„Tornado KM-Tauro“ ir LCC tarptautinio universiteto nesėkmės paskutinėse minutėse - Penktadienio apžvalga

Nostra.lt-RKL B div. dvikova: „Rytas-MRU“ - „Trakai“

Kovo 24 dieną Nostra.lt-RKL atkrintamųjų etape sužaistos trejos rungtynės. „Rytas-MRU“ paskutiniajame ketvirtyje palaužė „Tornado KM-Taurą“, „Trakai“ užtikrintai nugalėjo „Panevėžį“, o paskutinėse minutėse suklupę LCC tarptautinio universiteto krepšininkai nusileido „Olimpui“.

Atkakliose rungtynėse – vilniečių pergalė

Vilniaus „Rytas-MRU“ namuose rezultatu 86:71 (22:21, 24:23, 17:16, 23:11) paskutiniajame ketvirtyje palaužė įnirtingai kovojusią Kauno r. „Tornado KM-Tauras“ ekipą. Į Regionų krepšinio lygą šį sezoną sugrįžusi Kauno rajono komanda serijoje iki dviejų pergalių atsilieka 0-1. Atsakomosios rungtynės „Tornado KM-Tauro“ krepšininkams – lemtingos.

Net tris kėlinius komandos kovojo artimai. Pirmajame kėlinyje nė viena ekipa neleido skirtumui pasiekti 5 taškų ribos. Antrajame ketvirtyje vilniečiams pavyko įgyti 6 taškų persvarą (27:21), o po kelių minučių į priekį išsiveržė ir 5 taškų pranašumą susikūrė „Tornado KM-Tauro“ krepšininkai (36:41).

Didžiąją trečiojo ketvirčio dalį lyderiavo „Rytas-MRU“, bet jiems į nugarą kvėpavusi Kauno rajono ekipa neleido priešininkams įgyti didesnio nei 3 taškų pranašumo. Vis dėlto paskutiniajame kėlinyje vilniečiai buvo gerokai pranašesni – atkarpa 11:0 susikūrė dviženklę persvarą ir jos nepaleido iki rungtynių pabaigos.

Nedas Raupelis geriausiai pasirodė „Rytas-MRU“ ekipoje. Žaidėjas per 24 minutes pelnė 9 taškus (4/7 dvit., 0/1 trit., 1/2 baud.), atkovojo net 14 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 26 naudingumo balus.

Po 15 taškų Tornado KM-Tauras ekipai pridėjo Nojus Adomavičius (33 min., 3 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai, 11 naudingumo balų) ir Žilvinas Rusys (39 min., 2 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai, 11 naudingumo balų).

2023-03-24
Kristupas Smirnovas 17 Taškai 15 Nojus Adomavičius
Nedas Raupelis 14 Kamuoliai 7 Gytis Litvaitis
Nojus Kulieša 7 Perdavimai 5 Šarūnas Morkevičius

„Panevėžys“ išvykoje neatsilaikė

BC „Trakai“ namuose 90:75 (27:21, 21:21, 30:17, 12:16) užtikrintai įveikė Panevėžio „Panevėžį“. Vos septyniese atvykę panevėžiečiai stojo į kovą su pirmą vietą Nostra.lt-RKL B diviziono B grupėje užėmusia Trakų miesto komanda.

Pradžioje aiškaus favorito pergalei nebuvo – po kelias minutes trukusio „Trakų“ pirmavimo iniciatyvą perėmė panevėžiečiai. Pirmojo kėlinio pabaigoje Trakų krepšininkai sužaidė epizodą 11:2 ir išsiveržė į priekį (27:21). Antrajame ketvirtyje „Panevėžio“ deficitas svyravo nuo 3 iki 11 taškų, tačiau į ilgąją pertrauką komandos išėjo skiriamos tokio pat 6 taškų skirtumo (48:42).

Iškart po ilgosios pertraukos panevėžiečiai vėl sumažino atsilikimą (51:48) ir kurį laiką su varžovais kovojo artimai. „Trakų“ spurtas 10:0 sukrovė aikštelės šeimininkams 20 taškų pranašumą (78:58), kurio „Panevėžiui“ panaikinti nebepavyko.

Nikas Stuknys geriausiai žaidė „Panevėžio“ ekipoje. Nikas per 33 minutes pelnė 23 taškus (6/11 dvit., 0/2 trit., 11/13 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo net 9 varžovų pražangas bei surinko 31 naudingumo balus.

Edvino Justos auklėtinių gretose išsiskyrė Tautvydas Kazimieras Vyšniauskas, per 14 minučių pelnęs 19 taškų (7/9 dvit., 1/2 trit., 2/3 baud.), atkovojęs 5 kamuolius, išprovokavęs 3 varžovų pražangas ir užsidirbęs 23 naudingumo balus.

2023-03-24
Vaidas Bendikas 21 Taškai 23 Nikas Stuknys
Andrius Gaidys 12 Kamuoliai 6 Arnas Strikulys
Andrius Gaidys 6 Perdavimai 4 Arnas Strikulys

„Olimpas“ revanšavosi išvykoje

LCC tarptautinio universiteto komanda rezultatu 67:79 (17:12, 14:15, 19:21, 17:31) nusileido Plungės „Olimpo“ krepšininkams. Plungiškiai rungtynėse suklydo vos 5 kartus, tuo tarpu LCC tarptautinio universiteto ekipa – net 18 kartų. Šias klaidas „Olimpo“ krepšininkai pavertė į 17 taškų.

Pamažu įsivažiavusi LCC universiteto komanda atkakliai didino skirtumą, kuris antrojo kėlinio viduryje pasiekė 11 taškų (25:14). Iki ketvirčio pabaigos „Olimpas“ atsilikimą sumažino perpus, o po ilgosios pertraukos panaikino visiškai ir išsiveržė į priekį (31:32).

Netrukus užvirė kova taškas į tašką, besitęsusi iki ketvirtojo kėlinio vidurio. Būtent tada LCC tarptautinio universiteto krepšininkai suklupo – iki rungtynių pabaigos nebepelnė nė vieno taško. Tuo pasinaudoję plungiškiai įmetė 13 taškų iš eilės ir užsitikrino pergalę.

30 naudingumo balų „Olimpo“ komandoje surinko Tomas Domarkas, kuris per 36 minutes pelnė 16 taškų (2/2 dvit., 2/4 trit., 6/7 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 5 varžovų pražangas.

Kornelijus Zikas dvigubą dublį surinko LCC tarptautinio universiteto ekipoje. Žaidėjas per 38 minutes pelnė 10 taškų (3/6 dvit., 1/5 trit., 1/2 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 7 rezultatyvius perdavimus bei užsidirbo 19 naudingumo balų.