Savaitgalį - sensacinga „Lūšies“ pergalė ir ramūs B diviziono ketvirtfinaliai

Šilalės „Lūšies“ „Facebook“ archyvo

Savaitgalį Regionų krepšinio lygos (RKL) A ir B divizionuose buvo sužaistos aštuonerios rungtynės. Stipriausiame divizione toliau visus iš koto verčia Šilalės „Lūšies“ kolektyvas pusfinalio starte patiesęs Kauno „Atleto“ komandą ir perėmęs iš jos namų aikštės pranašumą.

Tuo tarpu B divizione didesnių staigmenų išvengta, nes trys ketvirtfinalio serijos pasibaigė „sausu“ rezultatu 2-0 ir tik Vilniaus „Steko-Rivilės“ bei Radviliškio „Radviliškio-ŠSPC“ ekipos antradienį santykius baigs aiškintis trečiosiose, lemiamose, ketvirtfinalio serijos rungtynėse.

A divizionas

Jei „Lūšies“ (6) pergalę prieš „Omegos“ (3) ekipą dar galima pateisinti trumpa serija ir pastarąją komandą užklupusią traumų lavina, tai šeštadienio popietę vykusių rungtynių rezultatas daugelį privertė aiktelėti.

Svečiuose žaidę Šilalės krepšininkai toliau nepaisė jokių autoritetų ir „ant menčių“ paguldė prieš tai 18 pergalių iš eilės iškovojusią Kauno „Atleto“ (2) komandą.

Juolab, pati pergalė tikrai nebuvo atsitiktinė. Svečiai fantastišku tempu pradėjo rungtynes ir per pirmąjį kėlinuką pelnę net 30 taškų jo pabaigoje susikrovė apčiuopiamą devynių taškų pranašumą (30:21).

Nors Tomas Keršis dažnai rotavo žaidėjus, ieškodamas tinkamos sudėties, tačiau visos trenerio pastangos ėjo šuniui ant uodegos, nes ant emocijų bangos per rungtynes skrodę „Lūšies“ vyrai nesigręžiojo atgal, sulig kiekviena minute vis labiau tolo nuo varžovų ir dvikovos pabaigoje šventė sensacingą pergalę – 94:73.

Nugalėtojų ekipos vadovas Valdemaras Kasmauskas atskleidė sėkmingo komandos žaidimo priežastį: „Lyginant su reguliariuoju sezonu ar net atkrintamųjų pradžia esame stipriai nukraujavę, o pastarosiose rungtynėse vertėmės be dviejų pagrindinės sudėties žaidėjų.

Vis tik, pastaruoju metu komandai labai padeda tinkamai psichologinis nusiteikimas, nes vyrai labai rimtai ruošiasi rungtynėms ir į aikštę žengia būdami maksimaliai susikaupę.

Rungtynių metu darome tai, ką mokame geriausiai, o tuo pačiu stengiamės reaguoti į kiekvieną varžovų žaidimo elementą. Panašu, jog tai – duoda vaisių.

Kai laimėjom seriją prieš „Omegos“ ekipa, komandos viduje buvo rimtas pokalbis. Paklausiau vyrų ar jie džiaugiasi? Atsakė teigiamai. Tuomet pasakiau, kad su tinkamu nusiteikimu gerų emocijų ir džiugių akimirkų bus dar daugiau.

Tinkamas nusiteikimas dabar matosi jau per apšilimą, kuomet žaidėjai nebejuokauja vienas su kitu, o rimtai ruošiasi artėjančiai akistatai.“

Nugalėtojų komandą į pergalę atvedė rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs Valdas Undraitis, pelnęs 35 taškus ir surinkęs 36 naudingumo balus, jam puikiai talkino Justas Košys įmetęs 16 taškų ir atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus, Martynas Šeputis į savo sąskaitą įsirašė 11 taškų.

„Atleto“ gretose išsiskyrė Andrius Aleksandrovas įmetęs 15 taškų, Žygimantas Jocys pridėjo 14 taškų.

Įdomu tai, jog abi komandos ganėtinai aukštu procentu atakavo iš dviejų taškų zonos (26/41, 63,4% ir 20/34, 58,8%), pataikė panašų skaičių tolimų metimų (8-7) ir labai panašiai kovojo dėl atšokusių kamuolių (36-30).

Intrigos nestigo ir antrajame pusfinalyje, tiesa čia pergalę šventė aukštesnį reitingą turinti „Raseinių“ (1) ekipa išnešusi sveiką kailį akistatoje su Plungės „Olimpo“ (5) vyrais.

Tris kėlinukus aikštėje vyko apylygė kova, o didesnę laiko dalį priekyje buvo Alido Žukausko treniruojama svečių komanda.

