„TOPsport–RKL“ kovos: Biržuose – du pratęsimai ir pergalingas A. Tichonovo dūris

A. Tichonovas (kairėje) Biržuose pataikė pergalingą metimą
Saulius Čirba

Regionų krepšinio lygoje („TOPsport–RKL“) savaitgalį sužaisti net 23 reguliaraus sezono ir 3 taurės susitikimai. Tai – kol kas didžiausias skaičius šiame sezone.

VISI REZULTATAI

Paaiškėjo pirmasis „TOPsport“ taurės finalo ketverto dalyvis

Pirmuoju „TOPsport“ taurės finalo ketverto dalyviu tapo „Jurbarkas“, ketvirtfinalyje 90:70 (24:18, 32:19, 21:12, 13:21) nugalėjęs „Kupiškį“.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo 24 naudingumo balus surinkęs Vladislovas Razumnovas. „Kupiškio“ gretose 22 naudingumo balais pasižymėjo Dovydas Sakalnikas.

Šiame susitikime jurbarkiečiai atliko net 32 rezultatyvius perdavimus (prieš varžovų 15) ir perėmė daugiau kamuolių (18:7) tačiau pralaimėjo kovą po krepšiais (31:34).

„Žaidėme pakankamai lengvai ir gerai. Rungtynės prasideda esant rezultatui 0:0 ir tu negali jau pirmąją minutę pirmauti 20:0. Reikėjo prisitaikyti prie žaidimo, pajausti ritmą. Užbėgome pora atakų „ant greito“, pataikėme kelis metimus ir atitrūkome“, – kalbėjo vienas labiausiai patyrusių „Jurbarko“ krepšininkų Raimondas Ambrulaitis.

„Kamuolys tikrai „vaikščiojo“ gerai. Tas labai džiugina. Finalo ketverte viską lemia tik vienos rungtynes. Žinoma, eisime laimėti, kaip ir visos kitos komandos“, – kalbėjo „Jurbarko“ vyriausiasis treneris Povilas Valaitis.

„Mūsų komanda jauna, amžiaus vidurkis – 18 metų. Žinant tai, kad teko žaisti su mūsų pogrupio lyderiais ir viena geriausių lygos komandų, manau, dėjome žingsnelį į priekį. Bandėme kabintis, žaisti garbingai žaisti, bet laimėjo stipresni“, – kalbėjo „Kupiškio“ strategas Alvydas Puzelis.

2021-02-06
Vladislovas Razumnovas 13 Taškai 18 Dovydas Sakalnikas
Vladislovas Razumnovas 6 Kamuoliai 10 Dovydas Sakalnikas
Vladislovas Razumnovas 6 Perdavimai 4 Žanas Zabulis

„Jurbarkas“ taurės pusfinalyje susitiks su Kauno „Žalgirio-3“/Kuršėnų „Grafų Furniture“ ir Pakruojo „Lygumų-ŽŪB“ poros nugalėtoju.

Po įtemptos kovos ketvirtfinalį pasiekė Radviliškio ŠSPC, 86:83 (19:16, 26:22, 23:17, 18:28) palaužę Jonavos „Cbet-2“.

Nugalėtojams Lukas Pipiras surinko 22 naudingumo balus, o Jonavos komandoje lyderio vaidmenį atliko Ervinas Černis (16 naud. bal.).

Dėl patekimo į taurės finalo ketvertą Radviliškis susitiks su Klaipėdos „VKKM-Neptūno“ – Anykščių „Elmis“ poros nugalėtoju.

Ketvirtfinalyje žais ir Šiaulių „Saulė-SG“, iš tolimesnės kovos eliminavusi Vilniaus „Rytą-MRU-VKM“ (68:66).

Šiame aštuntfinalyje dominavo net 28 naudingumo balus surinkęs Šiaulių aukštaūgis Kajus Leliukas. Vilniaus ekipoje 15 naudingumo balų surinko Laurynas Klimas.

„Saulė-SG“ dėl bilieto į finalo ketvertą kovos su Kazlų Rūdos SC „Ataka“ – „Gargždai-2 poros nugalėtoju.

Pirmą kartą rengiamos „TOPsport“ taurės finalo ketvertas vyks kovo 12–14 d.

Dramos kupinos lyderių ketverto akistatos

„TOPsport–RKL“ A divizione emociškai svarbią pergalę iškovojo Biržų KKSC. Žydrūno Kačinsko auklėtiniai namuose po dviejų pratęsimų 109:106 (26:9, 28:24, 16:28, 16:25, 12:12, 11:8) įveikė „Kretingą“.

