„TOPsport–RKL“ čempionate – vis daugiau atsakymų

„Rytas-MRU-VKM“ pakartojo geriausią savo pasirodymą atkrintamosiose
„Rytas-MRU-VKM“ pakartojo geriausią savo pasirodymą atkrintamosiose
Saulius Čirba/VKM nuotr.

Regionų krepšinio lygos („TOPsport–RKL“) B divizione aiškios 6 iš 8 komandų, kurios ketvirtfinalyje grumsis dėl patekimo į finalo ketvertą. Tuo metu A diviziono komandos vis dar kovoja dėl aukštesnių vietų reguliariajame sezone.

REZULTATAI

VIDEO

B diviziono ketvirtfinalyje – tik vienas nežinomasis

Jau aišku, kad dėl bilieto į B diviziono finalo ketvertą tarpusavyje kovos Vilniaus „Ryto-MRU-VKM“ ir Kazlų Rūdos SC „Ataka“ krepšininkai. Gintauto Reginos treniruojami vilniečiai aštuntfinalio serijoje 2:0 susitvarkė su Pakruojo SC „Lygumų-ŽŪB“. Beje, įveikdami Pakruojo SC „Rytas-MRU-VKM“ pakartojo geriausią savo pasirodymą atkrintamosiose, kai 2015–2016 m. taip pat buvo pasiektas „Top 8“ etapas. Tuo metu Tomo Bietkio treniruojama Kazlų Rūdos ekipa analogišku rezultatu 2:0 įveikė „Gargždų-2“ komandą.

FOTOGALERIJA

Į kitą etapą užtikrintai žengė ir Luko Pipiro muštruojami Radviliškio ŠSPC krepšininkai, 2:0 įveikę Kaišiadorių „Savingę“.

Radviliškio varžovas paaiškės kitą savaitę, kuomet santykius iki galo išsiaiškins Anykščių „Elmis“ ir Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“. Pirmoje serijos dvikovoje  Ramūno Šližio treniruojami anykštėnai 80:62 įveikė uostamiesčio ekipą, tačiau Klaipėdoje Gyčio Krugelevičiaus treniruojami pajūrio krepšininkai laimėjo 72:68 ir atstatė pusiausvyrą serijoje – 1:1. Lemiamos serijos rungtynės vyks Anykščiuose.

2021-03-21
Justas Maceikis 28 Taškai 17 Tautvydas Jodelis
Kornelijus Zikas 9 Kamuoliai 17 Donatas Radžiūnas
Eimantas Stulpinas 5 Perdavimai 13 Žygimantas Žiukas
 

Ketvirtfinalyje tikrai „TOPsport“ taurę prieš savaitę iškovojęs „Jurbarkas“ Povilo Valaičio auklėtiniai aštuntfinalyje be didesnių problemų 2:0 nugalėjo Raseinių KKSC.

„Jurbarko“ varžovu ketvirtfinalyje tapo  Kuršėnų r. „Grafų Furniture“. Pauliaus Ščipoko auklėtiniai serijoje 2:0 įveikė Alytaus SRC „Dzūkiją“. Įdomu, kad šioje serijoje pergalė 2:1 buvo prognozuojama dzūkams, o jau pirmose rungtynėse Kuršėnų krepšininkai Alytuje 84:83 sugebėjo vienu taškeliu ištraukti pergalę prieš alytiškius. Antrose rungtynėse Kuršėnuose šeimininkai jau neleido suabejoti savo pergale ir alytiškius įveikė 100:69.

2021-03-18
Eimantas Vojevockas 26 Taškai 18 Mindaugas Vėta
Eimantas Vojevockas 15 Kamuoliai 9 Vainotas Bardauskas
Osvaldas Kurauskas 5 Perdavimai 7 Paulius Tamoliūnas
 

Bilieto į „TOPsport–RKL“ B diviziono finalo ketvertą sieks ir Šiaulių „Saulė-SG“. Laimono Kutros auklėtiniai  aštuntfinalyje 2:0 įveikė Jonavos „Cbet-2“.

