Lyderius parklupdęs LCC „buzzer-beateris“, išvargtos „Jurbarko“ pergalės ir trys sezono rekordai (foto)

LCC Moose basketball „Facebook“ archyvo

Reguliariam Regionų krepšinio lygos (RKL) sezonui artėjant pabaigos link intriga gimsta net labiausiai nuspėjamose rungtynėse, turnyro autsaideriai meta rimtus iššūkius lyderiams, o žaidėjai ir komandos pasiekia naujus sezono rekordus. Įdomių akcentu nors vežimu vežk, tad apie viską iš eilės - tradicinėje savaitės apžvalgoje!

SAVAITĖS RUNGTYNĖS. Penktadienio vakarą Michealsen sporto centre, kur dienas leidžia „LCC tarptautinio universiteto“ (17-9) studentai buvo karšta, nes ginklus surėmė dėl vietos „TOPsport“ taurėje kovojanti aikštės šeimininkų ekipa ir turnyro lyderiai „Raseinių“ (23-4) krepšininkai.

Pirmojo rato akistatoje Raseiniuose Mariaus Tamolio treniruojami studentai jau buvo įkandę favoritams (90:82), tad atsakomojoje dvikovoje aikštės šeimininkai privalėjo įrodyti, jog prieš keletą mėnesių iškovota pergalė nebuvo atsitiktinumas.

Tačiau skaudų varžovų dūrį puikiai pamenanti „Raseinių“ ekipa nebuvo nusiteikusi antrą kartą bristi į tą pačią balą.

Susitikimą geriau pradėjo LCC atstovai, kurie žaidė kiek užtikrinčiau ir pirmąsias penkias metus mėgavosi trapia persvara. Tačiau aikštės šeimininkų džiaugsmas truko neilgai – kiek pakeitę savo gynybos sistemą svečiai perėmė iniciatyvą, pabėgo į priekį, o antrojo kėlinuko pabaigoje net buvo įgiję 12 taškų pranašumą (37:25).

Vis tik, šaltą dušą patyrę studentai greitai atsigavo, ištaisė savo klaidas ir po didžiosios pertraukos vėl mėgavosi pirmaujančiųjų vaidmeniu.

Kaip ir buvo galima tikėtis įdomiai įvykiai klostėsi pačioje pagrindinio laiko pabaigoje. Titaniškų pastangų dėka svečiai sugebėjo pristabdyti varžovus bei pačioje ketvirtojo kėlinuko pabaigoje išlygino rezultatą (71:71).

Studentų komanda nieko nelaukus paėmė minutinę pertraukėlę, po kurios preciziškai tiksliai įvykdė savo sumanymą – sulig finaline sirena Tadas Kymantas pataikė dvitaškį padėjusi LCC atstovams antrą kartą šiame sezone įveikti „Raseinių“ ekipą – 73:71!

Pergalingą „LCC universiteto“ metimą į „Raseinių“ komandos krepšį jūs galite pamatyti paspaudę čia.

DERBIS. Penktadienio vakarą Tauragėje vyko itin karštas Žemaitijos derbis, kuriame kovėsi savo aikštėje žaidusi „Fortūnos-Agavos“ (14-12) komanda ir Šilalės „Lūšies“ (14-12) krepšininkai.

Aikštės šeimininkai iki tol buvo iškovoję net šešias pergales iš eilės, o jų oponentai – tris, tad tiek geografinių, tiek turnyro lentelės kaimynų dvikovoje buvo kovojama ne tik dėl įskaitinio taško, bet ir dėl garbės.

Dviejų ambicingų klubų mūšis gavosi vykęs, tad gana gausiai „Fortūnos“ laisvalaikio centre susirinkę žiūrovai turėjo likti daugiau nei patenkinti.

Visas keturiasdešimt rungtynių minučių kova aikštėje vyko taškas į tašką, o tikra „vyšnia ant torto“ tapo tauragiškių pasiekta pergalė rezultatu 84:80, kuri leido „Fortūnos-Agavos“ ekipai ne tik įveikti principinius varžovus, bet ir užsitikrinti vietą atkrintamosiose.

(NE)NUGALIMIEJI. Su plačia šypsena veiduose šį turą prisimins B diviziono A grupės lyderė „Jurbarko“ (17-2) ekipa, savaitgalį savo aikštėje žaidusi dvejas rungtynes ir šventusi dvi kaip du vandens lašai viena į kitą panašias pergales.

Penktadienio vakarą Juliaus Demeniaus auklėtiniai tik per plauką išlipo „sausi“ iš balos rezultatu 88:86 palauždami Klaipėdos „VKKM-Neptūno“ (11-8) jaunimą, o šeštadienį savo aikštėje po dar karštesnės kovos tik paskutinėmis dvikovos sekundėmis 82:81 įveikė Šiaulių KA „Saulė“-SG-ASKA (6-13) jaunimą.

Viena vertus, dvi pergalės reiškia maksimalų savaitgalio planą, kita vertus – pralaimėjimą praėjusią savaitę ir dabar du sunkūs taškai akistatose prieš komandas, kurios svečiuose įveiktos dideliais skirtumais turėtų priversti kaip reikiant sunerimti „Jurbarko“ klubo vadovybę, juk atkrintamosios – jau čia pat, o ten klysti – negalima.

LYDERIŲ MŪŠIS. Dar viena turnyro lyderių akistata įvyko B divizione, kur petys į petį stojo dvi B grupės viršuje esančios Vilkaviškio „Perlo“ (21-2) ir Kaišiadorių „Kaišiadorių-Savingės“ (18-5) ekipos.

Pirmojo rato akistatą vykusią Kaišiadoryse laimėjo  aikštės šeimininkai (80:73), tad dabar jau savo teritorijoje buvę suvalkai troško revanšo.

