RKL atkrintamųjų starte - sensacija Plungėje ir saldus „Lūšies“ revanšas

Plungės Olimpiečių „Facebook" paskyr.

Antradienio vakarą prasidėjo ilgai lauktos Regionų krepšinio lygos (RKL) atkrintamosios varžybos, o pirmosios kovas pradėjo A diviziono aštuntfinalyje kovojančios ekipos.

Staigmenų ilgai laukti nereikėjo, nes jau šiame etape RKL gerbėjai sulaukė jeigu ne sensacingo, tai mažų mažiausiai netikėto rezultato, kuomet žemiausią reitingą turėjusi Panevėžio „Bangenės-Aiveros“ (12) komanda svečiuose rezultatu 73:72 sugebėjo įveikti Plungės „Olimpo“ (5) vyrus.

Dar prieš prasidedant serijai kalbintas Panevėžio ekipos vadovas Rimantas Mincė teigė, jog „Olimpo“ ekipa yra viena parankiausių „Bangenės-Aiveros“ vyrams. Ir panašu, kad jo žodžiuose buvo daug tiesos.

Didžiąją susitikimo dalį kova aikštėje vyko taškas į tašką, vis tik svarbiausiomis dvikovos akimirkomis šaltakraujiškiau žaidė svečių komanda, kuri likus pusantros minutės įgijo apčiuopiamą persvarą (73:69) ir išsaugoję ją iki pat finalinės sirenos šventė gana netikėtą pergalę.

„Bangenė-Aivera“: Mantas Rūbštavičius 18, Tadas Buinauskas 16, Simonas Slivka 12.

„Olimpas“: Gytautas Kibelkis (10 atk.kam.) 17, Mindaugas Tamušauskas 15.

Gera pradžia – pusė darbo, o ar pavyks panevėžiečiams žengti antrąjį, kur kas svarbesnį žingsnį pamatysime jau greitai. Atsakomoji šių ekipų akistata įvyks jau penktadienį Panevėžyje.

Netikėtai lengvą pergalę šventė „Kretingos“ (8) ekipa savo aikštėje rezultatu 82:59 palaužusi turnyro lentelės kaimynę „Kelmės“ (9) komandą.

Aikštės šeimininkai varžovus į nokdauną pasiuntė jau pirmajame kėlinuke, kurį laimėjo net 18 taškų skirtumu (29:11). Maža to, iki didžiosios pertraukos Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai savo pranašumą dar labiau padidino (53:30).

Antroje susitikimo dalyje „Kelmės“ vyrai pakilo ant kojų, tačiau to buvo maža, kad pavyktų bent jau atkurti dvikovoje intrigą.

„Kretinga“: Linas Jonuška (3/4 trit.) 17, Edgaras Danys (5/6 dvit.) 15, Domininkas Matutis (12 rez.perd.) ir Rytis Zabita (11 atk.kam.) po 10.

„Kelmė“: Ignas Daukšys 17, Ignas Ramašauskas (12 atk.kam.) 16.

Intrigos netrūko ir Tauragėje, kur vietos „Fortūnos-Agavos“ (7) ekipa tik po itin dramatiškos kovos rezultatu 79:76 įrodė savo pranašumą prieš Biržų „Biržų-KKSC“ (10) komandą.

Svečiai geriau pradėjo rungtynes ir didesniąją jų dalį buvo priekyje. Visgi, ketvirtajame kėlinuke į lemiamą šturmą pakilę aikštės šeimininkai perėmė iniciatyvą, išsiveržė į priekį ir išsaugoję įgytą pranašumą iki pat finalinio arbitro švilpuko šventė sunkią, tačiau pelnytą pergalę.

Šioje dvikovoje biržiečiai padarė vos 12 klaidų ir nepasinaudojo pagrindiniu savo ginklu - pataikydami vos 9 tolimus metimus (27,2%).

Tuo tarpu „Fortūnos-Agavos“ vyrai kelią pergalės link nusitiesė daugiau nei užtikrinta persvara (49-29) laimėdami kovą dėl atšokusių kamuolių ir kiek geriau nei varžovai išnaudodami savo snaiperius (12/32 trit., 37,5%).

„Fortūna-Agava“: Mantvydas Gečionis (7/11 trit.) 27, Osvaldas Braždžionis 13, Ignas Juškevičius (12 atk.kam.) 11.

„Biržai-KKSC“: Tautvydas Kazimieras Vyšniauskas 27, Algirdas Palaima 16.

Lengviausiai reikalus sutvarkė Šilalės „Lūšies“ (6) vyrai, kurie nepasigailėjo Akmenės SC-„Gruditos“ (11) ekipos ir pasiekė skambią pergalę – 101:65.

Aikštės šeimininkai ėmė tolti nuo varžovų dar pirmajame kėlinuke, o įpusėjus dvikovai jau turėjo daugiau nei užtikrintą persvarą (55:32).

Nors pergalė buvo jau „Lūšies“ krepšininkų rankose, tačiau po didžiosios pertraukos Šilalės ekipa nė nesirengė mažinti apsukų, dar labiau padidino savo pranašumą ir dvikovos pabaigoje šventė įspūdingą pergalę.

Nežinia, kaip baigsis ši serija, tačiau jau dabar galima sakyti, jog „Lūšies“ ekipa atsirevanšavo už sausio 12 d. Akmenėje patirtą žeminantį pralaimėjimą, kuomet SC-„Gruditos“ atstovams buvo nusileista net 20 taškų skirtumu 81:101.

„Lūšis“: Valdas Undraitis (12 atk.kam., 42 naud.balai) 27, Martynas Šeputis 19, Mindaugas Čepauskas (5 rez.perd.) 14.

SC-„Grudita“: Nerijus Mika (4/4 dvit., 6/6 baud.met) 17, Augustas Žilinskas 13.