Pratęsimas Molėtuose ir į pergalių kelią grįžusi „Milasta“ - B diviziono apžvalga

Nostra.lt-RKL B div. dvikova: „Ežerūnas“ - „Rytas-MRU“. Molėtų "Ežerūno" nuotrauka.

Kovo 3 dieną Nostra.lt-RKL B divizione surengtos aštuonerios rungtynės. Molėtuose „Rytas-MRU“ pratęsime nurungė vietinius krepšininkus, „Milasta“ po ilgos nesėkmių eilės iškovojo pergalę, o SRC-„Dzūkija“ nepasipriešino „Trakams“.

Molėtuose – vilniečių triumfas

Molėtų „Ežerūnas“ (11-10) namuose rezultatu 88:92 (23:22, 10:19, 28:17, 19:22, 8:12) po pratęsimo buvo priverstas pripažinti Vilniaus „Ryto-MRU“ (15-7) pranašumą. Vilniečiai iškovojo trečią pergalę iš eilės ir rikiuojasi B grupės turnyrinės lentelės ketvirtoje vietoje.

Net 18 minučių komandos kovojo taškas į tašką, ir lyderis keitėsi su kone kiekvienu taikliu metimu. Antrojo kėlinio pabaigoje vilniečiai spurtavo 1:10 ir įgijo rimtesnę persvarą (33:41), kuri po ilgosios pertraukos pakilo ir iki dviženklės (42:53). Iškart po to „Ežerūnas“ sužaidė puikų epizodą 13:0 ir išsiveržė į priekį (55:53).

Ketvirtąjį kėlinį molėtiškiai pradėjo pelnydami 9 taškus ir susikurdami 12 taškų pranašumą (70:58). „Rytas-MRU“ į tai atsakė 4 taikliais dvitaškiais ir grįžo į kovą dėl pergalės. Likus pusei minutės vilnietis Nojus Kulieša išprovokavo pražangą, realizavo tris baudos metimus ir iškovojo pratęsimą. Jame svečiai buvo pranašesni ir nė akimirkai neleido „Ežerūnui“ pirmauti.

„Rytas-MRU“ ekipoje geriausiai pasirodė komandos lyderis Nojus Kulieša. Nojus per 32 minutes pelnė 23 taškus (5/10 dvit., 3/5 trit., 4/5 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 varžovų pražangas ir užsidirbo 26 naudingumo balus.

Mindaugo Kildišiaus auklėtinių gretose geriausiai pasirodė Kipras Pumputis, per 35 minutes pelnęs 25 taškus (3/9 dvit., 6/8 trit., 1/4 baud.), atkovojęs net 11 kamuolių, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 27 naudingumo balus.

2023-03-03
Kipras Pumputis 25 Taškai 23 Nojus Kulieša
Kipras Pumputis 11 Kamuoliai 8 Ernestas Matulevič
Marius Valkauskas 7 Perdavimai 4 Ernestas Matulevič

„Milasta“ išlipo iš pralaimėjimų liūno

Birštono „Milasta“ (13-8) namuose rezultatu 73:66 (18:19, 23:20, 14:14, 18:13) įveikė antroje B grupės turnyrinės lentelės vietoje esančią Ignalinos „Vilkakalnio“ komandą (15-6). Ši „Milastos“ pergalė – pirma po šešių pralaimėjimų paeiliui. Ji taip pat nutraukė „Vilkakalnio“ keturių pergalių seriją.

Rungtynių lyderis keitėsi kiekviename kėlinyje: pirmajame nežymiai pirmavo „Vilkakalnis“, o antrajame į priekį išsiveržusi „Milasta“ susikūrė 9 taškų persvarą (36:27). Antrojoje rungtynių pusėje ignaliniškiai vėl lyderiavo minimaliu skirtumu, o paskutiniajame ketvirtyje Birštono krepšininkai perėmė rungtynių kontrolę ir nedideliu, tačiau pastoviu skirtumu atsilaikė iki rungtynių pabaigos.

