Užtikrinta „Biržų“ pergalė namuose ir dvigubi dubliai Raseiniuose – A diviziono apžvalga

Nostra.lt-RKL A div. dvikova: LCC - „Biržai“

Kovo 28 dieną Nostra.lt-RKL A divizione įvyko trys aštuntfinalio dvikovos. „Biržai“ užtikrintai įveikė „Patriots“ krepšininkus, „Grafų Furniture“ nurungė Kėdainių SC ir serijos rezultatą persvėrė į savo pusę, o „Raseinių“ ir „Labas GAS-KKSC“ akistatoje užfiksuoti du dvigubi dubliai.

„Biržai“ užtikrintai pasiekė pergalę

Visas rungtynes pirmavę BC „Biržai“ namuose rezultatu 78:69 (21:17, 16:11, 21:19, 20:22) įveikė Akmenės r. „Patriots“. Aštuntfinalio serijoje „Biržai“ pirmauja rezultatu 2-1. Šiose rungtynėse į „Patriots“ sudėtį sugrįžo naudingiausias komandos žaidėjas Laurynas Mikalauskas, kuris praėjusiose rungtynėse nedalyvavo dėl ligos. Deja, įspūdingo žaidėjo pasirodymo neužteko, ir Akmenės rajono komanda patyrė antrą nesėkmę iš eilės.

Pirmojoje rungtynių dalyje skirtumas smarkiai svyravo, tačiau nesiekė 10 taškų. Pirmojo kėlinio pabaigoje biržiškiai įgijo 9 taškų persvarą (20:11), kurią „Patriots“ netrukus beveik panaikino (21:19). Trys taiklūs metimai iš eilės antrajame ketvirtyje leido „Biržams“ susigrąžinti 9 taškų pranašumą (28:19), bet jį akmeniškiai per keletą minučių smarkiai sumažino (30:27).

Į ilgąją pertrauką aikštelės šeimininkai išėjo vėl įgavę 9 taškų persvarą, o grįžę į aikštelę ją padidino iki 16 taškų (53:37). Akmenės rajono krepšininkai atkakliai mėgino panaikinti deficitą, bet jis paskutiniojo kėlinio viduryje vis dar siekė 16 taškų (74:58). Paskutinėmis minutėmis geriau žaidę svečiai skirtumą sumažino perpus (76:69), tačiau pakovoti dėl pergalės jiems pritrūko laiko.

„Biržų“ ekipoje geriausiai pasirodė Dovydas Rimkus, kuris per 34 minutes pelnė 24 taškus (7/9 dvit., 2/5 trit., 4/5 baud.), atkovojo 8 kamuolius, išprovokavo 6 varžovų pražangas bei surinko 26 naudingumo balus.

„Patriots“ ekipą į priekį vedė Laurynas Mikalauskas, per 26 minutes pelnęs 20 taškų (9/14 dvit., 0/1 trit., 2/6 baud.), atkovojęs 9 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus ir užsidirbęs 17 naudingumo balų.

2023-03-28
Dovydas Rimkus 24 Taškai 20 Laurynas Mikalauskas
Kristupas Kenešis 11 Kamuoliai 9 Laurynas Mikalauskas
Kipras Urbanavičius 4 Perdavimai 4 Martynas Valters

Kuršėniškiai vėl persvėrė rezultatą į savo pusę

Žiūrovus prikausčiusioje serijoje Šiaulių r. Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“ namuose 92:82 (28:19, 19:22, 26:18, 19:23) atsilaikė prieš Kėdainių sporto centro ekipą. Serijoje „Grafų Furniture“ laimi rezultatu 2-1. Pauliaus Ščipoko auklėtiniams kol kas pavyko laimėti tik namuose, tačiau jau šį ketvirtadienį lemtingoje dvikovoje Kėdainiuose A divizione debiutuojanti komanda gali pasiekti ketvirtfinalį.

Pirmas septynias žaidimo minutes komandos kovojo artimai, o tada „Grafų Furniture“ įgijo stabilią 9 taškų persvarą (28:19). Įsivažiavę kėdainiškiai antrojo kėlinio gale priartėjo prie varžovų (42:37). Po ilgosios pertraukos kuršėniškiai išsilaikė priekyje, bet jų pranašumas ėmė smarkiai svyruoti.

Vis dėlto  trečiąjį kėlinį šeimininkai užbaigė pirmaudami 14 taškų (73:59). Geriau ketvirtąjį ketvirtį pradėję Kėdainių SC krepšininkai vėl prisivijo priešininkus (75:70). Paskutinių minučių kovoje kėdainiškiai nesugebėjo panaikinti skirtumo ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Naudingiausiai rungtynes „Grafų Furniture“ ekipoje sužaidė Titas Pažarauskas. Žaidėjas per 36 minutes pelnė 28 taškus (7/9 dvit., 4/8 trit., 2/2 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 29 naudingumo balus.

Ignas Bilinskas „Kėdainių sporto centrui“ per 35 minutes pridėjo net 28 taškus (5/11 dvit., 5/8 trit., 3/5 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 7 varžovų pražangas ir užsidirbo 33 naudingumo balus.

2023-03-28
Gražvydas Mockus 31 Taškai 28 Ignas Bilinskas
Edvinas Daunys 14 Kamuoliai 11 Ignas Bilinskas
Edvinas Daunys 5 Perdavimai 6 Vainius Steponavičius

Dvigubas Antano Montrimavičiaus dublis atvedė „Raseinius“ į dar vieną pergalę

Raseinių „Raseiniai“ namuose rezultatu 90:78 (24:15, 24:20, 25:15, 17:28) palaužė Prienų „Labas GAS-KKSC“ ir serijoje užtikrintai laimi rezultatu 2-0. Vos septyniese atvykę prieniškiai prarado dar vieną žaidėją rungtynių metu – Osvaldas Mačernis užsidirbo dvi technines pražangas ir antrojo kėlinio viduryje buvo priverstas palikti aikštelę.

Pirmąsias 4 žaidimo minutes „Labas GAS-KKSC“ ekipai nepavyko pelnyti taškų – tuo pasinaudoję raseiniškiai išsiveržė į priekį per 9 taškus. Antrajame kėlinyje „Raseiniai“ įgavo solidžią dviženklę persvarą (32:15), kuri vėliau išaugo dar labiau ir viršijo 20 taškų (45:21). Prieš pat ilgąją pertrauką prieniškiai sužaidė epizodą 3:14 ir deficitą smarkiai sumažino (48:35).

Antrojoje rungtynių pusėje po ilgų bandymų „Raseiniai“ atgavo 20 taškų pranašumą (63:42). Paskutiniajame kėlinyje „Labas GAS-KKSC“ krepšininkai sukaupė paskutines jėgas ir atsilikimą sumažino perpus (84:75). Vis dėlto raseiniškiai išlaikė dviženklę persvarą ir laimėjo rungtynes.

Antanas Montrimavičius geriausiai pasirodė „Raseinių“ ekipoje. Antanas per 25 minutes pelnė 24 taškus (11/15 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir užsidirbo 33 naudingumo balus.

Prienų „Labas GAS-KKSC“ ekipoje taip pat dvigubą dublį surinko Arnas Tilindė, kuris per 37 minutes pelnė 22 taškus (8/12 dvit., 1/5 trit., 3/3 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 5 varžovų pražangas bei surinko 29 naudingumo balus.