Penktadienio rungtynėse – A diviziono lyderių dvikovos

Akimirka iš „Omega-Tauro“ dvikovos su Kėdainių SC ekipa

A DIVIZIONO APŽVALGA

Kovo 8 d. Nostra.lt-RKL A divizione sužaistos ketverios rungtynės. Dienos pažiba – dvejos diviziono lyderių dvikovos, pasibaigusios žemiau besirikiuojančių ekipų pergalėmis.

16 taškų deficitą „Olimpas“ pavertė į dramatišką pergalę prieš „Biržus“

Plungės „Olimpas“ (17-11) namų aikštelėje 77:75 (16:18, 14:24, 25:22, 22:11) nugalėjo A diviziono lyderius BC „Biržus“ (21-6).

Ilgai prakovoję taškas į tašką, biržiečiai antrojo ketvirčio viduryje staiga šovė pirmyn spurtu 2:12 (25:36). Po kelių minučių „Biržai“ pelnė dar 10 taškų iš eilės, ir jų persvara siekė 16 taškų (30:46). Antroje rungtynių pusėje „Olimpas“ atsigavo ir atkovojo 11 taškų (48:54), o ketvirtajame kėlinyje persvėrė rezultatą (69:68). Paskutinę rungtynių minutę ekipos praleido susilyginusios (75:75), o likus 7 sekundėms Justo Grikšto pataikytas dvitaškis pelnė svarbią pergalę plungiškiams.

„Olimpo“ gretose geriausiai pasirodė Domininkas Matutis – jis per 30 minučių įmetė 14 taškų (3/6 dvit., 2/2 trit., 2/3 baud.), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 4 kamuolius ir surinko 21 naudingumo balą.

„Biržų“ komandos lyderiai šiose rungtynėse buvo Darius Griškėnas ir Vytautas Saulis. D. Griškėnas pelnė 15 taškų, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 8 kamuolius ir surinko 23 naudingumo balus, o V. Saulis įmetė 16 taškų, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 5 kamuolius ir gavo 22 naudingumo balus.

2024-03-08
Rokas Kreišmontas 15 Taškai 16 Vytautas Saulis
Tadas Kymantas 6 Kamuoliai 9 Kipras Urbanavičius
Domininkas Matutis 7 Perdavimai 7 Darius Griškėnas

„Omega-Tauras“ sutriuškintas namų arenoje

Kauno r. „Omega-Tauras“ (21-7) namuose 77:97 (21:28, 23:21, 17:23, 16:25) pralaimėjo Kėdainių sporto centro komandai (17-12).

Antrajame kėlinyje artimą kovą pakeitė kėdainiškių pirmavimas nedideliu skirtumu. Trečiojo ketvirčio viduryje svečiai įgijo 12 taškų persvarą (50:62). „Omega-Tauras“ greitai atsitiesė, bet netrukus vėl turėjo dviženklį deficitą. Paskutiniajame kėlinyje Kėdainių SC krepšininkai visiškai palaužė varžovus ir šventė pergalę 20 taškų skirtumu.

Nugalėtojų ekipoje net 51 naudingumo balą susižėrė Rokas Ūzas. Jis per 34 minutes pelnė 31 tašką (7/8 dvit., 4/6 trit., 5/5 baud.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 11 kamuolių.

„Omega-Taurui“ daugiausiai taškų – 19 – pridėjo Steponas Markus (20 min, 6/8 dvit., 1/1 trit., 4/5 baud.), taip pat atkovojęs 4 kamuolius ir surinkęs 23 naudingumo balus.

B DIVIZIONO APŽVALGA

Kovo 8 d. Nostra.lt-RKL B divizione susirėmė 8 ekipos. Įspūdingiausią pergalę iš jų iškovojo Raseinių „Brosta-KKSC“, paskutinę akimirką įveikę pakruojiškius.

Tritaškis su pražanga nulėmė rungtynių Raseiniuose baigtį

Raseinių „Brosta-KKSC“ (8-14) namuose rezultatu 92:91 (30:17, 21:18, 15:34, 26:22) palaužė Pakruojo „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ ekipą (10-12).

Itin stipriai rungtynes pradėjusi „Brosta-KKSC“ per 8 minutes įgijo net 18 taškų persvarą (24:6). Antrajame kėlinyje pakruojiškiai deficitą kiek sumažino, bet jis išliko dviženklis. Po ilgosios pertraukos svečiams pavyko pralaužti raseiniškių gynybą ir pelnyti net 20 taškų iš eilės (60:67).

Į priekį išsiveržusi Pakruojo komanda pirmavo beveik visą ketvirtąjį kėlinį. Pačioje rungtynių pabaigoje „Brosta-KKSC“ ekipą nuo lyderių skyrė 3 taškai (88:91). Likus vos 3 sekundėms raseiniškis Ignas Bytautas smeigė tritaškį su pražanga ir realizavo baudos metimą, taip išplėšdamas neįtikėtiną pergalę.

Raseinių komandoje visiškai dominavo Gvidas Kačiušis, per 33 minutes pelnęs 35 taškus (12/18 dvit., 3/7 trit., 2/3 baud.), atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojęs 9 kamuolius ir surinkęs 32 naudingumo balus.

„Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ ekipą į priekį vedė Nikas Stuknys (19 taškų, 7 rezultatyvūs perdavimai, 5 atkovoti kamuoliai, 27 naudingumo balai) bei Vaidotas Jatulevičius (23 taškai, 3 rezultatyvūs perdavimai, 5 atkovoti kamuoliai, 28 naudingumo balai).