Žūtbūtinėje pusfinalio dvikovoje „Jurbarkas-Karys“ patiesė „Raseinius”

Nostra.lt-RKL A div. pusfinalio dvikova tarp „Jurbarkas-Karys“ ir „Raseinių“ ekipų

Nostra.lt-RKL A diviziono finalo ketverto antrajame pusfinalyje „Jurbarkas-Karys“ po nelengvos kovos rezultatu 95:87 (24:18, 15:19, 28:27, 28:23) įveikė „Raseinius” ir iškovojo kelialapį į didįjį finalą.

„Jurbarko-Kario“ Ignas Juškevičius rungtynes pradėjo dviem taškais su realizuota pražanga. „Raseiniai” greitai įmetė dvitaškį, bet jurbarkiškiai netrukus pelnė 7 taškus iš eilės ir išsiveržė į priekį (10:2). Iki pat pirmojo ketvirčio pabaigos skirtumas svyravo tarp 5 ir 8 taškų.

Antrąjį kėlinį „Jurbarkas-Karys“ atidarė pataikydami du dvitaškius, o raseiniškiai į tai atsakė tritaškiu bei dvitaškiu su pražanga ir sumažino skirtumą (28:24). Po to tris minutes vyko kova taškas į tašką. Aštuntąją kėlinio minutę „Raseiniai“ tritaškiu sumažino atsilikimą iki 3 taškų (34:31), o vėliau dukart perėmė kamuolį, pataikė du greitus dvitaškius ir persvėrė rezultatą (34:35).

Beveik visą trečiąjį ketvirtį komandos kovojo labai artimai – tik pačioje kėlinio pabaigoje Jurbarko krepšininkams pavyko trumpam išsiveržti į priekį (63:58). Raseiniškiai netrukus varžovų persvarą beveik panaikino (65:64).

Ketvirtajame kėlinyje „Jurbarkas-Karys“ prarado vieną savo lyderių – Ignas Juškevičius užsidirbo penktąją asmeninę pražangą ir buvo priverstas palikti aikštelę. Jurbarkiškių tai nesustabdė: šie ketvirčio viduryje įgijo 8 taškų pranašumą (82:74), kurį po pusantros minutės padidino dar 3 taškais (85:74).

Rungtynėms artėjant link pabaigos, „Raseinių“ padėtis buvo nepavydėtina – šie turėjo net 14 taškų deficitą (88:74). Vis dėlto raseiniškiai sukaupė paskutines jėgas ir greitai pelnė 7 taškus, o po to – dar keturis. Likus 37 sekundėms iš „Jurbarko-Kario“ persvaros teliko 5 taškai (92:87). Vis dėlto jurbarkiškiai pranašumą išlaikė, o pergalę užtvirtino trys Roko Ūzo realizuoti baudų metimai.

„Jurbarko-Kario“ ekipoję žibėjo Rokas Ūzas. Rokas aikštelėje praleido 29 minutes, per kurias pelnė net 29 taškus (6/7 dvit., 2/9 dvit., 11/14 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 10 varžovų pražangų ir uždirbo 29 naudingumo balus.

„Raseinius“ į priekį vedė Benas Ilevičius, per 23 minutes įmetęs 24 taškus (4/7 dvit., 1/4 trit., 13/14 baud.), atkovojęs 5 kamuolius, išprovokavęs 9 varžovų pražangas ir surinkęs 27 naudingumo balus.

Nugalėti padėjo šaltas prota

Jurbarkiškių vyr. trenerio Povilo Valaičio teigimu, pergalę iškovoti pavyko suvaldžius emocijas.

„Kai nusiraminome, pradėjome žaisti tokį krepšinį, kokį žaidėme visą sezoną. Puikiai išnaudojome savo pranašumus puolime, kol priešininkai gyveno iš mūsų klaidų“, – sakė P. Valaitis.

„Jurbarko-Kario“ strategas pridūrė, kad išlaikyti šaltą protą bus itin svarbu ir didžiojo finalo dvikovoje.

„Stengsimės efektyviai gintis ir protingai pulti – tą patį darys ir priešininkai. Be abejo, atiduosime visas jėgas, juk tai paskutinės sezono rungtynės. Liko vyšnia ant torto – ją arba pasiimsime, arba ne”, – pasakojo P. Valaitis.

„Raseinių“ vyr. treneris Karolis Lendzevičius atskleidė, kad rungtynių pabaigoje atsitiesti nepavyko dėl sutrikusios žaidėjų rotacijos.

„Keletas mūsų žaidėjų „perdegė” ir gavo 5 asmenines pražangas. Tikėjausi juos panaudoti rungtynių gale, bet nebegalėjau, – atviravo raseiniškių treneris ir atskleidė mažojo finalo planus, – Rytoj laukia nelengva kova su „Ataka”. Išanalizuosime jų žaidimą ir bandysime prie jų prisitaikyti.“