„TOPsport–RKL“ tinklalaidė: įspūdingi rekordai ir mėnesio geriausieji

16-ajame Regionų krepšinio lygos („TOPsport–RKL“) sezone per pirmuosius 4 savaitgalius sužaista 50 rungtynių. A divizione gana netikėtai pirmauja Biržų KKSC (6/1) ekipa, jai įkandin seka Vilniaus „Rivile“ (5/2) ir pralaimėjimų dar nepatyrusios „Kretingos“ (4/0) ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komandos (4/0). Tuo metu B divizione kol kas geriausiai atrodo „Pakruojo“ (3/0) ir Kazlų Rūdos „SC-Ataka“ (3/0) ekipos.

Naujausioje „TOPsport–RKL“ tinklalaidėje lygos komentatorius Erikas Petrikas ir apžvalgininkas Balys Šmigelskas aptarė įdomiausius įvykius, nustebinusias komandas, įspūdingiausius individualius pasirodymus bei perspektyviausius žaidėjus.

„Nenuvertinant kitų jaunų žaidėjų, šįkart siūlau labiausiai dėmesį atkreipti į Titą Sargiūną, Augustiną Mikštą, Matą Makauską ir Gytį Valicką“, – perspektyviausių žaidėjų apžvalgą pradėjo E. Petrikas.

Tinklalaidėje savo mintimis taip pat dalinosi geriausiu „TOPsport–RKL“ mėnesio treneriu pripažintas VDU (4/0) strategas Arūnas Juknevičius ir mėnesio MVP laurus nuskynęs Laurynas Danielius (Kėdainių „SC-Ateitis“, 2/1).

A. Juknevičius VDU ekipai vadovauja nuo tolimųjų 1999 m. ir per šį laikotarpį universitetui atnešė aibę skambių titulų Lietuvos ir pasaulio mastu: „Nesureikšminu šio prizo, nes šiandien esu pats geriausias, o rytoj pradėsime pralaiminėti ir būsiu pats blogiausias treneris Lietuvoje (šypsosi). Čempionato pradžia labai džiugi. Adrenalinas ir pergalės visada teikia malonumą. Laimėti neatsibosta, nes visada norisi gerai atlikti savo darbą, norisi, kad vaikinai tobulėtų ir patirtų pergalės džiaugsmą. Žaidėjai keičiasi, todėl būna vis nauji iššūkiai.“

Per šlovingą VDU krepšinio istoriją universiteto garbę gynė dešimtys Kauno „Žalgirio“ ir Lietuvos rinktinės žaidėjų.

„Man visi auklėtiniai kaip vaikai – myliu visus. Aišku, įstrigo Mindaugas Kuzminskas, Mantas Kalnietis, kurie veržėsi į aikštelę, nes tuo metu „Žalgiryje“ sėdėdavo ant suolo. Sakydavo, „treneri, tik nekeiskit, aš nepavargsiu“. Jeigu užsitęsdavo „Žalgirio“ treniruotė, o mums reikėdavo išvažiuoti į Klaipėdą, žaidėjai patys savo transportu skubėdavo į rungtynes. Skubėdavo ir spėdavo. Smagu prisiminti“, – kalbėjo legendinis studentų krepšinio treneris.

Tuo metu geriausias mėnesio žaidėjas L. Danielius „TOPsport–RKL“ tinklalaidės metu teigė, kad jo atstovaujama „SC-Ateities“ komanda šį sezoną varžovams pateiks dar ne viena siurprizą:

„Praėjusią vasarą teko padirbėti individualiai, pažaisti 3x3. Smagu, kad įvertina, kad galiu kažką parodyti, bet nekreipiu į tai labai daug dėmesio. Žvelgiant į visą situaciją, kol kas komandos rezultatai visai neblogi. Kol kas turėjome mažai galimybių susirinkti visi. Manau, kad kitoms komandoms dar paruošime visokių staigmenėlių ir parodysime gerų rezultatų.“

22-ejų gynėjas jau spėjo ir debiutuoti Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), kuomet atstovavo reprezentacinei Kėdainių „Nevėžio“ komandai. Kada 25,3 naudingumo balų vidurį spalį fiksavęs krepšininkas tikisi sugrįžti į LKL?

„Jeigu visą sezoną taip gerai seksis ir kažkas pastebės, bus galima kažkur pasirodyti (juokiasi). Darau viską, ką galiu, o jeigu kažkam patiks... Žaidžiu savo malonumui, noriu, kad tas malonumas tik augtų. Aišku, jeigu įmanoma, norisi siekti aukštumų“, – sakė „SC-Ateitis“ lyderis.

Daugiau pašnekovų minčių ir įdomių faktų – „TOPsport–RKL“ tinklalaidėje

Temos

Labiausiai nustebinusios komandos (02:14)

Įspūdingiausi individualūs pasirodymai (11:11)

Perspektyviausi žaidėjai (25:39)

Šio sezono ir istoriniai lygos rekordai (30:33)

Pokalbis su geriausiu mėnesio treneriu Arūnu Juknevičiumi (47:12)

Pokalbis su geriausiu mėnesio žaidėju Laurynu Danieliumi (59:53)