Žvilgsnis iš arčiau: Raseinių „Raseiniai“

Nostra.lt-RKL A div. dvikova: „Rivile“ - „Raseiniai“
Nostra.lt-RKL A div. dvikova: „Rivile“ - „Raseiniai“
Saulius Čirba

Raseiniuose įsikūręs ir miesto vardu pakrikštytas krepšinio klubas nuo pat gyvavimo pradžios skynė pergales ir kovėsi dėl aukščiausių pozicijų RKL A divizione. Kviečiame pažvelgti į šią komandą iš arčiau.

Iki pergalės – vos keli žingsniai

Pastaruosius ketverius sezonus Raseinių „Raseiniai“ buvo tarp A diviziono klubų-galiūnų. Antrus metus iš eilės komanda reguliariajame sezone iškovojo 22 pergales, o praėjusį sezoną dar ir pateko į stipriausiųjų ketvertuką. Vis dėlto čempionų titulo raseiniškiams iškovoti dar nepavyko.

Komandos vadovas Tomas Totulis teigia, kad klubo pergalių alkis – kaip niekad didelis.

„Pastaruosius ketverius sezonus komanda demonstruoja stabilius rezultatus ir tai džiugina, tačiau natūraliai kyla noras žengti tvirtus žingsnius link aukščiausių pasiekimų. To jau dvejus metus nepavyksta padaryti, ir suklupimai atkrintamųjų etape palieka kartėlį“, – pasakoja T. Totulis.

Nostra.lt-RKL A div. dvikova: „Rivile“ - „Raseiniai“Nostra.lt-RKL A div. dvikova: „Rivile“ - „Raseiniai“

Svarbiausia nepasiduoti

2021-2022 m. sezone „Raseiniai“ nukeliavo iki ketvirtfinalio, kur dvikovoje su Tauragės „Taurage“ raseiniškiams minimaliu skirtumu, rezultatu 2:3, teko pripažinti Tauragės komandos pranašumą.

„Pralaimėjimas stipriai nuliūdino, tačiau tokiomis aplinkybėmis tiesiog neįmanoma nesižavėti žaidėjų atsidavimu ir atkaklia kova už organizaciją, miestą.“

Nostra.lt-RKL A div. dvikova: „Raseiniai“ - SC-„Patriots“Nostra.lt-RKL A div. dvikova: „Raseiniai“ - SC-„Patriots“

Komandą ugdanti aplinka

Raseinių „Raseiniai“ pasižymi pozityvia atmosfera, kuri skatina krepšininkus tiek tobulinti asmeninius įgūdžius, tiek gerinti komandinį žaidimą.

„Visus šiuos metus komandoje pavyksta išlaikyti puikią atmosferą, vyksta gerai organizuotas ir produktyvus darbas treniruočių metu, – džiaugiasi T. Totulis. – Po kiekvieno sezono žaidėjai išreiškia norą likti mūsų organizacijoje, todėl dažniausiai pavyksta išlaikyti komandos branduolį, artėjantis sezonas – ne išimtis.“

Komandos vadovas tikina, kad „Raseinių“ klubo tikslas – ugdyti jaunus krepšininkus ir trenerius ne tik komandos, bet ir jų pačių naudai. Ši ekipa – puiki terpė jaunuoliams pasiruošti kelionei į platesnius krepšinio pasaulio vandenis.

„Dažnai pasibaigus sezonui žaidėjai sulaukia patrauklių pasiūlymų iš aukštesnių lygų komandų. Mes nedarome jokių kliūčių, skatiname priimti atsakingą sprendimą ir padedame, kuo galime“, – pasakoja komandos vadovas.

T. Totulis tikisi, kad teigiama ir motyvuojanti aplinka prisidės prie komandos sėkmės artėjantį sezoną.

„Atliekame pasiruošimo darbus, kurie padės žaidėjams išspręsti iškylančias kliūtis, susikoncentruoti į organizuotą darbą treniruotėse bei rodyti puikius rezultatus rungtynėse, – kalba komandos vadovas. – Linkiu, kad kiekvieno ekipos nario asmeniniai tikslai darniai susilietų į bendrą klubo tikslą, kuris atsispindėtų rezultatuose sezono pabaigoje.“

Nostra.lt-RKL A div. dvikova: „Rivile“ - „Raseiniai“Nostra.lt-RKL A div. dvikova: „Rivile“ - „Raseiniai“