Šiaulių jaunimo varžovas ketvirtfinalio etape spręsis Kauno „Žalgirio-3“ ir „Kupiškio“ serijoje. Šiuo metu serija dar nėra prasidėjusi ir vyks kitą savaitę, kadangi dalis „Žalgirio-3“ komandos narių šį savaitgalį dalyvavo Eurolygos jaunių turnyre Stambule. 

Atsižvelgus į „Žalgirio-3“ ir „Kupiškio“ pasirodymus reguliariajame sezone, didelė tikimybė, kad ketvirtfinalyje išvysime atkaklią ir labai intriguojančią Šiaulių ir Kauno jaunimo kaktomušą. 

Įdomu tai, kad Kauno ir Klaipėdos komandoms laimėjus savas serijas, ketvirtfinalyje išvystume net keturias LKL klubų sistemos jaunimo komandas – „Rytą-MRU-VKM“, „Saulė-SG“, „VKKM-Neptūną“ ir „Žalgirį-3“.

Ketvirtfinalyje, kaip ir aštuntfinalio etape, bus kovojama iki 2 pergalių.

A divizione spręsis reguliaraus sezono nugalėtojo klausimas

Tuo metu „TOPsport–RKL“ A divizione komandos įnirtingai kovoja dėl galutinių savo pozicijų reguliariajame sezone. Jau aišku, kad iš paskutinės vietos nepakils ir kitą sezoną B divizione žais Panevėžio „Bangenė-Aivera“ (4/24).

Priešpaskutinėje vietoje esantis „LSU-Atletas“ (7/20) šiuo metu taip pat patenka į raudonąją zoną, kurioje po reguliaraus sezono atsidūrusios komandos bus priverstos bent metams palikti elitinį divizioną.

2021-03-20
Aras Jukna 19 Taškai 27 Stefano Manavis
Aras Jukna 7 Kamuoliai 7 Edgaras Zilys
Lorenas Stoškevičius 7 Perdavimai 4 Stefano Manavis
 

Tiesa, Edo Nickaus auklėtiniai vis dar intensyviai kovoja dėl išlikimo. Šios komandos ateitis didžiąja dalimi spręsis artėjančią savaitę, kai „LSU-Atletas“ sužais visas likusias 3 savo rungtynes reguliariajame sezone. „LSU-Atletas“ žais su jau minėta „Bangene“, „Raseiniais“ ir Akmenės r. „Patriots-Cementas“. Palankiai susiklosčius aplinkybėms, E. Nickaus kariauna gali netgi užimti 12 vietą ir patekti į atkrintamąsias varžybas, tačiau tam reikia ne tik viską laimėti patiems, bet ir tikėtis palankių rezultatų iš kitų arenų.

Blogiausiu atveju, net iškovojus visas 3 pergales jų gali neužtekti, siekiant išlikti A divizione. Ties raudonąja zona balansuoja ir LCC Tarptautinis universitetas (7/18). Mariaus Tamolio auklėtiniai, lyginant su „LSU-Atletu“, turi 2 rungtynes atsargoje. Tiesa, LCC likę varžovai taip pat atrodo grėsmingai – „Patriots-Cementas“, „Kretinga“, „Tauragė“, Kėdainių SC „Ateitis“ ir Kauno r. „Omega“.

Visiškai ramiai dėl išlikimo A divizione negali jaustis Ukmergės „Olimpas“ (9/19) ir Prienų „CBet-KKSC“ (9/18). Apibendrinant, dėl paskutinio kelialapio į atkrintąmasias varžybas kovoja net 5 komandos – jau minėtos Ukmergės, Prienų, „LSU-Atleto“, LCC ir KTU (11/17) komandos. Pastaroji ekipa jau gali būti rami, jog kitąmet vėl galės žaisti A divizione.

Bene geriausias galimybes atlikti didžiausią šuolį turnyro lentelėje turi „Omega“ (13/12). Šiuo metu Tado Klimavičiaus į priekį vedama komanda yra dešimtoje vietoje, tačiau žais dar 5 kartus ir, sėkmingai susiklosčius aplinkybėms, gali pakilti iki 5 vietos.