Visgi, lemiamame kėlinuke aikštės šeimininkai perkando varžovų puolimo schemas, neutralizavo jų lyderius, o patys per dešimt minučių pelnę net 24 taškus pabėgo į priekį ir pagrindinio laiko pabaigoje išplėšė aukso vertės pergalę.

Tuo tarpu Plungės „Olimpo“ komandos vadovas Algirdas Šimkevičius davė trumpą komentarą: „Didžiąją rungtynių dalį buvome priekyje, o lemiamame kėlinuke kaip visada – taikiklis nusimušė. Varžovai dvikovos pabaigoje per greit bėgiojo, nebepataikėm į juos.

Jei rimtai, mūsų atsarginių žaidėjų suolelis trumpas yra, nėra ko keisti, dėl to taip ir gaunasi. Vis tik, nosies nenukabinam. Manau atsigriebsime ir šią seriją laimėsime 3-2.“

Nugalėtojų komandą į pergalę vedė varžovus iš proto savo tritaškiais varęs Darius Gricius (5/7 trit.), pelnęs 17 taškų, jam puikiai talkino Gediminas Butkus ir Simas Andraitis (3/4 trit.) pridėję po 15 taškų.

„Olimpo“ ekipoje išsiskyrė Tomas Domarkas, pelnęs 19 taškų ir Modestas Jurkaitis į savo sąskaitą įsirašęs 16 taškų ir 5 perimtus kamuolius.

Antrosios serijos rungtynes Šilalėje ir Plungėje vyks jau ateinantį antradienį, balandžio 02 d., kviečiame atvykti ir palaikyti savo mėgstamas komandas!

B divizionas

Po daugybės dramų ir netikėtumų B diviziono aštuntfinalyje ketvirtfinalio etapas praėjo visiškai ramiai – visos keturios serijos baigėsi „sausu“ rezultatus, o pergales šventė aukštesnį reitingą turėjusios ekipos.

Sunkiausiai į stipriausiųjų aštuonetą prasimušė Kėdainių SC-„Balticum“ (A5) komanda tik po itin dramatiškos kovos eliminavusi žemiausią reitingą aštuntfinaliuose turėjusią Rokiškio „Fenikso“ (B8) ekipą.

Pirmąsias rungtynes savo aikštėje žaidę Kėdainių atstovai laimėjo įtikinama persvara – 74:61, vis tik verta pažymėti, kad dviženklį pranašumą aikštės šeimininkai įgijo tik pačioje susitikimo pabaigoje.

SC-„Balticum“: Medas Kuprijanovas (12 atk.kam., 11 išpr.praž., 34 naud.balai) 21, Povilas Dambrauskas (5 rez.perd.) 17, Dominykas Mikalajūnas (0/6 trit.) 10.

„Feniksas“: Karolis Kvedaravičius 16, Linas Kolosovas (6 rez.perd.) 11.

Tuo tarpu antrojoje dvikovoje SC-„Balticum“ vyrams tam, kad pasiektų pergalę prireikė net 45 minučių kovos.

Didžiąją susitikimo dalį priekyje buvo vos 7 krepšininkus rotacijoje turėjusi „Rokiškio“ komanda. Visgi, lemiamame kėlinuke svečiai pavijo varžovus, išplėšė pratęsimą (68:68), o jame pasinaudoję kiekybine persvara (dėl išnaudoto pražangų limito rungtynes baigė tik keturi Rokiškio krepšininkai) pagaliau įrodė savo pranašumą – 83:78.

SC-„Balticum“: Medas Kuprijanovas (14 atk.kam., 10 išpr.praž., 38 naud.balai) 20, Julius Jasiulis ir Šarūnas Reinartas po 17.

„Feniksas“: Ernestas Leipus (7 kld.) 24, Karolis Kvedaravičius ir Justinas Merkys po 13.

Savo sirgaliams nervus gerokai patampę pusfinalio etapą pasiekė Vilkaviškio „Perlo“ (B1) krepšininkai abu kartus įveikę Mažeikių SM-„Dubgirio“ (A4) jaunimą.

Jau rašėme, kad ketvirtadienį suvalkiečiai šventė pergalę savo aikštėje 86:79. Tuo tarpu šeštadienio dvikova svečiuose „Perlo“ vyrams susiklostė gerokai sudėtingiau.

Aikštės šeimininkai nepriekaištingai pradėjo rungtynes ir pirmojo ketvirčio pabaigoje mėgavosi dviženkle persvara (25:15).

Nors vėliau Tomas Milinskas vedami svečiai apkarpė turėtą deficitą ir atkūrė rungtynėse intrigą, tačiau likus žaisti dešimčiai minučių priekyje rezultatu 60:59 vis dar buvo Mažeikių atstovai.