Susitikimo geriau pradėjo svečiai, kurie per pirmąsias dešimt minučių susikrovė dviženklę persvarą (26:16). Vis tik, po trumpos pertraukėlės atkutę „Perlo“ krepšininkai antrajame kėlinuke gerokai apkarpė turėtą deficitą (46:48), o po didžiosios pertraukos visiškai perėmė iniciatyvą į savo rankas.

Trečiajame kėlinuke „Kaišiadorių-Savingės“ krepšininkai dar priešinosi, tačiau lemiamame ketvirtyje Vilkaviškio atstovai pasiuntė varžovus į nokdauną ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę rezultatu 101:77.

ATOTRŪKIS. Ketvirtadienio vakarą absoliuti A diviziono autsaiderė „Jonavos-2“ (0-26) ekipa savo aikštėje priėmė vos vienu laipteliu aukščiau esančią „Vytauto Didžiojo universiteto“ (6-20) komandą ir patyrė jau 26 nesėkmę iš eilės.

Įdomu tai, jog net dvikovoje su turnyro lentelės kaimyne bei veikiausiai vietą A divizione kitame sezone prarasiančia VDU ekipa jonaviečiai atrodė beviltiškai, nes atotrūkis tarp jų ir artimiausių kaimynų yra daugiau nei didelis.

Praėjusią savaitę „Jonavos-2“ ekipa net 47 taškų skirtumu (50:97) pralaimėjo 14 poziciją užimančiai Ukmergės „Olimpo“ (7-19) ekipai, o šį savaitgalį VDU studentams nusileido ne ką mažesne 34 taškų persvara 60:94.

Tad panašu, jog pasibaigus reguliariajam sezonui lygos istorijos metraščiai pasipildys sunkiai pakartojamu antirekordu.

SAUSI. Po Joniškio „Saned“ ekipos diskvalifikacijos Plungės sporto ir rekreacijos centro (0-19) komanda liko vienintelė B diviziono A grupėje įskaitinių taškų neturinčia ekipa.

Skaičių 0 pergalių grafoje plungiškiai galėjo panaikinti šeštadienio vakarą, kuomet savo aikštėje priėmė Kauno „Žalgirio-3“ (10-10) garbę ginantį jaunimą.

Aikštės šeimininkai puikiai pradėjo rungtynes ir didžiąją dalį mėgavosi dviženkle persvara. Tačiau laiku atsibudęs „Žalgirio-3“ krepšininkai sugebėjo „sausi“ išlipti iš balos, kuomet po įspūdingai sužaisto lemiamo rungtynių ketvirčio (22:6) šventė itin sudėtingą pergalę rezultatu 77:71.

SERIJOS. Šiuo metu net keturios RKL komandos veikiausiai nebeprisimena, ką reiškia pralaimėjimo kartėlis – A divizione lygių sau neranda Kauno „Atleto“ (21-5) komanda savaitgalį šventusi jau 12 pergalę iš eilės.

Tuo tarpu likusios trys „karštosios“ ekipos kaunasi B divizione – triuškinama persvara lyderių mūšį laimėję Vilkaviškio „Perlo“ krepšininkai laimėjo jau 13 rungtynių paeiliui, Pakruojo „Pakruojis-SC-Lygumų ŽŪB“ (16-4) iškovojo 11, o pirmenybių debiutantai „Užpalių“ (19-4) krepšininkai 9 pergalę iš eilės.

REKORDAI. Šį savaitgalį buvo pasiekti net trys RKL sezono rekordai. Šeštadienį žaistoje dvikovoje Anykščių KKSC-„Elmio“ (14-10) įžaidėjas Žygimantas Žiukas atliko 16 rezultatyvių perdavimų, taip pat šeštadienį vykusiose rungtynėse „Žalgirio-3“ puolėjas Paulius Murauskas realizavo 15 baudos metimų.

Dar vienas rekordas buvo pasiektas komandinėje įskaitoje, kuomet penktadienio vakarą vykusioje akistatoje Kauno r. „Omegos“ (22-4) ekipa pademonstravo aukščiausią dvitaškių pataikymo procentą 79% (30/38 dvit.).

SAVAITGALIO SKAIČIAI. Šią savaitę RKL buvo sužaistos 27 rungtynės, kurios visos pasibaigė vidutine 12,9  taško persvara.

Didžiausias savaitgalio pergales šventė „Vytauto Didžiojo universiteto“ studentai įveikę „Jonavos-2“ garbę ginančius krepšininkus net 34 taškų skirtumu ir tokia pat persvara savo pranašumą įrodę Šakių „Šakių“ (6-13) atstovai, kurie netikėtai lengvai palaužė turnyro rikiuotėje gerokai aukščiau esantį Gargždų SC „Led Head“ (9-11) jaunimą.

Mažiausiu skirtumu varžovus palaužė „Jurbarko“ ekipa vos 1 taško persvara įveikusi Šiaulių KA „Saulės“-SG-ASKA komandą.

Daugiausiai taškų (112) savaitgalį pelnė „Šakių“ krepšininkai, mažiausiai (57) įmetė Kėdainių SC-„Balticum“ (12-9) ekipa.

SAVAITĖS MVP.  Antrą savaitę iš eilės MVP titulas atitenka fenomenaliam Vilniaus „Steko-Rivilės“ aukštaūgiui Gediminui Povilauskui, kuris per dvejas savaitgalio rungtynes vidutiniškai pelnė po 18,5 taško, atkovojo po 20 atšokusių kamuolių, atliko po 4,5 rezultatyvaus perdavimo ir rinko po 34,5 naudingumo balo.