RKL savaitės akcentai (02.27-28), 3 nuotraukų albumai

Paskutinis kalendorinės žiemos savaitgalis Regionų krepšinio lygoje (RKL) buvo svarbus abiems divizionams. Stipresniajame A divizione baigėsi didžiausia čempionato dalis - reguliarusis sezonas. Tuo tarpu B divizionas pradėjo atkrintamąsias varžybas. Apie įdomiausius savaitgalio momentus - tradicinėje pirmadienio rubrikoje Savaitės akcentai.

Savaitės mačas. Atkrintamųjų varžybų pradžią B divizione papuošė rungtynės tarp Pakruojo "Pakruojo-Lygumų ŽŪM" ir Ignalinos "Ignalinos" komandų. Reguliariajame sezone pakruojiškiai B grupėje užėmė 4-tą vietą, o Ignalina A grupėje liko 5-ta. Panašus ekipų pajėgumas atsispindėjo ir rungtynėse, kuriose nugalėtojui išsiaiškinti neužteko 4 kėlinukų. Iš viso rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi 13 kartų ir tiek pat kartų rezultatas buvo lygus. Didžiausia intriga įsiplieskė likus vienai minutei iki ketvirto ketvirčio pabaigos, kai po Tomo Duros tritaškio Pakruojis pirmavo 90:86. Visgi po minutės pertraukėlės Ignalinos krepšininkai atsakė tuo pačiu - Manto Kibildžio tolimas metimas šeimininkams paliko minimalų pranašumą (90:89). Kitoje atakoje pakruojiškis Rytis Grigaitis stojo mesti dviejų baudos metimų, iš kurių tikslą pasiekė tik vienas. Svečiai rankų nenuleido ir surengę ataką per 7 sekundes po M.Kibildžio taiklaus metimo išlygino rezultatą - 91:91. Pakruojo ekipai dar liko laiko suregzti paskutinei atakai, tačiau R.Grigaičio metimas buvo netaiklus - pratęsimas. Jo metu nervų  karas tęsėsi. Ekipos žengė greta, o likus 20 sek. M.Kibildis pelnė 2 taškus su pražangą ir išvedė Ignaliną į priekį 102:100. Negana to, kitoje atakoje šeimininkai suklydo, o darkart prie baudų metimo linijos stojęs M.Kibildis padidino saviškių persvarą vienu taškų. Rungtynės baigėsi rezultatu 100:103 (28-23, 20-20, 17-26, 26-22, 9-12).

Nedaug iki netikėtumo. 6-toje vietoje likę Alytaus SRC-"Dzūkijos" krepšininkai tikrą nervų karą sukėlė Šilalėje, kur vietos "Lūšis" tik per plauką išvengė fiasko. Visas rungtynes vyko atkakli kova, kurios pabaigoje žiūrovai išvydo kai ką neįtikėtino. Likus 4 minutėms iki 4 kėlinuko pabaigos šeimininkai pirmavo 8 taškų skirtumu 80:72. Tačiau svečiai taip uždarė savo krepšio prieigas, kad "Lūšis" negalėjo pelnyti taškų net 3 su puse minutės. Tuo tarpu alytiškiai pelnė net 11 taškų ir likus apie pusei minutės jau pirmavo 83:80. Krepšys Šilalei atsirišo tik likus 22 sek. iki mačo pabaigos, kuomet atsilikimą iki 1 taško sumažino Justo Košio dvitaškis (82:83). Iškart po jo šeimininkai prasižengė ir pasiuntė varžovus prie baudų metimo linijos. Visgi abi Edgaro Švelgino baudos skriejo pro šalį, o kamuolį atkovojęs J.Košys pats dar spėjo pelnyti taškus ir išplėšti vieną svarbiausių pergalių šiame sezone 84:83 (18-21, 25-24, 25-16, 16-22).

Atkaklios. Nedaug trūko, kad ne itin maloniai reguliarųjį sezoną baigtų vieni iš RKL čempionato favoritų Telšių "Telšiai". Paskutinėse pirmojo etapo rungtynėse su Marijampolės "Sūduva-Mantinga-2" išvykoje žaidę žemaičiai buvo priversti vytis varžovus beveik visą rungtynių laiką. Ir tik pačioje mačo pabaigoje šeimininkų emocijos ir taiklus Tomo Domarko tritaškis paskandino suvalkiečių viltis prasibrauti į atkrintamąsias - 67:64 (9-15, 18-17, 17-13, 23-19). "Sūduvai" šios pergalės reikėjo lyg oro - tik ji galėjo išsaugoti viltis pratęsti sezoną.

Netikėtumas. Labai nesuklysime jei šiokiu tokiu netikėtumu pavadinsime ir Akmenės SCKK-"Akmenės cemento" pralaimėjimą Biržų "Rinkuškių alaus" komandai. Šis mačas abiems buvo svarbus galutinių vietų turnyrinėje lentelėje prasme. Pergalės atvejų akmeniškiai būtų pakilę į trečiąją vietą. Tuo metu Biržams pergalė reiškė 7-tą poziciją. Aikštės pranašumą turėję biržiečiai visų rungtynių metu neleido suabejoti savo pranašumu ir iškovojo užtikrintą pergalę 89:70 bei 7-tą poziciją reguliariajame sezone.

Atkrintamosios. A diviziono komandos jau rengia planus pirmajam atkrintamųjų etapui, kuriame dalyvaus 5-12 vietas užėmusios ekipos. Jos į kovą stos kovo 13 dieną. 1-4 vietas iškovojusios komandos kelsis tiesiai į ketvirtfinalio etapą, kuris prasidės kovo 20 d.

Už borto. Šis sezonas jau baigtas 4 RKL A diviziono komandoms - Marijampolės "Sūduvai-Mantingai-2", Kauno "United-Radijas Tau", Kauno "Sabonio krepšinio centrui" ir Kupiškio KK "Kupiškis". 15 ir 16 vietas užėmę saboniukai ir Kupiškio krepšininkai kitame sezone bus priversti savo vietas A divizione užleisti dviems geriausioms B diviziono ekipoms.

Naudingiausias. B diviziono dramoje, vykusioje mače tarp Ignalinos ir Pakruojo komandų, dar vieną puikų asmeninį pasirodymą surengė Ignalinai atstovaujantis Ugnius Luneckas. 40 minučių aikštėje praleidę vidurio puolėjas pelnė 30 taškų, atkovojo 14 kamuolių, išprovokavo 8 pražangas ir blokavo 4 varžovų metimus. Jo naudingumas iš viso siekią 47 balus.

Nuotraukų galerijos. Marijampolės "Sūduvis" - Kauno BC "Boom", Gargždų SC - LKSK, Stakliškių "Stakliškės" - Kauno "Perkūnas-Vytrita"