Vilniaus „Rivile“ – „TOPsport–RKL“ reguliaraus sezono nugalėtoja

Mindaugo Noreikos vadovaujama „Rivile“ – stipriausia reguliariajame sezone
Mindaugo Noreikos vadovaujama „Rivile“ – stipriausia reguliariajame sezone
Saulius Čirba

25 pergales per 30 rungtynių pasiekusi Vilniaus „Rivile“ šį savaitgalį Regionų krepšinio lygos („TOPsport–RKL“) reguliariajame sezone užsitikrino pirmąją vietą.  Mindaugo Noreikos vadovaujami vilniečiai 82:75 nugalėjo Biržų KKSC ir 97:72 neleido suabejoti savo pranašumu prieš Kėdainių SC „Ateitis“ klubą.

REZULTATAI

VIDEO

FOTO

„Esu patenkintas pačiu komandos charakteriu. Šiuo metu neturime 3 svarbių ir pilnaverčių rotacijos žmonių. Labai smagu, kad tokioje situacijoje kaunamės. Šitos nebuvo rungtynės tokios, kur atėjome ir nugalėjome. Tai buvo darbinės rungtynės – kovėmės, kažkuriuo momentu perlaužėme ir išlaikėme tą skirtumą. Vienas iš pagrindinių akcentų besiruošiant atkrintamosioms – žmonių įvedimas, kurie mums svarbūs, bet šiandien dar negali dalyvauti rungtynėse dėl savo mikrotraumų“, – po pergalės prieš Biržus sakė „Rivilės“ treneris Mindaugas Noreika.

„Kiek žinau, Biržai treniruojasi tik kelis kartus per savaitę, o mes – penkis. Manau, mūsų tiek fizinė, tiek psichologinė yra geresnė ir tai lėmė, kodėl mes juos perlaužėme“, – sakė 20 taškų pelnęs „Rivilės“ gynėjas Gytis Valickas. 

2021-03-26
Gytis Valickas 20 Taškai 15 Tadas Buinauskas
Gediminas Povilauskas 18 Kamuoliai 9 Darius Griškėnas
Evaldas Rastenis 4 Perdavimai 7 Šarūnas Valunta
 

Atkrintamųjų specifika – neramina

Tuo metu atvirai norą laimėti reguliarųjį sezoną deklaravusi „Kretinga“ (23/7) tarpiniame finiše priversta tenkintis antrąją vieta. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniams šį savaitgalį ne tik reikėjo laimėti abejas savo rungtynes, bet ir tikėtis bent vieno „Rivilės“ pralaimėjimo. Vis tik Vilniaus komanda neklupo, o paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse „Kretinga“ pati 96:100 pralaimėjo Kauno r. „Omegai“.

„Paskutinius 6 metus mes patenkame į ketvirtfinalį. Vieną kartą reguliariajame sezone likome 3 vietoje, išvengėme aštuntfinalio ir tiesiogiai patekome į ketvirtfinalį. Tai labai sugadino mūsų reikalus, nes turėjome pertrauką, varžovai žaidė, atėjo būdami ant bangos ir pirmose rungtynėse neturėjome šansų. Tai buvo Plungės komanda ir mes galų gale pralaimėjome tą seriją. Turime skaudžių pamokų ir privalome ruoštis. Turėsime ir draugiškų rungtynių, kad neiškristume iš ritmo. Mes patys daug kartų žaidėme aštuntfinalyje ir žinau, kad komanda, kuri laimės, į ketvirtfinalį ateis su gera banga. Mes turime tą bangą kuo greičiau sustabdyti ir patys atsakyti dar geresne“, – kalbėjo „Kretingos“ treneris A. Mikaločius.