Verta pabrėžti, jog didelis veiksnys „Milastos“ pergalei buvo 34 atsarginių žaidėjų taškai, kol tuo tarpu nuo suolelio kilę „Vilkakalnio“ krepšininkai sumetė 19 taškų.

Net 20 taškų (4/8 dvit., 3/5 trit., 3/4 baud.) „Milastos“ ekipoje pelnė nuo suolelio kilęs Kasparas Mikalajūnas. Žaidėjas per 20 minučių atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 3 varžovų pražangas ir surinko 19 naudingumo balų.

„Vilkakalnio“ krepšininkų gretose geriausiai pasirodė Gytis Sutkus, jis per 31 minutę pelnė 16 taškų (8/10 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 7 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 3 varžovų pražangas bei užsidirbo 19 naudingumo balų.

2023-03-03
Kasparas Mikalajūnas 20 Taškai 17 Tomas Mackonis
Eivydas Aleksa 10 Kamuoliai 7 Gytis Sutkus
Vytautas Jakubaitis 5 Perdavimai 7 Nojus Vaikšnoras

SRC-„Dzūkija“ lyderiams nepasipriešino

BC „Trakai“ (18-4) pratęsė pergalingų rungtynių seriją ir rezultatu 97:85 (19:29, 30:19, 30:18, 18:19) palaužė dėl patekimo į atkrintamųjų etapą kovojančią Alytaus SRC-„Dzūkiją“ (8-11). Alytaus komanda šiuo metu rikiuojasi 9-oje turnyrinės lentelės vietoje. Alytiškiams žūtbūt reikia laimėti artėjančias rungtynes, jog aplenktų „Druskininkų“ (10-11) bei „Ežerūno“ (11-10) ekipas.

SRC-„Dzūkija“ startavo stipriau ir jau pirmojo kėlinio viduryje turėjo 10 taškų pranašumą (8:18). Antrajame ketvirtyje trakiškiai priartėjo prie varžovų, o po ilgosios pertraukos rezultatą persvėrė savo naudai ir susikrovė 14 taškų persvarą (79:65).

Paskutiniajame kėlinyje skirtumas netgi viršijo 20 taškų ribą (89:66). Tiksint paskutinėms minutėms alytiškiai surengė spurtą 0:12 ir sumažino atsilikimą perpus, tačiau pergalė nebuvo pasiekiama.

„Trakų“ komandoje geriausiai pasirodė Vincentas Adomaitis. Žaidėjas per beveik 28 minutes pelnė 29 taškus (13/19 dvit., 0/1 trit., 3/3 baud.), atkovojo net 12 kamuolių, išprovokavo 3 varžovų pražangas bei surinko 31 naudingumo balą.

Adomas Stančikas buvo naudingiausias SRC-„Dzūkijos“ ekipoje. Adomas per 20 minučių pelnė 15 taškų (1/2 dvit., 3/4 trit., 4/7 baud.), atkovojo 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 varžovų pražangas ir užsidirbo 18 naudingumo balų.

2023-03-03
Vincentas Adomaitis 29 Taškai 15 Adomas Stančikas
Vincentas Adomaitis 12 Kamuoliai 7 Nojus Lebskas
Andrius Gaidys 7 Perdavimai 6 Mantas Čiginskas

Kauno r. „Tornado KM-Tauras“ (14-8) – Kretingos SM-„Kretinga“ (1-20) 92:60 (31:11, 10:19, 24:13, 27:17);

VKM-VILMA (7-12) – Kupiškio KK „Kupiškis“ (14-6) 64:88 (21:14, 14:29, 18:19, 11:26);

Skuodo KKSC-„Kuršasta“ (16-5) – LKSK (0-20) 82:57 (15:17, 18:13, 20:13, 29:14);

Raseinių „Brosta-KKSC“ (5-16) – Radviliškio KK „Radviliškis-ŠSPC“ (19-1) 76:89 (19:28, 16:20, 23:22, 18:19);

Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“ (14-7) – LSU (8-11) 100:82 (30:14, 23:26, 23:21, 24:21).