Pratęsimas savaitės rungtynėse, netikėti favoritų kluptelėjimai ir įspūdingas Birštono ekipos puolimas

„Omega-Tauras“ pasiekė pergalę namuose
Slava San nuotr.

Vasario 24 dieną Nostra.lt-RKL čempionate buvo sužaistos dar 12 rungtynių.

A divizionas

Savaitės rungtynėse Plungėje – pratęsimas ir šeimininkų triumfas

Pergalingai savaitgalį uždarė Plungės „Olimpas“ (16/10), kuris savaitės rungtynėmis nominuotame susitikime 83:80 (17:19, 13:15, 20:21, 19:14, 14:11) palaužė VDU (9/17).

Pirmus tris kėlinius trapiais skirtumais laimėjo VDU atstovai ir prieš lemiamas 10 žaidimo minučių įgijo 5 taškų persvarą (55:50).

Visgi plungiškiams pavyko išlyginti rezultatą, bet jo persverti savo naudai apmaudžiai nepavyko.

Likus žaisti sekundę iki ketvirto kėlinio pabaigos, „Olimpas“ turėjo taško deficitą (68:69), bet Mantas Kazonas išprovokavo Ričardo Butkaus pražangą ir stojo mesti baudos metimų.

Plungės komandos krepšininkas prametė vieną baudos metimą, kuris lėmė, jog komandos dėl pergalės turės kovoti papildomas penkias minutes.

Pratęsime komandos buvo arti, jog prireiktų dar penkių papildomų minučių išsiaiškinti santykius aikštėje.

Likus 13 sekundžių iki jo pabaigos Rokas Kreišmontas baudų metimais padidino šeimininkų pranašumą iki 3 taškų (83:80), o lemiamoje atakoje VDU krepšininkų Lauryno Klimo ir Manto Mockevičiaus tritaškiai skriejo pro šalį, kas lėmė, jog dramatišką pergalę pasiekė „Olimpas“.

Dėkingai susiklosčius kitiems dienos susitikimams „Olimpas“ yra įsitvirtinęs trečioje A diviziono pozicijoje ir nuo artimiausių varžovų turi dviejų pergalių pranašumą.

Tuo metu VDU ekipai rezultatai kitose arenose nesusiklostė ir po šios nesėkmės studentai nukrito į 15-ąją poziciją, kuri lemtų komandos kritimą į B divizioną.

Nugalėtojams Rokas Kreišmontas pelnė 18 taškų, Justas Grikštas surinko 15, Jokūbas Stropus pridėjo 13 taškų.

VDU gretose Kajus Leliukas surinko 19 taškų, Mantas Mockevičius pridėjo 14, Laurynas Klimas pelnė 13 taškų.

2024-02-24
Rokas Kreišmontas 18 Taškai 19 Kajus Leliukas
Justas Grikštas 9 Kamuoliai 15 Kajus Leliukas
Domininkas Matutis 3 Perdavimai 5 Ričardas Butkus

Netikėti favoritų pralaimėjimai

Šeštadienį nesėkmes patyrė trys viršutiniame penketuke besirikiuojančios komandos – „Biržai“ (20/5), Kėdainių sporto centras (14/12) ir „Tauragė“ (14/12).

Čempionato lyderiai biržiečiai išvykoje 72:81 (20:16, 25:19, 13:22, 14:24 ) nusileido Šilalės „Lūšies“ (13/14).

2024-02-24
Justas Košys 28 Taškai 22 Dovydas Rimkus
Justas Košys 13 Kamuoliai 8 Tomas Butrimas
Justas Košys 6 Perdavimai 6 Kipras Urbanavičius

Šis rezultatas suteikė šansą Kauno raj. „Omega-Tauras“ (20/6) kabintis už reguliaraus sezono nugalėtojų titulo.

Antroje vietoje besirikiuojantis klubas 95:87 (29:30, 23:13, 22:24, 21:20) pranoko Klaipėdos LCC universiteto (10/16) komandą ir atsidūrė per pergalę nuo „Biržų klubo. Tiesa, čempionato lyderiai turi tarpusavio pranašumą ir komandoms surinkus identišką pergalių skaičių sezono pabaigoje, tuomet pirmoje vietoje liks „Biržai“.

2024-02-24
Edvinas Jezukevičius 26 Taškai 23 Kornelijus Zikas
Steponas Markus 8 Kamuoliai 6 Kornelijus Zikas
Šarūnas Vasiliauskas 7 Perdavimai 6 Nikita Sokolov

Nesėkmių duobėje atsidūrė Kėdainių sporto centras, kuris patyrė jau penktąjį pralaimėjimą per pastarąsias šešerias rungtynes.