FOTOGALERIJA

2021-02-06
Ernestas Leipus 25 Taškai 31 Domininkas Matutis
Ernestas Leipus 12 Kamuoliai 9 Tadas Maželis
Darius Griškėnas 6 Perdavimai 8 Domininkas Matutis

Rungtynių didvyriu tapo Andrejus Tichonovas. 22-ejų puolėjas likus 1,9 sekundės iš aikštės kampo įsmeigė tritaškį. „Kretingos“ treneris Arimantas Mikaločius pasinaudojo minutės pertraukėle ir Domininkas Matutis aidint sirenai galėjo išlyginti rezultatą, tačiau metimas buvo netaiklus ir Biržai džiaugėsi pergale.

Biržams 29 naudingumo balus surinko Ernestas Leipus, o D. Matutis „Kretingai“ surinko net 35 naud. bal.

Emocingose rungtynėse skirtos net 3 techninės pražangos.

„Galim pasigirti gera komandos chemija, gera aura. Yra daug Dariaus Griškėno indėlio, jis bando vienyti kolektyvą. Palaikome vienas kitą, aišku, būna ir pykčių. Mes visada labai norime laimėti prieš komandas, kurios yra aukščiau už mus. „Kretinga“ jau gal 16 metų yra didžiausi mūsų priešai, jiems mes pralaimėti niekada nenorim (juokiasi)“, – linksmai nusiteikęs kalbėjo Biržų treneris Ž. Kačinskas.

Tris rungtynes iš eilės paskutinėmis sekundėmis pralaimėjusios „Kretingos“ treneris A. Mikaločius sakė:

„Aišku, smagu, kad „chebra“ grįžta į rungtynes. Po dviejų kėlinių turėjome -21, bet niekaip negalime užbaigti rungtynių pergalingai. Biržuose žaisti visada yra kažkaip kitaip. Jie pataikė viską, mes – nieko. Norėčiau padėkoti visiems, kas mus palaikote ir tikite mumis.“

Vienvaldė čempionato lyderė Vilniaus „Rivile“ namuose 68:62 (11:20, 21:17, 20:14, 16:11) nugalėjo turnyro lentelės kaimynus „Raseinius“ ir džiaugėsi 6 pergale iš eilės.

Nugalėtojams 20 naudingumo balų surinko Lukas Pivoriūnas, o tokį pat pasiekimą „Raseiniuose“ užfiksavo Antanas Montrimavičius.

2021-02-06
Lukas Pivoriūnas 14 Taškai 22 Antanas Montrimavičius
Karolis Brusokas 15 Kamuoliai 8 Antanas Montrimavičius
Vaidotas Jatulevičius 4 Perdavimai 6 Modestas Jurkaitis

„Kaip visada, pergalę padėjo pasiekti komandinis darbas ir atsidavimas visu 100 procentų. Tikrai „einame vieni už kitus“ ir tai tikrai matosi aikštelėje. Tokios rungtynės man asmeniškai gali padėti ateityje, nes tikrai trūko pasitikėjimo savimi. Viską lemia nuoseklus darbas. Komandoje tikrai yra konkurencija, bet ji yra sveika ir sezono pabaigoje tai turėtų duoti rezultatą“, – kalbėjo L. Pivoriūnas.

„Nemanau, kad rungtynes pralošėme ketvirtame kėlinyje. Šiandien stipriai pralaimėjome lentą – varžovai atkovojo 20 kamuolių daugiau. Tai yra 20 antrų šansų. Pritrūko kovingumo. Galime ieškoti priežasčių dėl nuovargio, traumų, bet pritrūko kovos baudos aikštelėje“, – sakė „Raseinių“ treneris Karolis Lendzevičius.

„Rivile“ (16/3) turnyro lentelėje yra pirma, o „Raseiniai“ (13/5) yra treti.

Pergalę pasiekė lentelės viduryje esantis Kėdainių SC „Ateitis“ klubas. Kastyčio Kundroto kariauna svečiuose paskutiniame kėlinyje 71:60 (14:13, 13:14, 21:24, 20:12) palaužė Ukmergės „Olimpą“.

Nugalėtojams Justinas Žirlys surinko 24 naudingumo balus, o Ukmergės gretose 15 naudingumo balų surinko Augustinas Mikštas.

„Pergalė nulėmė didelis noras, nes pirmąsias rungtynes Kėdainiuose šiam varžovui pralaimėjome. Buvome labiau pasiruošę“, – kalbėjo „Ateities“ treneris K. Kundrotas.

Tuo metu „Olimpo“ puolėjas Justinas Sakalauskas neslėpė nusivylimo: „Net nežinau, nuo ko pradėti. Galbūt atsiliepė ilga kelionė. Vakar žaidėme tikrai greitą krepšinį, o šiandien... Ką treneris liepia, mes to nedarome, derinių neatsimename. Atrodo, kad žaidžiame ne kaip vyrai, o kaip vaikai.“

Kėdainiai (10/9) tarp 16 komandų A divizione užima 7 vietą, o Ukmergė (6/13) yra 13 vietoje.