2021-03-27
Domininkas Matutis 19 Taškai 29 Eduard Rogačiov
Tadas Maželis 6 Kamuoliai 11 Eduard Rogačiov
Tadas Maželis 8 Perdavimai 7 Paulius Naraškevičius
 

8 vietoje esančių Biržų treneris: „Rivile“ – tikrai įveikiama. Neatsisakyčiau šios komandos ketvirtfinalyje“

12 iš 16 A diviziono komandų jau sužaidė visus 30 susitikimų reguliariajame sezone, o vienintelė likusi šio etapo intriga – kas sugebės išsaugoti vietą elitiniame divizione. Dėl šios galimybės kovoja LCC Tarptautinis universitetas (21/7) ir „LSU-Atletas“ (8/22). Tiesa, pastaroji ekipa savo pergalių kraičio jau nepapildys, o LCC tam dar turės dvi galimybes – trečiadienį Mariaus Tamolio auklėtiniai susitiks su „Ateitimi“, o penktadienį – su Kauno r. „Omega“. Kita vertus, abejas rungtynes LCC žais svečiuose, o tai LCC užduoties tikrai nepalengvina. Jeigu LCC ir „LSU-Atletas“ surinks po  8 pergales, kitąmet A divizione žais LSU studentai, kurie laimėjo abi tarpusavio rungtynes prieš LCC ir turi tarpusavio pranašumą.

„Ateitis“ (16/13) reguliarųjį sezoną užbaigs būdama 7 vietoje. Teoriškai Kastyčio Kundroto vadovaujamą ekipą pergalių skaičiumi dar gali pasivyti „Omega“ (14/14), tačiau Kėdainiai šiame sezone dukart įveikė „Omegą“ ir turi prieš varžovus tiesioginį pranašumą. Tuo metu žaidžiančiųjų trenerių Evaldo Dainio ir Tado Klimavičiaus atstovaujamai „Omegai“ dvi pergalės per likusius mačus leistų pakilti iki 8 vietos, kurioje dabar įsitaisę Biržai (15/15). Jeigu „Omega“ ir Biržai surinktų po 15 pergalių, aukštesnę vietą užimtų tarpusavio pranašumą turinti „Omega“.

Tiesa, jeigu „Omega“ pralaimėtų abu likusius mačus, ji nusmuktų į 10 vietą, į 9 vietą užleisdama Vytauto Didžiojo universitetą  (VDU, 14/16), kuris turi tarpusavio rungtynių pranašumą. Paskutinį kelialapį į atkrintamąsias sučiupo Prienų „CBet-KKSC“ (10/19) paskutinėse rungtynėse su „Omega“ žengs be papildomo spaudimo – Pauliaus Ivanausko auklėtiniai Ukmergės „Olimpui“ (10/20) dėl tarpusavio pranašumo yra nepavejamas.

8–10 vietose šiuo metu atitinkamai įsitaisiusios Biržų, „Omegos“ ir VDU komandos per artėjančią savaitę gali gerokai pakeisti atkrintamųjų medžio išsidėstymą.

Žibalo į ugnį įpylė ir Biržų treneris Žydrūnas Kačinskas. Jis po pralaimėtų rungtynių „Rivilei“ sakė:

„Po kelių pralaimėjimų iš eilės esame praradę gerą chemiją. Truputį atsirado barnių, pykčių, kas eilinį kartą pakišo koją. Komanda tikrai įveikiama,  nors ji yra čempionato lyderė. Neatsisakyčiau šios komandos ketvirtfinalyje.“

Reguliarusis A diviziono sezonas pasibaigs artėjantį penktadienį. Tuomet ir paaiškės likusios aštuntfinalio poros ir visas atkrintamųjų paveikslas.

Aštuntfinalyje ir ketvirtfinalyje bus žaidžiama iki 3 pergalių.

„TOPsport–RKL“ B divizione – karštos ketvirtfinalio serijos

Tuo metu B divizione paaiškėjo pirmasis finalo ketverto dalyvis. Juo tapo „Jurbarkas“. Povilo Valaičio auklėtiniai aštuntfinalyje 2:0 nugalėjo Raseinių KKSC, o ketvirtfinalyje tokiu pat „sausu“ rezultatu susitvarkė su Kuršėnų r. „Grafų Furniture“.

„TOPsport“ taurę prieš kelias savaites jau laimėję jurbarkiečiai pusfinalyje kovos su Kauno „Žalgiris-3“ ir Šiaulių „Saulė-SG“ poros nugalėtoju. Vytauto Pliaugos vadovaujami žalgiriečiai 2:0 įveikė „Kupiškį“, o Laimono Kutros vadovaujamas Šiaulių jaunimas 2:0 įveikė Jonavos „Cbet-2“.