Šį kartą Gedimino Butkaus auklėtiniai 92:98 (24:32, 24:26, 21:20, 23:20) nusileido Šiaulių raj. Kuršėnų SM-„Grafų baldai“ (10/17).

Ši pergalė leido kuršeniškiams pakilti iš kritimo zonos. Šiuo metu „Grafų baldai“ rikiuojasi 14-oje pozicijoje.

Tuo metu kėdainiečiai su 12 pralaimėjimų dalijasi 4-6 pozicijas.

Šiose rungtynėse išvydome du įspūdingus individualius pasirodymus. Nugalėtojams Gražvydas Mockus pelnė 35 taškus, o Kėdainių komandai Rokas Ūzas surinko 34 taškus.

2024-02-24
Gražvydas Mockus 35 Taškai 34 Rokas Ūzas
Rokas Pupelis 14 Kamuoliai 18 Rokas Ūzas
Deividas Visockis 4 Perdavimai 5 Vainius Steponavičius

Iš pergalingų vėžių išvažiavo ir „Tauragės“ komanda, kuri patyrė trečią nesėkmę iš eilės. Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai 71:75 (16:12, 19:19, 11:25, 25:19) nusileido „Akmenės kraštui“ (9/18).

Ši pergalė nepakėlė Vytauto Padgurecko auklėtinių iš paskutinės turnyrinės lentelės pozicijos, bet sustiprino šansus išlikti A divizione.

Tuo metu tauragiškiai nors ir pralaimi, bet išlieka ketvirtoje pozicijoje. Tiesa, tiek pat pergalių ir pralaimėjimų turi kėdainiečiai ir jaunieji žalgiriečiai.

„Akmenės kraštą“ į pergalę vedė Mantas Jankaitis pelnęs 25 taškus, Martynas Valteris ir Tadas Baracevičius surinko po 13.

„Tauragei“ Martynas Linkevičius pelnė 13 taškų, Gvidas Galinauskas surinko 11, po 10 taškų pridėjo Lukas Grabauskas ir Šarūnas Morkevičius.

2024-02-24
Mantas Jankaitis 25 Taškai 13 Martynas Linkevičius
Mantas Jankaitis 8 Kamuoliai 6 Martynas Linkevičius
Valdas Vasylius 6 Perdavimai 5 Lukas Grabauskas

B divizionas

„Milastos“ puolimo mašina nušlavė varžovus iš Molėtų

Įspūdingą pasirodymą surengė Birštono „Milasta“ (18/1), kuri namuose net 116:65 (30:16, 22:23, 32:16, 32:10) nepaliko vilčių Molėtų „Ežerūnui“ (11/9).

Birštono ekipa ir toliau išlieka šalia savo tiesioginių oponentų – Utenos „Juventus-Užpalių“ (19/0), kurie penktadienį pagerino Nostra.lt-RKL rekordą iškovodami 19-ąją pergalę iš eilės.

Tuo metu skaudų smūgį sugėrę molėtiškiai išlieka penktoje B diviziono A grupės pozicijoje.

„Milastos“ gretose net šeši žaidėjai surinko dviženklį taškų kiekį: Ignas Bilinskas (20), Laurynas Miknevičius (17), Ovidijus Varanauskas (16), Dominykas Jurgelionis ir Osvaldas Brazdžionis (12) ir Matas Zutkis (11).

„Ežerūnui“ Kipras Pumputis pelnė 17 taškų, Marius Valkauskas surinko 10.

2024-02-24
Ignas Bilinskas 20 Taškai 17 Kipras Pumputis
Eivydas Aleksa 12 Kamuoliai 4 Marius Valkauskas
Ovidijus Varanauskas 5 Perdavimai 3 Marius Valkauskas

Kiti vasario 24-osios Nostra.lt-RKL rezultatai:

„Raseiniai“ 76:72 (24:21, 13:17, 19:16, 20:18) Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno kolegija;

„Kupiškis“ 91:95 (22:29, 22:22, 19:20, 28:24) Vilniaus „Rytas-MRU“.

KTU 89:73 (19:18, 25:22, 20:16, 25:17) Šiaulių KA „Saulė-ŠSG“;

VKM-NAPC 98:86 (25:16, 24:29, 20:25, 29:16) Švenčionėlių „Rida“;

Radviliškio KK „Radviliškis-ŠSPC“ 98:72 (22:13, 23:11, 32:26, 21:22) LSU;

„Druskininkai“ 103:67 (33:16, 18:17, 24:12, 28:22) Marijampolės sporto centras.