“ komandoje efektyviausiai sužaidė Vincentas Adomaitis, per 24 žaidimo minutes pelnęs 10 taškų (2/4 dvit., 1/2 trit., 3/3 baud.), atkovojęs 10 kamuolių, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 18 naudingumo balų.

2022-11-12
Jonas Gineika 28 Taškai 16 Vaidas Bendikas
Edvinas Kerulis 9 Kamuoliai 10 Vincentas Adomaitis
Nojus Verbickas 5 Perdavimai 7 Andrius Gaidys

Skuodo KKSC-„Kuršasta“ (4-1) – Raseinių „Brosta-KKSC“ 100:82 (22:12, 27:23, 27:20, 24:27)

Panevėžio „Panevėžys“ (2-4) – LSU (3-2) 0:20 (techninis pralaimėjimas dėl slidžios salės dangos)