2021-03-20
Tadas Buinauskas 24 Taškai 23 Vaidas Bendikas
Darius Griškėnas 7 Kamuoliai 10 Vaidas Bendikas
Kipras Urbanavičius 5 Perdavimai 7 Tadas Klimavičius
 

Artimiausią savaitę spręsis 4 vietos klausimas, kuri suteikia galimybę išvengti aštuntfinalio ir atkrintamųjų kovas pradėti nuo ketvirtfinalio etapo. Tokią teisę jau seniau užsitikrino Vilniaus „Rivile“ ir „Kretinga“, o prie šių komandų savaitgalį prisijungė ir „Raseiniai“ (20/8), kuriems dar liko 2 rungtynės, tačiau jie bet kokiu atveju liks trečioje vietoje.

Į ketvirtąją vietą pretenduoja jau visas savo rungtynes reguliariajame sezone sužaidęs Plungės „Olimpas“ (19/11) ir „Tauragė“ (18/10). Šarūno Zablockio auklėtiniai turi puikias galimybes prasmukti į stipriausiųjų ketvertą, kadangi paskutines dvejas rungtynes „Tauragė“ žais su turnyrinės lentelės apačioje esančiomis „Bangenės“ ir LCC komandomis.

Dėl vietos didžiajame ketverte, kuri suteikia galimybę pataupyti jėgas ir išvengti aštuntfinalio etapo, per likusias savaites grumsis „Tauragė“ (18/10) ir Plungės „Olimpas“ (19/11). Tiesa, pastarosios ekipos pergalių ir pralaimėjimų santykis jau tikrai nepasikeis, kadangi Alido Žukausko auklėtiniai jau sužaidė visas reguliaraus sezono 30 rungtynių. Plungei belieka tikėtis, kad „Tauragė“ nesugebės iškovoti pergalių prieš turnyrinės lentelės apačios komandos.

2021-03-20
Martynas Šeputis 20 Taškai 16 Medas Kuprijanovas
Martynas Šeputis 6 Kamuoliai 12 Medas Kuprijanovas
Linas Krivickas 8 Perdavimai 4 Povilas Dambrauskas
 

Paskutinį kovo savaitgalį spręsis ir reguliaraus sezono nugalėtojo klausimas. Šiuo metu pirmoje vietoje yra Vilniaus „Rivile“ (23/5), kuri artėjantį savaitgalį žais su Biržų KKSC (15/14) ir Kėdainiais (15/12). Mindaugo Noreikos auklėtiniai yra savo likimo šeimininkai – laimėjus abejas rungtynes jie taptų reguliaraus sezono nugalėtojais.

Tuo metu antroje vietoje esanti „Kretinga“ (22/6) savo pasirodymą reguliariajame sezone artėjantį savaitgalį užbaigs dvikovomis su LCC ir „Omega“. Realiausias sėkmės scenarijus Arimanto Mikaločiaus auklėtiniams, norintiems laimėti reguliarųjį sezoną, yra laimėti abejas likusias rungtynes ir tikėtis bent vienos „Riviles“ nesėkmės. Jeigu „Rivile“ ir „Kretinga“ pasibaigus reguliariam sezonui turės vienodą pergalių ir pralaimėjimų santykį, pirmąją vietą užims „Kretinga“, kadangi ji turi tarpusavio rungtynių pranašumą.

Reguliarusis „TOPsport–RKL“ A diviziono sezonas baigsis balandžio 2 d.

Savaitės pasirodymai 

  Savaitės Sezono
EFF Dovydas Sakalnikas 43 Jokūbas Fominas 61
PTS Simonas Kraučiūnas 36 Jokūbas Fominas 57
REB Jonas Paukštė  18 Gytis Druteika 22
AST Žygimantas Žiukas 13 2 po lygiai 15
STL 2 po lygiai 5 2 po lygiai  8
BLK Benas Beresnevičius 4 Donatas Radžiūnas 7
-EFF Gediminas Žiukas -11 Airimantas Kairiūkštis -14