Apie mus

Asociacija Regionų krepšinio lyga (RKL) yra organizacija, rengianti oficialų nacionaliniu mastu vykstantį krepšinio čempionatą. Teisę rengti turnyrą yra delegavusi Lietuvos krepšinio federacija (LKF). RKL čempionatas laikomas trečiu pagal pajėgumą Lietuvoje po Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL). 

RKL čempionų komanda ateinančiame sezone įgyja teisę žaisti NKL pirmenybėse, taip pat kaip NKL čempionė turi šansą patektį į LKL. Taigi, galima teigti, kad RKL yra pirmas laiptelis aukščiausio lygio krepšinio link. Būtent dėl šios priežasties čia nėra griežtai limituojamas komandų skaičius ir siekiama apjungti kuo daugiau įvairių Lietuvos regionų komandų.

Vienas iš svarbių lygos tikslų yra jaunųjų talentų ugdymas, perspektyvių jaunų žaidėjų pratinimas prie vyrų krepšinio. RKL pirmenybėse jaunuoliams suteikiama galimybė vienoje aikštėje rungtyniauti su labiau patyrusiais žaidėjais.

Žymiausi krepšininkai, kurie savo karjerą pradėjo RKL čempionate: Jonas Valančiūnas, Lukas Lekavičius, Artūras Gudaitis, Marius Grigonis, Mindaugas Girdžiūnas, Mindaugas Lukauskis, Tadas Sedekerskis, Deividas Sirvydis, Rokas Jokubaitis ir kiti.

RKL svarbi Lietuvos krepšinio piramidėje ir dėl krepšinio teisėjų ugdymo. Tokiu pačiu principu kaip ir komandos, krepšinio teisėjai turi galimybę kelti savo kvalifikaciją pradėdami nuo RKL čempionato. Vėliau Lietuvos krepšinio teisėjų asociacijos sprendimu jie gali būti skiriami dirbti NKL pirmenybėse, o vėliau ir LKL.