RKL savaitės akcentai (11.14-11.16)

Gargždų SC

Po dar vieno aktyvaus Regionų krepšinio lygos (RKL) savaitgalio, siūlome susipažinti su svarbiausiais momentais ir įdomybėmis. Visa tai - tradicinėje rubrikoje "Savaitės akcentai".

Savaitės mačas. Šį savaitgalį iš viso užfiksuotos trejos rungtynės, kuriose nugalėtoją nuo pralaimėjusiojo teskyrė 1-2 taškai. Savaitės mačo nominaciją nutarėme skirti B diviziono B grupės lyderių mūšiui - Šilalės "Lūšis" - Gargždų SC. Abi ekipos B divizione turi išsikėlusios tik aukščiausius tikslus, todėl penktadienį (11 14) laukė principinis mūšis. Taip ir įvyko. Pirmaujanti komanda šiose rungtynėse keitėsi net 14 kartų, o 9 kartus rezultatas buvo lygus. Tiesa, antrajame ketvirtyje svečiuose žaidę "Lūšies" krepšininkai buvo susikrovę dviženklę persvarą - 39:28, tačiau šis atotrūkis netruko išnykti, o žiūrovai antroje mačo dalyje džiaugėsi tikru trileriu. Iki ketvirtojo ketvirčio pabaigos likus kiek daugiau nei minutei, svečiai iš Šilalės surengė sėkmingą atkarpą 4:0, o šeimininkams paliko vos 15 sekundžių. Per jas Gargždų atstovai spėjo pataikyti tolimą metimą ir sušvelninti atsilikimą iki minimalaus, tačiau didesniems žygiams laiko nebepakako - 75:76.

Pratęsimas. Tikrą dramą turėjo galimybę stebėti ir Kupiškio krepšinio sirgaliai. Jų mylima komanda savo aikštėje priėmė Neringos "Kuršius" ir po 45 minučių aršios kovos - šventė pergalę 105:103. Pagrindinio laiko pabaigoje kupiškėnai nesugebėjo išsaugoti savo 2 taškų pranašumo, kai taiklus Mato Andruškevičiaus dvitaškis išlygino rezultatą ir pasiuntė komandas į pratęsimą. Jo metu abi varžovės ir toliau žengė koja kojon iki paskutinės minutės. Tačiau taiklūs baudos metimai pačioje pratęsimo pabaigoje lėmė šeimininkų triumfą.

Per plauką. Sensacija galėjo virsti Kretingos "Kretingos" ir Tauragės krepšinio klubo akistata. Be pralaimėjimų žengiantys tauragiškiai tik vos vos sugebėjo išnešti sveiką kailį iš varžovų arenos. Nors Tauragės krepšininkai dar pirmoje mačo dalyje buvo pabėgę 13 taškų į priekį, tačiau savų sirgalių palaikomi kretingiškiai atrado savyje jėgų pasivyti ir atkurti intrigą, kuri tęsėsi iki pat paskutinių akimirkų. Likus vos 8 sekundėms iki ketvirtojo kėlinuko pabaigos šeimininkai po taiklaus Martyno Airošiaus metimo buvo atsidūrę priekyje (70:69). Tikru Tauragės komandos gelbėtoju tapo Liudas Radavičius, kurio paskutinis taiklus dvitaškis likus 4 sek. išvedė svečius į priekį. Tiesa, paskutinę sekundę desperatišką metimą dar spėjo išmesti Kretingos lyderis M.Airošius, tačiau jis buvo netaiklus. Sunkią 7-tąją pergalę iškovojo Tauragės krepšinio klubas 71:70.

Nepralaimėję. RKL pirmenybėse po šio savaitgalio liko dar mažiau nepralaimėjusių komandų. A divizione situacija nepasikeitė - čia ir toliau "sausos" išlieka Tauragės bei Telšių komandos, kurios yra iškovojusios po 7 pergales. Tuo tarpu B divizione iš elitinio klubo iškrito Gargždų SC. Taigi, vienintelė nepralaimėjusi komanda B divizione išlieka Pabradės "TTS-Telesfera". Tiesa, jos dar laukia du artimiausi turnyrinės lentelės persekiotojai - "Ignalina" ir "Sūduvis". Ar kuri nors ekipa išstums pabradiškius iš lyderio sosto, pamatysime jau kitą savaitgalį.

Stebina. Viena iš 4 stipriausių praėjusio RKL B diviziono sezono komandų - LKSK - šiemet atrodo kaip ne savame kailyje. Kurčiųjų rinktinės nariai pralaimėjo visas 7 žaistas rungtynes ir skendi A grupės dugne. Šioje grupėje ji liko vienintele ekipa, kuri dar neiškovojo nei vienos pergalės.

Rekordas. Šį savaitgalį pakartotas dar vienas RKL rekordas. Šįkart - išprovokuotų pražangų kategorijoje. Jonavos sporto klubo atstovas Laimonas Kazulis rungtynėse su Ukmergės "Olimpu" išprovokavo net 19 varžovų pražangų. Šis rezultatas pakartojo praėjusiame sezone Igno Juškevičiaus pasiektą rekordą.

Naudingiausias. Naudingiausiu savaitės žaidėju pripažintas Radviliškio ŠSPC komandos puolėjas Lukas Pipiras. Rungtynėse su Kelmės "Kelme" pastarasis pelnė 34 taškus, atkovojo 10 ir perėmė 5 kamuolius bei išprovokavo  6 varžovų pražangas. Iš viso krepšininko naudingumas siekė 47 balus. Toks puikus pasirodymas ne tik lėmė naudingiausio RKL savaitės žaidėjo vardą, bet ir padėjo Radviliškio komandai iškovoti pergalę.

Nuotraukų galerijos. Stakliškių "Stakliškės" - Alytaus SRC-"Dzūkija", Gargždų SC - Šilalės "Lūšis", Kauno "United-Radijas Tau" - Kauno raj. "ASU-Tornado", Tauragės krepšinio klubas - Anykščių KKSC-Volupis