A grupės lyderių akistata ir „Milastos“ nesėkmė žiūrovų minios akivaizdoje - B diviziono apžvalga

Nostra.lt-RKL B div. dvikova: „Milasta“ - „Kupiškis“

Kovo 11 dieną Nostra.lt-RKL B divizione sužaistos penkerios rungtynės. Šiauliuose susikovė A grupės lyderiai, „Kupiškis“ palaužė žiūrovų gausiai palaikomą „Milastą“, o „Gargždai-SC“ nugalėjo stipresnę „Savingę“.

„Radviliškis-ŠSPC“ užsitikrino pirmąją turnyrinės lentelės vietą

Radviliškio KK „Radviliškis-ŠSPC“ (21-2) išvykoje 82:69 (22:23, 17:18, 22:13, 21:15) antrojoje rungtynių pusėje palaužė turnyrinės lentelės kaimynę – Šiaulių KA „Saulė-ŠSG“ ekipą (18-5). Radviliškio komandos krepšininkai taip pat atsitiesė po vakar patirto pralaimėjimo prieš 5-oje turnyrinės lentelės vietoje esančią „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“.

Rungtynių eiga buvo nepastovi – šiauliečiai žaidė banguotai, jų rezultatyvius epizodus keitė mažiau sėkmingos atkarpos. „Radviliškis-ŠSPC“ susitikimą atidarė susikurdami 8 taškų persvarą (16:8), kurią „Saulė-ŠSG“ panaikino spurtu 0:9. Rezultatyvi atkarpa antrajame kėlinyje Šiaulių komandai leido išsiveržti į priekį (31:37).

Trečiojo ketvirčio pabaigoje šiauliečiai kluptelėjo ir leido „Radviliškiui-ŠSPC“ perimti situacijos kontrolę. Lyderių pozicijos radviliškiečiai nebeužleido ir įgiję dviženklę persvarą šventė pergalę.

Almantas Pakarklis geriausiai pasirodė „Radviliškis-ŠSPC“ komandoje. Almantas per 29 minutes pelnė 25 taškus (1/3 dvit., 7/11 trit., 2/2 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 28 naudingumo balus.

„Saulė-ŠSG“ komandoje rezultatyviausias buvo Eitvydas Juodris, per 34 minutes pelnęs 17 taškų (2/5 dvit., 1/4 trit., 2/7 baud.), atkovojęs 2 kamuolius, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą ir užsidirbęs 16 naudingumo balų.

2023-03-11
Eitvydas Juodris 17 Taškai 25 Almantas Pakarklis
Jokūbas Stropus 9 Kamuoliai 8 Almantas Pakarklis
Jokūbas Stropus 4 Perdavimai 4 Almantas Pakarklis

Pilnoje žiūrovų salėje Birštone – „Kupiškio“ pergalė

Kupiškio KK „Kupiškis“ (16-6) išvykoje rezultatu 87:65 (25:16, 18:17, 22:22, 22:10) įveikė Birštono „Milastos“ ekipą (13-9). Nepaisant šios nesėkmės, pergalė artėjančiose rungtynėse prieš „Dzūkijos“ krepšininkus užtikrintų „Milastos“ patekimą į atkrintamąsias.

Nuo pirmųjų minučių kupiškėnai ėmėsi iniciatyvos ir susikrovė solidžią persvarą (5:15). Antrasis ir trečiasis kėliniai buvo itin nepalankūs „Milastai“: Birštono krepšininkai per antrąjį kėlinį gavo net 4 technines pražangas, o dvi iš jų gavęs Vytautas Jakubaitis buvo priverstas palikti aikštelę.

Trečiajame kėlinyje dar vienam birštoniškiui baigėsi rungtynės – Kasparas Mikalajūnas užsidirbo penktą asmeninę pražangą. Svarbius žaidėjus praradusi „Milasta“ nebeatsitiesė ir leido „Kupiškiui“ rungtynes baigti su daugiau nei 20 taškų pranašumu.

„Milastos“ ekipoje išsiskyrė Eivydas Aleksa. Dvigubą dublį surinkęs žaidėjas per 34 minutes pelnė 14 taškų (5/9 dvit., 1/7 trit., 1/3 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 15 naudingumo balų.

„Kupiškio“ komandoje išskirtinį pasirodymą surengė Matas Sabaliauskas, per 27 minutes pelnęs 28 taškus (5/6 dvit., 2/4 trit., 12/14 baud.), atkovojęs 5 kamuolius, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą ir užsidirbęs 31 naudingumo balą.

2023-03-11
Andrius Gedminas 15 Taškai 28 Matas Sabaliauskas
Eivydas Aleksa 11 Kamuoliai 15 Paulius Blieka
Eivydas Aleksa 6 Perdavimai 8 Vaidotas Jatulevičius

„Gargždai-SC“ nutraukė pralaimėjimų seriją

Gargždų „Gargždai-SC“ (6-15) namuose 99:80 (19:21, 20:23, 26:21, 34:15) palaužė Kaišiadorių „Savingę“ (11-12). Gargždiškiai prieš šią pergalę pralaimėjo „Tornado KM-Taurui“, „Panevėžiui“ bei LKSK ekipai.

Pirmasis kėlinys praėjo be didesnių intrigų – komandos prilygo viena kitai. Antrajame „Savingė“ pirmavo ilgiau: į priekį išsiveržė spurtu 2:16 (35:44). Trečiajame ketvirtyje „Gargždai-SC“ vis dar vijosi priešininkus.

Ketvirtasis kėlinys situaciją apvertė aukštyn kojomis. Gargždiškiai ėmė žaisti su nauja jėga ir persvarą augino kaip ant mielių. Rungtynės baigėsi Gargždų ekipai per 8 minutes įgijus net 19 taškų pranašumą (99:80).

19 naudingumo balų „Savingės“ ekipoje surinko Ervinas Černis. Žaidėjas per 25 minutes pelnė 16 taškų (4/6 dvit., 0/1 trit., 8/13 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir išprovokavo net 9 varžovų pražangas.

Luko Aleksandravičiaus auklėtinių gretose geriausiai pasirodė Paulius Kazlauskas, kuris per 35 minutes pelnė 25 taškus (3/5 dvit., 6/11 trit., 1/1 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei surinko 34 naudingumo balus.

2023-03-11
Paulius Kazlauskas 25 Taškai 16 Ervinas Černis
Paulius Kazlauskas 9 Kamuoliai 7 Arminas Bareckas
Arminas Jokubaitis 9 Perdavimai 5 Liutauras Serkevičius

Švenčionėlių „Rida“ (2-20) – Vilniaus „Rytas-MRU“ (16-7) 75:98 (18:19, 18:30, 10:36, 29:23);

LKSK (2-21) – Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“ (15-8) 54:68 (13:15, 19:19, 17:17, 5:17).