Intriguojanti serija startuos pirmadienį Kaune, o ketvirtadienį komandos susitiks Šiauliuose.

Kitoje atkrintamųjų medžio pusėje taip pat vyksta atkaklūs mūšiai. Anykščių „Elmis“ išsikapstė aštuntfinalio serijoje su Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“, kurią laimėjo 2:1. Įdomu tai, kad lemiamose serijos rungtynėse po dviejų kėlinių klaipėdiečiai turėjo 14 taškų pranašumą, tačiau nesugebėjo jo išlaikyti. Trečiąjį kėlinį Ramūno Šližio vadovaujamas „Elmis“ laimėjo net 29:10, o žūtbūtines rungtynes – 77:75.

Anykščių komanda jau pradėjo ir ketvirtfinalio seriją, kurios starte 69:72 neprilygo namuose žaidusiems Radviliškio ŠSPC krepšininkas. Prie sienos priremtas „Elmis“ antradienį namuose sieks išsaugoti seriją gyvą ir pratęsti kovą dėl finalo ketverto.

2021-03-27
Lukas Pipiras 21 Taškai 17 Donatas Radžiūnas
Ignas Ramašauskas 16 Kamuoliai 12 Donatas Radžiūnas
Gražvydas Mockus 3 Perdavimai 4 Žygimantas Žiukas
 

Vos viena pergalė iki finalo ketverto skiria Kazlų Rūdos SC „Ataką“ ir Vilniaus „Rytą-MRU-VKM“. Pirmose ketvirtfinalio serijos rungtynėse Gintauto Reginos vadovaujami vilniečiai gana netikėtai  svečiuose 75:65 įveikė „Ataką“, kuri reguliariajame sezone buvo patyrusi vos vieną pralaimėjimą ir rikiavosi turnyrinės lentelės viršūnėje.

Vis tik atsakomajame mače Vilniuje Kazlų Rūdos klubas sudavė smūgį jaunimui ir išlygino serijos rezultatą – 67:59. Lemiamos serijos rungtynės ketvirtadienį vyks Kazlų Rūdoje.

Svarbiausi „TOPsport–RKL“ savaitės faktai

Vilniaus „Rivile“ tapo reguliaraus sezono nugalėtoja

Reguliarųjį sezoną jau baigė 12 iš 16 A diviziono komandų. 11 komandų savo pozicijos turnyrinėje jau nepakeis.

Paskutinį kelialapį į atkrintamąsias sugriebė Prienų „CBet-KKSC“.

Jau aiškios dvi aštuntfinalio poros. Plungės „Olimpas“ (19/11, 5 vieta) serijoje iki 3 pergalių žais su „CBet-KKSC“ (10/19, 12 vieta). Poros nugalėtojų ketvirtfinalyje laukia „Tauragės“ (20/10, 4 vieta) iššūkis.

Kitą aštuntfinalio porą sudarys Akmenės r. „Patriots-Cementas“ (18/12, 6 vieta) ir Kauno technologijos universitetas (KTU, 12/18, 11 vieta). Nugalėtojas ketvirtfinalyje susitiks su „Raseiniais“ (22/8, 3 vieta).

Artėjančią savaitę paaiškės, kas kartu su Panevėžio „Bangene“ privalės palikti A divizioną. Dėl išlikimo elitiniame divizione kovoja LCC Tarptautinis universitetas ir „LSU-Atletas“.

Reguliarusis A diviziono sezonas baigsis artėjantį penktadienį.

Pirmuoju B diviziono finalo ketvertu dalyviu tapo „Jurbarkas“

Savaitės pasirodymai 

  Savaitės Sezono
EFF Dominykas Petkevičius 34 Jokūbas Fominas 61
PTS Eduard Rogačiov 29 Jokūbas Fominas 57
REB Gediminas Povilauskas  18 Gytis Druteika 22
AST 2 po lygiai 10 2 po lygiai 15
STL Martynas Boboriko 6 2 po lygiai  8
BLK Tadas Klimavičius 4 Donatas Radžiūnas 7
-EFF 2 po lygiai -7 Airimantas Kairiūkštis -14