Absoliutus Pakruojo dominavimas ir rami Vilkaviškio pergalė (foto)

Vilkaviškio „Perlo“ komandos „Facebook“ paskyr.

Ketvirtadienio vakarą Regionų krepšinio lygoje (RKL) buvo sužaisti du B diviziono ketvirtfinalio susitikimai, kuriuose užtikrintas pergales šventė favoritėmis laikytos Pakruojo ir Vilkaviškio ekipos.

Savo aikštėje žaidusi Pakruojo „Pakruojo-SC-Lygumų ŽŪB“ (A2) komanda egzaminavo vieną didžiausių aštuntfinalio staigmenų pateikusią Klaipėdos „VKKM-Neptūno“ (A6) ekipą.

Sakoma, kad kvaili mokosi iš savų klaidų, o protingi – iš svetimų. Tuo tarpu Pakruojo kolektyvas panašu, kad pasimokė abiem atvejais.

Skirtingai nei aštuntfinalyje išvengę prasto serijos starto ir tinkamai įvertinę iš Klaipėdos atvykusį jaunimą Pakruojo garbę ginantys krepšininkai dar pirmajame kėlinuke įgijo apčiuopiamą 9 taškų pranašumą (26:17), o įpusėjus dvikovai jau triuškino varžovus (46:30).

Trečiajame kėlinuke „VKKM-Neptūno“ atstovai dar bandė priešintis, tačiau varžovų entuziazmą greit numalšinę aikštės šeimininkai tik dar labiau padidino savo pranašumą ir anksčiau laiko pateikė atsakymus į svarbiausius vakaro klausimus.

Tad lemiamame kėlinuke abiems komandoms teliko sutvarkyti formalus ir ramiai užbaigti rungtynes, o nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė lengvą „Pakruojo-SC-Lygumų ŽŪB“ komandos pergalę rezultatu 93:73.

„Pakruojis-SC-Lygumų ŽŪB“: Daivaras Pakarklis (8/9 dvit.) 20, Mantas Jankaitis (6/7 dvit.) 15, Tomas Dura 14.

„VKKM-Neptūnas“: Arijus Adomauskas 12, Ugnius Mineikis, Matas Vaitkus, Oskaras Pleikys ir Arminas Bergaudas po 11.

Įdomu tai, kad šioje dvikovoje aikštės šeimininkai iš dviejų taškų zonos atakavo įspūdingu 72,9% (27/37 dvit.) taiklumu, be to įmetė 10 tritaškių (41,6%, 10/24 trit.) ir daugiau nei dviguba persvara laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (45-21). Šiuos skaičius galima apibūdinti dviem žodžiais: absoliutus dominavimas.

Antrose rungtynėse favorite laikyta Vilkaviškio „Perlo“ (B1) komanda kiek sunkiau įrodė savo pranašumą rezultatu 86:79 įveikdama Mažeikių SM-„Dubgirio“ (A4) jaunimą, tačiau tą aikštės šeimininkai pergalę taip pat pasiekė be didesnės psichologinės įtampos rungtynių metu.

Šių rungtynių nuotraukas rasite Vilkaviškio „Perlo“ komandos „Facebook“ paskyroje!

Dvikovą „Perlo“ ekipa pradėjo galingu spurtu, o sužaidus dešimt minučių jau triuškino varžovus (30:9). Nors vėliau mažeikiškiai kiek stabilizavo savo žaidimą ir laimėjo likusius tris kėlinukus, tačiau viskas ką svečiams pavyko padaryti, tai ženkliai apkarpyti turėtą deficitą.

„Perlas“: Paulius Grigaitis (12/16 dvit.) 28, Tomas Milinskas (3/4 trit.) 18, Arminas Šaulys 14.

SM-„Dubgiris“: Jokūbas Rubinas 28, Kasparas Šion (3/3 trit.) 14.

Svečių komanda šioje akistatoje tiesiog „degė“ atakuodama iš trijų taškų zonos (12/26 trit., 46,1%), tačiau koją jaunimui pakišo itin prastas pataikymas iš dviejų taškų zonos (16/40 dvit., 40%) ir pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių (30-39).