RKL komandų turnyras „Perkūno“ taurė finišavo triuškinančia Kauno „Omega-United“ pergale (foto)

L.Šilkaičio

Spalio 2-4 dienomis Kaune vykęs RKL komandų turnyras „Perkūno“ taurei laimėti finišavo Kauno „Omega-United“ komandos triumfu. Rolando Urkio auklėtiniai finale 87:55 pranoko VDU antrąją studentų rinktinę, kuriai pavyko mesti iššūkį tik pirmoje rungtynių pusėje. Triuškinančiai (28:8) trečią kėlinį laimėję „Omega-United“ krepšininkai ketvirtajame kėlinyje jau galėjo matuotis aukso medalius.

Po lygiai sužaisto pirmojo kėlinio (15:15) „Omega-United“ iniciatyvą čiupo antrajame kėlinyje. Kai E. Dainys pataikė tritaškį nuo lentos, o netrukus po perimto kamuolio išprovokavo baudų metimus, komandas skyrė jau aštuoni taškai (34:26).

Itin tvirtai trečią kėlinį pradėjusi „Omega-United“ sudavė smūgį VDU-2 ekipai. J. Špoko ir A. Gedmino tritaškiai akimirksniu sulipdė triuškinančią persvarą, o tobulai sužaistą ketvirtį vainikavo L. Lukošenkino sudėtingas, tačiau taiklus dvitaškis paskutinę sekundę – 64:35.

„Du kėlinius buvo apylygis žaidimas, labiau grįstas gynyba. Sunkiai puolėme, tačiau ir varžovų nepaleidome į priekį. Trečio kėlinio pradžia buvo lemiama. Aikštės gynyba nepasiteisino, varžovai pataikė eilę tolimų metimų, ir pavyti buvo labai sudėtinga.“ – pripažino VDU-2 žaidėjas Vilius Sajekas.

Naudingiausiu finalo žaidėju tapo Jokūbas Špokas. Aštuoniolikmetis buvo rezultatyviausias „Omega-United“ komandoje – pelnė 22 taškus (5/8 dvitaškiai, 4/8 tritaškiai), atkovojo 5 kamuolius ir surinko 23 naudingumo balus.

„Omega-United“: J. Špokas 22 tšk., L. Lukošenkinas 15 tšk., A. Gedminas 12 tšk., O. Brazdžionis 9 tšk., E. Dainys 8 tšk. (11 atk. k., 12 rez. p.).

VDU-2: T. Žūtautas ir D. Kisielius po 10 tšk., V. Sajekas ir L. Žukauskas po 8 tšk.

Statistika ir fotogalerija

Turnyras nebuvo lengvas, ypatingai atidirbome šeštadienio rungtynėse prieš Marijampolės komandą. Tai atsiliepė ir šiandien finale. Kol kas tai yra pasiruošimas – išbandom derinius, išbandom žaidėjus, pratinamės vienas prie kito. Kažkokių skubotų išvadų nedarysime,stengsimės pasimokyti iš savo klaidų ir lauksime sezono. Šiame turnyre puikiai pasižiūrėjome į save iš šono. – pridūrė V. Sajekas.

Mažajame finale blankiai rungtyniavusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga-2“ neprilygo KTU studentams. Finalo šeimininkai dėsningai keliavo link pergalės nuo pirmų minučių, tad galutinis rezultatas atspindėjo triuškinančią Vytauto Pliaugos auklėtinių pergalę 79:52.

„Labai džiaugtis trečiąja vieta negalime, bet pergalingai užbaigti turnyrą – be abejo gerai. Šeštadienis buvo sunkus fiziškai, tačiau atsilaikėme, o šiandien pasirodėme gana gerai. Sezono pasiruošimas dar eigoje, iki starto liko šiek tiek laiko, tad tikimės dar geriau pasiruošti. Gynyba ir puikus naujokų indėlis turėtų būti mūsų stiprioji pusė.“ – po mažojo finalo kalbėjo KTU komandos kapitonas Matas-Edgaras Staniukaitis.

KTU: D. Rinkūnas 20 tšk., M. Staniukaitis 12 tšk., M. Zigmantavičius 10 tšk. (4 per. k.), E. Ignatavičius 9 tšk.

Marijampolės „Sūduva-Mantinga-2“: G. Stankevičius 15 tšk., E. Černauskas 10 tšk., T. Mušenkovas 7 tšk.

Statistika ir fotogalerija.

Kovoje dėl 5-osios vietos taip pat užfiksuotas įtikinantis rezultatas. Alytaus SRC-Dzūkija rezultatu 75:52 pranoko Kauno KM „Perkūnas-Vytrita“ ekipą. Alytiškiai pergalės pamatus dėjo jau pirmoje rungtynių pusėje (49:22), o po ilgosios pertraukos ne tik sėkmingai saugojo, bet ir didino pranašumą.

Alytaus SRC-Dzūkija: M. Sušinskas 15 tšk., G. Vasiliauskas 14 tšk., R. Sasnauskas (9 atk. k.) ir E. Gontarev po 13 tšk.
KM „Perkūnas-Vytrita“: A. Borodinas 15 tšk., L. Mikalauskas ir M. Gailiūnas po 6 tšk.
Statistika.

Aiškinantis galutinę komandų rikiuotę ilgiausiai intriga lydėjo dvikovą dėl septintosios vietos. Kauno „ASU-Tornado“ ir Stakliškių „Guosta“ susitikimo baigtis sprendėsi paskutinėmis rungtynių minutėmis, tačiau vos šešiese rungtyniavusi Stakliškių ekipa sugebėjo oponentus aplenkti rezultatu 95:88.

Stakliškių „Guosta“: T. Mickevičius 26 tšk. (8 rez. p.), A. Čibiras 23 tšk. (10 atk. k.), E. Straigis 18 tšk., E. Keblikas 14 tšk., T. Švedas 11 tšk. (9 atk. k., 6 rez. p.).

„ASU-Tornado“: A. Tilindė 30 tšk. (13/17 dvitaškiai), Š. Ajauskas 13 tšk. (10 atk. k.), D. Petkevičius 10 tšk. (10 atk. k., 6 per. k.).