O tai, kas įvyko lemiamame kėlinuke labai sudėtinga paaiškinti. Iki tol puikiai puolę aikštės šeimininkai įstrigo varžovų gynyboje ir per kėlinuką sugebėjo sukrapštyti vos... 2 taškus.

Tuo tarpu lyg iš naujo atgimę Vilkaviškio krepšininkai savo darbą padarė be priekaištų – per tą patį laiką pelnė net 23 taškus, pabėgo į priekį ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą, tačiau tuo pačiu labai sudėtingą pergalę rezultatu 82:62.

„Perlas“: Tomas Milinskas 24, Arminas Šaulys 21, Aurimas Birgelis (4/4 dvit.) 17.

SM-„Dubgiris“: Jokūbas Rubinas ir Kasparas Šion po 13.

Panašus scenarijus pasikartojo ir pajūryje, kur vietos „VKKM-Neptūno“ (A6) komanda įpusėjus dvikovai turėjo dviženklį pranašumą (48:38).

Tačiau po didžiosios pertraukos monstrišką puolimą pademonstravę Pakruojo „Pakruojo-SC-Lygumų ŽŪB“ (A2) krepšininkai pasiuntė oponentus į nokdauną (30:6) ir pateikė beveik visus atsakymus į svarbiausius rungtynių klausimus (68:54).

Lemiamame kėlinuke aikštės šeimininkai nekėlė baltos vėliavos bei kovojo iki pat pagrindinio laiko pabaigos, vis tik Pakruojo atstovai sugebėjo išsaugoti įgytą pranašumą ir nuaidėjus finaliniam teisėjo švilpukui šventė lengvą pergalę rezultatu 88:74.

„Pakruojis-SC-Lygumų ŽŪB“: Almantas Pakarklis (6/6 trit.) 27, Nerijus Keleras (8 rez.perd.) 16, Mantas Jankaitis 15.

„VKKM-Neptūnas“: Matas Vaitkus 20, Oskaras Pleikys (10 atk.kam., 6 kld.) 18.

Kitame varžybų etape „Pakruojo-SC-Lygumų ŽŪB“ ekipos lauks kur kas grėsmingesnis varžovas – Vilkaviškio „Perlo“ vyrai, o šios serijos nugalėtojai iškovos ne tik bilietą į B diviziono finalą, tačiau tuo pačiu ir kelialapį į 2019-2020 m. sezono A diviziono kovas.

Penktadienio vakarą Vilniuje vyko „Steko-Rivilės“ (B2) ir Radviliškio „Radviliškio-ŠSPC“ (A3) ekipų akistata, kurią be didesnio vargo rezultatu 80:63 laimėjo aikštės šeimininkų ekipa.

Itin aukštą spartą susitikimo pradžioje pademonstravę vilniečiai greitai įgijo apčiuopiamą persvarą, o įpusėjus dvikovai jau triuškino varžovus (42:22).

Antroje susitikimo dalyje „Steko-Rivilės“ ekipa kiek sumažino apsukas, tačiau tai nesutrukdė jai išlaikyti saugų atstumą ir pagrindinio laiko pabaigoje šventė lengvą pergalę.

„Stekas-Rivilė“: Deimantas Pavlovskis (5 rez.perd.) 20, Donatas Janavičius 15, Gediminas Povilauskas (13 atk.kam., 7 rez.perd.) 13.

„Radviliškis-ŠSPC“: Mindaugas Ritikis 16, Simas Deveikis 10.

Sekmadienį vykusi atsakomoji šių komandų akistata klostėsi pagal kur kas įdomesnį scenarijų. Dvikovą geriau pradėjo Radviliškio atstovai, kurie sužaidus dešimt minučių buvo priekyje (27:21), tačiau antrajame kėlinuke svečiai perėmė iniciatyvą ir įpusėjus dvikovai patys mėgavosi 7 taškų persvara (47:40).

Po didžiosios pertraukos vilniečiai kurį laiką kontroliavo padėtį, tačiau trečiojo kėlinuko viduryje pateko į duobę, o tuo pasinaudoję „Radviliškio-ŠSPC“ krepšininkai spurtavo, išsiveržė į priekį ir slysdami ant tinkamos bangos susikrovė dviženklį pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai pasiekė saldų revanšą – 87:75.

„Radviliškis-ŠSPC“: Rytis Rauktys 28, Lukas Pipiras 24, Laurynas Andriuškevičius 8.

„Stekas-Rivilė“: Laurynas Jacevičius 16, Deimantas Pavlovskis 14.

Trečiosios ir lemiamos ketvirtfinalio serijos rungtynės vyks antradienį, balandžio 02 d., 19:45 val. Vilniuje esančiame „Ekinstos“ sporto centre, įsikūrusiame adresu Vytenio g. 46B.