Vilniaus krepšinio mokykla-VILMA ekipa Nostra.lt-RKL čempionate ugdo jaunąją Lietuvos krepšininkų kartą

Nostra.lt-RKL B div. dvikova: „VKM-VILMA“ - „Rida“
Nostra.lt-RKL B div. dvikova: „VKM-VILMA“ - „Rida“
Saulius Čirba

Praėjusiais metais į Nostra.lt-RKL grįžo dar 1958 m. įkurtos Vilniaus krepšinio mokyklos komanda. Joje žaidžia mokyklinio amžiaus jaunuoliai, svajojantys tapti aukščiausio lygio krepšininkais ir garsinti Lietuvos vardą pasaulyje. Dalyvavimas Nostra.lt-RKL čempionate – pirmasis žingsnis į profesionalaus krepšinio pasaulį. Kviečiame iš arti pažvelgti į naująją krepšininkų kartą auginantį VKM-VILMA klubą.

Nauja pradžia

2021-2022 m. Nostra.lt-RKL sezono B divizione suskambo naujas vardas – VKM-VILMA. Tačiau Vilniaus krepšinio mokyklai tai nebuvo pirmas kartas Regionų krepšinio lygoje. Ši organizacija į Nostra.lt-RKL grįžta po beveik dešimties metų – paskutinį kartą VKM komanda lygoje žaidė 2012-2013 m. sezone.

Vilniaus krepšinio mokykla-VILMA komandos vadovas Dovydas Šablinskas atskleidžia, kad naujos komandos kūrimas buvo nelengva užduotis.

„Praėjusį sezoną Vilniaus miesto krepšinio mokykla į RKL grįžo beveik po 10-ies metų pertraukos, todėl galima sakyti, jog mums viskas prasidėjo iš naujo“, – sako D. Šablinskas.

Prie vilniečių komandos vairo stojo vyr. treneris Linas Šalkus, o sezono eigoje prisijungė asistentas Vytenis Tupčiauskas. Komandoje žaidžia įvairaus amžiaus moksleiviai, o pagrindinis komandos tikslas – padėti jaunuoliams pasiruošti Moksleivių krepšinio lygai.

„Didelių tikslų neturėjome, tačiau jau pirmosios rungtynės parodė, jog komandoje vyrauja geras mikroklimatas ir vaikai yra pasiruošę pakovoti bei nustebinti varžovus“, – džiaugiasi komandos vadovas.

Nostra.lt-RKL B div. dvikova: „VKM-VILMA“ - „Rida“Nostra.lt-RKL B div. dvikova: „VKM-VILMA“ - „Rida“

Komandos branduolys – jaunimas

Vilniaus krepšinio mokykla-VILMA klubo žaidėjai – vieni jauniausių Nostra.lt-RKL čempionate. Pasak komandos vadovo, jaunas krepšininkų amžius kelia unikalius iššūkius.

„Ne visose rungtynėse pavykdavo demonstruoti norimą žaidimą. Kiekviename pasitaiko sudėtingų atkarpų, ypač dirbant su paaugliais“, – pasakoja D. Šablinskas.

Vis dėlto pastangos Nostra.lt-RKL čempionate atsipirko: Dvi iš trijų VKM-VILMA sudarančių amžiaus grupių komandų iškovojo bronzos medalius Moksleivių krepšinio lygoje.

„Praėjęs sezonas jaunuoliams leido sukaupti vertingą patirtį krepšinio aikštelėje – dauguma jų pirmą kartą žaidė prieš vyresnius krepšininkus, – tikina komandos vadovas. – Tai yra neįkainojama patirtis, kuri vėliau atsispindėjo ir sezono rezultatuose.“

Nostra.lt-RKL B div. dvikova: „VKM-VILMA“ - „Rida“Nostra.lt-RKL B div. dvikova: „VKM-VILMA“ - „Rida“

Stiprios dvasios komanda

Artėjantis 2022-2023 m. Nostra.lt-RKL sezonas VKM-VILMA klubui – dar vienas žingsnis jauniausios lietuvių krepšininkų kartos ugdymo kelyje. Jaunieji vilniečiai dar nesiruošia tapti RKL čempionais, tačiau tikrai parodys, ką sugeba.

„Esame jauni ir drąsūs, nedaugžodžiaujam. Stengsimės save parodyti nuveiktais darbais krepšinio aikštelėje, – teigia D. Šablinskas. – Emocijos geros, pasiruošimas vyksta sklandžiai. Tikslai išlieka tie patys – tobulėti kiekvienose rungtynėse ir pabandyti „pasispardyti“ turnyrinėje lentelėje.“

VKM-VILMA trenerių štabas ir vadovybė išliko ta pati, tarp žaidėjų taip pat bus nemažai senbuvių, tačiau komandą papildys ir nauji, perspektyvūs krepšininkai. Komandos vadovas įsitikinęs, kad jei klubui nepritrūks sveikatos ir ryžto, sėkmė – ne už kalnų.

„Linkiu komandai sveikatos ir sezono be traumų, – sako D. Šablinskas. – O svarbiausia, kad būtų didelis noras ir užsispyrimas kautis kiekviename aikštelės centimetre viso sezono metu.“

Nostra.lt-RKL B div. dvikova: „VKM-VILMA“ - „Rida“Nostra.lt-RKL B div. dvikova: „VKM-VILMA“ - „Rida“