RKL savaitės akcentai (11.21-11.22) - 4 foto albumai, video

Miglės Sutranavičiūtės

3 pratęsimai, 3 trigubi dubliai, visa virtinė techninių pražangų - karštas RKL savaitgalis. Svarbiausius jo akcentus, kaip visuomet, pirmadieniais pateikiame specialioje rubrikoje - Savaitės akcentai.

Savaitės mačas. Reto grožio ir atkaklumo rungtynės tarp A divizione rungtyniaujančių Biržų "Rinkuškių alaus" ir Klaipėdos LCC tarptautinio universiteto komandų neabejotinai nusipelno savaitės mačo nominacijos. Įdomu tai, kad šiame mače savo aikštėje žaidę Biržų krepšininkai pirmavo net 39 su puse minutės. Tačiau tiksint paskutinėms pagrindinio rungtynių laiko sekundėms svečiai sugebėjo žaibiškai pelnyti 4 taškus be atsako, išlyginti rezultatą ir išplėšti pratęsimą (90:90). Jo metu iniciatyva jau priklausė LCC krepšininkams. Ir nors jų pranašumas papildomo laiko metu neviršijo 3 taškų, tačiau klaipėdiečiai jį sugebėjo išsaugoti ir šventė pergalę 101:98

Pratęsimas II. Gal daug kam ir netikėtai, tačiau rimtą iššūkį vieniems iš A diviziono favoritų metė Kauno raj. "ASU/Tornado" vaikinai. Savo aikštėje priėmę Kuršėnų "Grafų baldų-Kristalo" komandą jaunieji krepšinio mokyklos auklėtiniai užkūrė tikrą pirtį. Šiose rungtynėse abi ekipos buvo pasiekusios dviženklę persvarą prieš varžovus. Tačiau ketvirtajame kėlinuke iniciatyva didesnę laiko dalį priklausė šeimininkams ir atrodė, kad Kuršėnų laukia fiasko. Likus kiek daugiau nei minutei jų deficitas siekė 6 taškus. Tačiau sėkmingiau sužaista atkarpa leido svečiams priartėti tik per 1 metimą (82:80). Likus 11 sekundžių Mantas Margis dar sugebėjo pasinaudoti varžovų klaida, perimti kamuolį ir išprovokuoti pražangą, po kurios pataikė du baudos metimus ir išplėšė pratęsimą (82:82). Papildomo laiko metu "Kristalas" jau nebeleido blykstelėjusiems varžovams sukurti dar vienos intrigos. Susitikimas baigėsi rezultatu 96:104.

Pratęsimas III. 40-ies minučių neužteko ir B diviziono mače tarp Marijampolės "Sūduvio" ir Ignalinos "Ignalinos" komandų. Suvalkijoje vykusiose rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi net 15 kartų ir 9 kartus rezultatas buvo lygus. Ketvirtojo ketvirčio pabaigoje likus 16 sekundžių Ugnius Luneckas baudos metimu padidino saviškių atotrūkį iki 2 taškų, tačiau netrukus Marijampolės krepšininkai atkovojo kamuolį ir nuskuodė į puolimą, kur P.Knyza pelnė 2 taškus iš po krepšio, išlygino rezultatą (83:83) ir varžovams paliko vos keletą sekundžių. R.Matulio metimas, galėjęs išplėšti Ignalinai pergalę, buvo netaiklus. Pratęsimas. Jo metu atrodė, kad Ignalina nebepaliks vilčių varžovams, kadangi per 4 minutes spėjo susikrauti net 9 taškų persvarą. Tačiau šeimininkų tritaškių salvė dar privertė pasinervinti Ignalinos ekipą. Visgi persverti rezultato "Sūduviui" taip ir nepavyko, mačas baigėsi svečių pergale 96:94.

Debiutas. Minėtame mače tarp Ignalinos ir "Sūduvio" aukštaitijos komandoje debiutavo garsus krepšininkas Rolandas Matulis. 200 cm ūgio vidurio puolėjas pelnė 11 taškų ir atkovojo 6 kamuolius.

3 trigubi dubliai. Krepšinyje gana retas reiškinys, trigubas dublis, šį savaitgalį užfiksuotas net triskart. Stakliškių žaidėjas Robertas Ruzgaitis mače su Jonavos SK surengė įspūdinga solo pasirodymą, pelnydamas 23 taškus, atkovodamas 19 kamuolių ir išprovokuodamas 11 varžovų pražangų. Dviejų B diviziono A grupės lyderių akistatoje tarp Pabradės "TTS-Telesferos" ir Ignalinos komandų, Ignalinai atstovaujantis Justas Narušis pelnė savo komandai 18 taškų, atkovojo 10 kamuolių ir išprovokavo 10 varžovų pražangų. Pakruojo žaidėjas Vytautas Kaniškauskas susitikime su Kauno KTU surinko 14 taškų, atkovojo 12 kamuolių ir išprovokavo 13 varžovų pražangų.

Techninių lietus. Atkaklių rungtynių gausa pasižymi emocijomis, o dažnai jos virsta ir arbitrų skiriamomis techninėmis pražangomis. Per 30 šio savaitgalio mačų iš viso buvo skirta net 19 techninių pražangų.

Ketveriukė. A diviziono turnyrinėje lentelėje nuo kitų komandų pamažu atsiskyrė ir išryškėjo stipresniųjų ketvertukas. Ketvirtoje pozicijoje įsitvirtino Akmenės SCKK-"Akmenės cementas" (7/3), kurią nuo 5 vietos skiria jau 2 pergalės. Tiesa, akmeniškiai yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis daugiau, kadangi dalyvavo RKL atidarymo mače. Trečioje vietoje įsikūrė Kuršėnų "Grafų baldai-Kristalas" (8/1), antroje - Telšių "Telšiai" (9/0), pirmoje - Tauragės krepšinio klubas (9/0).

Baigė pirmą ratą. B divizione 6 komandos jau baigė I rato kovas ir susitiko su visomis savo grupės varžovėmis, tai Pabradės "TTS-Telesfera" ir LKSK iš A grupės bei Kauno KTU, Šilalės "Lūšis", Pakruojo "Pakruojis-Lygumų ŽŪB" ir Kelmės "Kelmė" iš B grupės. Geriausiai pirmas ratas susiklostė Pabradės ekipai, kuri iškovojo visas 8 pergales ir liko vienintelė B divizione, dar nepatyrusi pralaimėjimo kartėlio. Lūšis B grupėje patyrė 1 nesėkmę. Visos likusios komandos I rato kovas baigs kitą savaitgalį. II ratas prasidės gruodžio mėnesį.

Naudingiausias. Naudingiausiu RKL savaitės žaidėjų tapo jau minėtas Stakliškių krepšininkas Robertas Ruzgaitis. 196 cm. ūgio puolėjas, pasižymėjęs trigubu dubliu, iš viso surinko net 50 balų naudingumą ir padėjo saviškiams iškovoti sunkią pergalę prieš Jonavos SK.

Nuotraukų albumai. Kauno raj. "ASU/Tornado" - Tauragės krepšinio klubas, Marijampolės "Sūduvis" - Ignalinos "Ignalina", Kuršėnų "Grafų baldai-Kristalas" - Kretingos "Kretinga", Stakliškių "Stakliškės" - Jonavos SK.

Video. Algirdo Palaimos dėjimų video, Kauno BC "Boom" žaidimo epizodai rungtynėse su Biržų SM-"Biržų duona".